TYDEN
22.2.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Nejhorší státní správa v dějinách

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 15. února

Britská herečka Saira Khan opustila islám a její život se fakticky stal čekáním na smrt. Jde jen o to, kdo, kdy a jak naplní rozsudek smrti, který si podle islámu (podle všech jeho verzí) zaslouží.

Úterý 16. února

Obávám se, že komentátor Echo24 Daniel Kajser má pravdu, že Babišova éra je u konce, a že brzy uvidíme, co znamená globalistická vláda naplno. Z jedné strany extrémní anticivilizační levice likvidující normální život, z druhé strany fronta dalších restituentů, včetně sudetoněmeckého Landsmanschaftu. A v pozadí banky a korporace, které na dalším zničení země dokážou vydělat ještě víc než dosud.
Covid to celé urychlil, ale celou dobu bylo jasné, že Babiš je jenom provizorní řešení, než z SPD vyroste velká strana schopná převzít moc. Nebo, než se objeví jiné vlastenecké uskupení. Ten čas a prostředky byly trestuhodně promrhány. A zase – není to jen otázka posledních měsíců, kdy část “vlastenecké scény” přesměrovala svou energii proti přírodním zákonům.

Středa 17. února

Francouzský parlament přijal zákon „posilující respekt k zásadám republiky“, jehož cílem je boj proti islamistickému „separatismu“. Jsou v něm takové požadavky, jako že by se v mešitách nemělo vyzývat k zabíjení nevěřících. Část francouzských muslimských funkcionářů to označila za nepřijatelný útlak, a prý se tomu nemíní podřídit. Vláda předstírá, že nic nevidí.

Aby nedošlo k mýlce. Tohle není nejvíc kapitulantský stát Evropy. Takhle to vypadá v tom státě západní Evropy, který se proti islamizaci nejrazantněji brání.

Čtvrtek 18. února

Máloco je mi tak odporné, jako když člověk schovává svůj názor. Třeba, když se Piráti chystají zaplavit Českou republiku migranty a říkají “My nejsme pro volnou migraci, my jsme pouze pro respektování mezinárodních smluv o migraci.” Nejen zločinci, ale taky ubožáci.

Proto se taky neschovávám za neutrálně znějící “podporu českých potravin.” Chci, aby vláda přinutila řetězce dát na pult česká jablka i tehdy, když jim budou nabízena italská jablka v lepší kvalitě za lepší cenu. Je mi naprosto lhostejné, jaký to bude mít dopad na finanční situaci těch řetězců.
Co se týče zákazníků, tam bude dopad minimální. Jestliže obchodník zjistí, že jsme ochotní platit 28 korun za kilo, tak to dá za 28 korun. I kdyby to sám nakoupil za korunu

Pátek 19. února

Ivo Budil připomíná starý postřeh Hannah Arendtové: „„Legendy jsou určené pro elity, ideologie pro lid a konspirační teorie pro lůzu“.

Nejde o to, jak laskavě či urážlivě se navzájem označujeme. Hlavní rozdíl je v tom, že lid představuje sílu schopnou převzít moc, zatímco po lůze se bude vždy jenom dupat.

Sobota 20. února

Ivan David ve skvělém článku o islamizaci Francie dobře ukazuje, že se fakticky jedná o konflikt dvou levicí.
 
Ta moderní (neomarxistická) je spojena s manažery korporací a vysokými úředníky státní správy, a hájí jejich zájmy. Ta přináší multikulturalismus, práva menšin, a podobné záležitosti.
 
Stará levice (konzervativní) oproti tomu prosazuje zájmy řadových pracujících (zbytků dělnické třídy a jejich nástupců). Tam jde o záležitosti jako minimální mzdu nebo povinné zastoupení volených zástupců pracujících ve vedení podniků. A zástupci pracujících rozhodně nebudou žádným menšinám nakloněni.
 
Stará a nová levice tedy zastávají přesně opačné pozice. Pravice je v tom konfliktu rozpačitá a nutně rozpolcená. Na jedné straně stojí na straně investorů (a tudíž na straně multikulti, volné migrace apod.). Na druhé straně se snaží opírat o konzervativní hodnoty, národní myšlenku apod.

Neděle 21. února

Hlavní událostí tohoto týdne nesporně bylo prohlášení ministra zdravotnictví, že vláda nedokáže zvládnout epidemii, a že si to má zařídit každý sám. Už před časem prohlásil ministr vnitra, že je zcela mimo kontrolu, jestli sem budou migranti ze sousedního Německa jezdit pořádat hony na místní lidi. Ministr školství se už ani nenamáhá předstírat, že má vliv na úroveň vzdělání, a ministryně pro místní rozvoj se už ani nenamáhá předstírat, že dokáže udržet život ve všech regionech. Náměstek ministra obrany se hlasitě směje při představě, že by měla armáda bránit území vlastní země.

Logicky se nabízí otázka, co tedy ještě vláda dokáže. Zdá se, že dokáže realizovat to, co běží ze setrvačnosti. Třeba vyplácet důchody nebo jakž takž vybírat daně nebo vysílat velvyslance nebo provozovat nemocnice (při běžném režimu). Tedy stálé procesy a stálé rituály.

Uvědomujeme si, že – s výjimkou protektorátu – na tom státní správa nebyla tak špatně ještě nikdy v dějinách? V žádném režimu. Aby nedošlo k mýlce. To není problém jednoho Andreje Babiše. To je problém celého stylu vládnutí, celého chování státní byrokracie a politické třídy jako celku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 366 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)