TYDEN
13.6.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Nezdaněné kabelky znovu na scéně, islám, islamismus a islamisimus

Sdílejte článek:

PETR HAMPL 13|06|2016

Pondělí 6. června

Minulý týden jsme tu diskutovali o tom, zda je masa moudřejší než elita a hned máme praktický výsledek. Zatímco experti už delší dobu diskutují o nehorázné pitomosti zvané nepodmíněný základní příjem, švýcarský lid ji v podstatě jednomyslně zarazil.

Proč je nepodmíněný základní příjem tak nehorázná pitomost? I kdybychom věřili, že v důsledku vědeckotechnického pokroku pro některé lidi nebude práce (osobně si to nemyslím), nechat je sedět doma by bylo to nejhorší, co bychom jim mohli udělat. Znovu a znovu se potvrzuje, že většina lidí v produktivním věku potřebuje chodit do práce. Jinak ztrácí životní návyky, rozpadají se jim vztahy, dostávají se do problémů s alkoholem a spousta z nich nakonec skončí v kriminále (a to neřeším možnost, že narazí na verbovače džihádu).

Než ty lidi zničit nepodmíněným základním příjmem, to už by dávalo větší smysl vytváření umělých pracovních míst. Ale to je v situaci, kdy firmám chybí tisíce zaměstnanců, čistě teoretický problém.

Úterý 7. června

Luteránský kostel v Hamburku zorganizoval muslimský pohřeb “chlapce”, který padl v Sýrii, kde bojoval na straně Islámského státu. Akt smíření by se snad dal pochopit, ale islámský pohřební obřad bojovníka padlého při šíření “víry” – to už je ten největší myslitelný hnus.

Což vede k obecnější poznámce. Návrat ke křesťanským hodnotám by nám určitě prospěl, ale bude z toho zapotřebí vynechat současné církve. Nebo aspoň většinu z nich – církevní funkcionáři si totiž vesměs osvojili až zběsilou nenávist ke křesťanské civilizaci. Čest výjimkám. Nicméně pořád platí, že dnes najdete víc žitých křesťanských hodnot mezi chlápky, co sedí u piva, než v církevních organizacích. Zvláště hutné jsou politické neziskovky provozované církvemi.

Středa 8. června

Ze včerejšího vystoupení před tureckým velvyslanectvím: “Tohle není jen země patolízalů Bruselu, represivní byrokracie a parazitů z politických neziskovek. Je to především země milionů lidí, kteří netouží po konfliktech. Ale jestli jim sáhnete na jejich rodiny a na jejich způsob života, uvidíte, že jsou schopní se postavit na odpor.”

Projev na shromáždění před velvyslanectvím tureckého sultanátu

Čtvrtek 9. června

Hillary Clintonová pronesla působivý projev proti příjmové nerovnosti. Jako pomoc pro chudé lidi navrhuje složitější předpisy a víc úředníků. Módní recenzenti ocenili zejména sáčko od Armaniho za 12 500 dolarů, které měla na sobě.

Dobrá zpráva je, že pracující na celém světě začínají tento typ “levice” rázně odmítat. Roky se takovým politikům dařilo dělnickou třídu podvádět, ale donekonečna to nejde. Očekávaný kolaps ČSSD je jen součástí celkového trendu.

Pátek 10. června

Ze včerejšího zamyšlení o islámu: “Když hovoříme o islámu jako čistě kultovní záležitosti, měli bychom také dodat, že se jedná o západní vynález. Lidé pevně zakotvení v myšlení a cítění západní křesťanské civilizace si doplnili životní styl o pár exotických rekvizit. Ve skutečnosti zůstávají zakotveni v západních hodnotách stejně pevně jako britský plukovník, který si do své pracovny umístil sochu indické bohyně přivezenou z koloniální výpravy. Islám bez ambice změnit celou společnost – něco takového tradice islámských zemí nezná. Proto také současní stoupenci politického islámu ten čistě náboženský nepoznávají a pokládají jej dokonce za urážku. Proto se třeba i v pražské mešitě proti němu káže jako proti nebezpečné herezi. A proto se stoupenci čistě náboženského islámu ocitají mezi prvními oběťmi islamistů.”

Sobota 11. června

Braňme Roberta Šlachtu! Hrozí, že tisíce kabelek uniknou zdanění!

Neděle 12. června

Někteří politici jsou celkem rozumní a v zásadě dokážou pochopit problémy, kterým naše země a naše civilizace čelí. Jenomže to nás ještě neopravňuje říct „naštěstí.“ Protože pokud je rozumný postoj spojen s nerozhodností nebo neschopností správně reagovat na hrozbu, jsou důsledky stejně mizerné. Je to vlastně ještě horší, protože občané, kteří takového politika zvolí a poté zjistí, že země je spravována stejně špatně, propadají beznaději.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.