TYDEN
23.2.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Murray o Trumpovi, nenávistné slogany a politika

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL 23|02|2016

Pondělí  15. února

Charles Murray: „Pokud vás děsí „trumpismus“ (tedy myšlenky a politický styl Donalda Trumpa), nenamlouvejte si, že zmizí s případnou Trumpovou porážkou. Ve skutečnosti se jedná o projev legitimního hněvu, který mnoho Američanů cítí, když se podívají, jak je země řízena. Bylo jasné, že se něco takového musí objevit. Je to logická reakce na dlouhodobou snahu zlikvidovat americkou národní identitu.“

Totéž by bylo možné napsat také o České republice. Je možné, že Konvička, Hampl a další neuspějí. Ale nikdo si nemůže namlouvat, že tím všechno skončí. Budou se rodit další a další vlastenecká hnutí. Rozdíl je jen v tom, že ta příští by byla méně kultivovaná a méně mírumilovná.

Úterý 16. února

Z aktuálního dílu Hamplova Tempa: “Odjakživa tomu bylo tak, že když nějaká rodina zchudla, uskromnila se. Když se začalo dařit lépe, zase si to vynahradili. Současná vláda ale zavádí úplně jiný režim. Buď se člověku daří dobře nebo upadne do kolotoče problémů a exekucí až k bezdomovectví. Nic mezi tím.

Středa 17. února

Pronikl jsem na obrazovku České televize, kde můj slogan “Náš odpor nezlomíte nikdy!” byl označen za typickou ukázku nenávistnosti.

Jak by tedy vypadala mírumilovná poznámka? Nezmůžeme se na odpor! Jsme totální ubožáci! S našimi ženami si můžete dělat, co s vám zlíbí! Možná bych mohl udělat mezi redaktory ČT anketu. Co myslíte, že by vyhrálo?

Čtvrtek 18. února

Z diskuze v rámci přípravy ideové konference Bloku proti Islámu a Úsvitu-Národní koalice: “Je náš program levicový nebo pravicový. Nevím. Jsme hrdí na svou zemi a jsme připraveni ji bránit – je to levicové nebo pravicové? Mohu ale říct, že nikdy nebudeme takovou levicí, která šikanuje malé české podnikatele a která na ně nakládá další a další povinnosti. A mohou také říct, že nikdy nebudeme takovou pravicí, která v zemi nechává volně a neomezeně řádit nadnárodní korporace.”

Pátek 19. února

V roce 1996 jsem – jako zpravodaj již zaniklé agentury ČTA – byl přítomen na summitu premiérů vyšegrádské čtyřky v Jasné pod Chopkom. Celkově byla značná chuť ke sbližování, ale zarazil to jeden státník, který vyšegrádský koncept fakticky rozbil. Tvrdil, že absolutní prioritou musí být vstup do EU a Vyšegrád by nás zdržoval. Tím státníkem byl tehdejší český premiér Václav Klaus. To jen pro pořádek.

Sobota 20. února

Přednáška agrárního analytika Petra Havla: Mluvil o tom, že pro národní identitu jsou klíčové národní kuchyně a charakter krajiny. Zkrátka, ono je to pivo a vepřové důležitější, než si připouštíme. Předpokládám, že přednáška bude za pár dnů na Hrdém Čecháčkovi. Rozhodně doporučuji.

Neděle 21. února

Z mého včerejšího projevu na ideové konferenci: “Za naším programem Bezpečná a hrdá země stojí přesvědčení, že v České republice ještě pořád žijí lidé, kteří neztratili smysl pro čest, kteří milují svoji vlast a kterým na ní záleží. Proto nenabízíme dotace na pivo, koblihy zadarmo ani jiné podobné opatření. Nikdy nebudeme ke svým spoluobčanům přistupovat jako mořeplavci, kteří rozdávali domorodcům zrcátka. Nikdy se nesnížíme k tomu, abychom své spoluobčany podváděli nebo se je pokoušeli převychovávat.”

Kompletní text najdete zde.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
15 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.