TYDEN
16.1.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Neveselá perspektiva pražské kavárny

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 9. ledna

Jak ale zabránit tomu, aby lidé byli manipulováni nepravdivými informacemi?

Nejlépe tak, že vláda začne lidem dávat úplné a pravdivé informace a že státní sdělovací prostředky umožní srovnávání různých politických stanovisek. Dnes lidé vědí, že jim politici lžou. Vědí, že to, co říkají státní sdělovací prostředky o imigraci a islámu, je nepravdivé. Vědí, že probíhá cenzura. Slyší, že u nás žádní islámští imigranti nejsou, a pak je potkávají na ulicích. Slyší, že je islámská komunita integrovaná, a pak se dozvídají, že islámští fundamentalisté žalují české školy. Pak si obyvatelé pochopitelně hledají informace, jak to jen jde, a často uvěří nějakému drbu.

Ale jak říkám, existuje pouze jedna možnost, jak to napravit. Začít lidem říkat pravdu.

Úterý 10. ledna

Odchod paní poslankyně Nytrové z ČSSD je skvělá zpráva. V české vrcholné politice je dost lidí, co mají rozumné názory, ale není tam téměř nikdo ochotný za těmi názory stát i proti vůli stranických aparátů. Předsednictva zapískají a poslanci se senátory odhlasují špínu. Potom objíždí voliče a říkají jim, „já jsem byl vlastně proti.“ Napadají mě jen tři lidé, co ukázali odvahu a sílu nepodřídit se: Tomio Okamura, Václav Klaus mladší a Pavlína Nytrová. Tak jen doufám, že paní Nytrová neodejde z české politiky. Byla by to škoda. Stejně mi ale není jasné, proč do té zkorumpované kolaborantské strany lezla.

Středa 11. ledna

Studenti Londýnské univerzity odmítají studovat Platóna či Kanta  protože to jsou běloši. Kolegové to přikládají rasismu, ale já bych spíš řekl, že jakákoliv záminka omezit množství učiva je dobrá. Bílé filosofy vyhodíme ze seznamu učiva, o čínských jsme nikdy neslyšeli, afričtí neexistují a hned máme zkoušku z filosofie za jedna. V dalším kroku vyhodíme z učiva všechny evropské matematiky.

Čtvrtek 12. ledna

Jestli jste už stihli rezignovat na letošní novoroční předsevzetí, navrhuji rychle přijmout nové. Postoupit v bojeschopnosti. A nemusí to nutně znamenat zacházení se střelnou zbraní či zbrojní průkaz. Jednak proto, že ve většině situací člověk nemá pušku s sebou. A za druhé proto, že nám ty zbraně stejně odeberou. Odzbrojení obyvatel je jedna z mála věcí, na kterých se shodnou všechny parlamentní politické strany vyjma SPD a zbytkového Úsvitu, a nic na tom nezmění ani předvolební řečičky. A silácká prohlášení typu „já svoje zbraně nevydám“ nebo „jen ať si zkusí pro mou pušku přijít,“ ta jsou spíš výrazem zoufalství.

Počítejme tedy, že budeme muset vystačit s obušky, noži a především s holýma rukama. Ostatně, kdyby Němky masově trénovaly Krav Maga nebo něco podobného, vyvíjela by se tamní situace úplně jinak. Takže letošní předsevzetí může znít: Přihlásím se na bojový sport a budu obden trénovat. Je to to nejlepší, co můžete udělat nejen pro sebe, ale i pro svojí zemi.

Pátek 13. ledna

Lidl používá modely cizokrajných etnik odjakživa. Změnilo se spíš to, že si toho lidé začínají všímat. Jednak v souvislosti s islámským nájezdem na Evropu, za druhé v souvislosti s rostoucí aktivitou radikálních intelektuálů hovořících o nutnosti vyhubení bílé rasy. I tak by to nemusela být žádná velká nepříjemnost. Kauzu z toho udělala až brutálně arogantní a hloupá reakce na občanské ohlasy.

Tisková mluvčí napomíná zákazníky a vysmívá jen jim, že necestují do zahraničí. Ta slečna nejspíš vůbec neví, že většina zákazníků Lidlu si nemůže dovolenou v zahraničí dovolit.

Sobota 14. ledna

Všechna ta nedorozumění kolem „křesťanských hodnot“ a „křesťanských základů“ naší civilizace vychází z toho, že existuje celá škála postojů. Zahrnuje lidi s hlubokou vnitřní zbožností (Max Weber je nazýval „náboženskými virtuózy“) až po lidi, pro které je křesťanství prostě civilizační příslušnost. To znamená, že si osvojili křesťanské myšlení a vnímání a základní hodnotový systém. Spousta z nich si říká ateisté a volnomyšlenkáři (a vztekají se, když jim někdo připomene, že se jedná o variantu křesťanského myšlení, vedle katolicismu a protestantismu), jiní si říkají novopohani (a platí o nich totéž). A pak je spousta poloh mezi tím.

Současný střet civilizací probíhá mezi civilizačními okruhy v tom širším smyslu. Podstatný rozdíl je ale v tom, že zatímco druhá strana si to dobře uvědomuje (i muslim, který v životě neotevřel korán a pije alkohol, vnímá loajalitu ke své civilizaci a je připraven zapojit se do boje proti nevěřícím), v naší civilizaci panuje zmatení. Tak jen připomínám, že většina křesťanských hrdinů, kteří rozstříleli Turky u Vídně, nechodila do kostela častěji než dnešní průměrný Čech. Docela obyčejně hájili svou civilizaci.

Neděle 15. ledna

Situace „pražské kavárny“ vypadá stabilně. Ovšem jen do času. Neziskovky, humanitní fakulty ani státní média už nemohou počítat s dalším navyšováním rozpočtů. Jenže pokud nemůžete expandovat a dorůstá vám další generace, jste v průšvihu. V České republice je plno lidí, kteří jsou ještě na středních školách nebo čerstvě nastoupili na univerzity a imponují jim dráhy profesionálních aktivistů. Až zjistí, že dobrá pracovní místa jsou obsazená a nová se nevytváří, obrátí se proti svým multikulturním vzorům. Takže nám tu zůstane zahořklá parta stále více frustrovaných intelektuálů   a stále izolovanějších intelektuálů lákaných stále radikálnějšími ideologiemi. Už se těšíte na Tomáše Halíka s dlouhým salafistickým plnovousem?

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 82 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...