TYDEN
29.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Moderní levice v kostce

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 22. července

Když chtějí čeští lidé pracovat v jiných zemích bez jakéhokoliv omezení, potřebují k tomu jednotný pracovní trh. Jednotný pracovní trh vyžaduje jednotná pravidla. Jednotná pravidla vyžadují někoho, kdo je stanovuje a vymáhá. Ten někdo nemůže podléhat žádné národní vládě, a tudíž ani žádné demokratické kontrole. Bude mít tedy sklony chovat se tyransky, a nebude nemožné nebo téměř nemožné ho omezit.
Od mezinárodní ekonomiky vede přímá cesta k tyranii Evropské unie, případně jiné nadnárodní organizace. Kdo si tenhle vztah neuvědomuje, je naivní. Nepomůže zrušení lisabonské smlouvy ani amsterdamské smlouvy ani žádného jiného předpisu. Jde o základní logiku. Buď budování národního státu včetně relativně uzavřeného národního hospodářství nebo globální despocie.

Úterý 23. července

Z jednadvacáté kapitoly Prolomení hradeb:
Během uplynulých let proběhlo několik milníků, o kterých se předpokládalo, že pokud k nim dojde, změní se postoj nové aristokracie: masové demonstrace za nastolení islámského fundamentalistického režimu, atentáty s desítkami mrtvých, rychlé přibývání počtu útoků, masově probíhající znásilnění či únosy dívek, zvyšování frekvence útoků na několik denně… Ke změně postojů však zjevně nedošlo a nedochází. Pokaždé se objeví nové zdůvodnění, proč je situace vlastně v pořádku a proč jsou hlavním problémem kritici. Podobně bude nová aristokracie schopná vypořádat se s každou další katastrofou, případně prosadit zdůvodnění, že na vině je původní evropské obyvatelstvo.
Postoje „sluníčkářů“ se nezmění, dokud bude dostatek zdrojů pro financování špiček byrokratických aparátů – onoho spojenectví korporací, ministerstev, neziskovek, univerzit, velkých médií apod.

Středa 24. července

Americká radikálně progresivistická kongresmanka Ayanna Pressley:
„Nezajímají nás černoši, pokud neprosazují černoškou politiku. Nezajímají nás muslimové, pokud neprosazují muslimskou politiku. Nezajímají nás úchyláci (queers), pokud neprosazují úchyláckou politiku.“
Naprosto perfektní vystižení podstaty moderní levice.

Čtvrtek 25. července

Každý, kdo posílá příspěvek Lékařům bez hranic, přispívá na vraždy a znásilňování v Evropě.

Pátek 26. července

Pokud se zajímáte o jistého TR, tak ten nikdy neexistoval. Jenom se vám to zdálo. Každý profesionální bojovník proti dezinformacím vám to rád vysvětlí.

Sobota 27. července

Martin Konvička:
Týden těsného kontaktu s partou studentů (biologové a ekologové, někteří již v mladém věku badatelské hvězdy s budoucností) mi přinesl zajímavé poučení – které jsem už dávno tušil.
Zápřah při dělání badatelských kariér, jakož i nekonečné možnosti k trávení volného času, společně způsobují, že se mnozí z kolegů jen minimálně zajímají o “věci politické” – i když se týkají přímo jejich oboru. Konkrétně o “grétománii”, a s tím spojené zesílené vlně “oteplovačského” šílenství, slyšela většina mladých kolegů “jen okrajově”, případně “vůbec”, a připadá jim to “příliš iracionální a šílené, aby to mohlo mít nějaké důsledky” (sic!). Návazně nedoceňují nebo nedomýšlejí potenciálně tragické dopady takových nápadů, jako je sekvestrace CO2, zalesnění milionů km2 všude možně, druhé generace bipaliv, tažení proti konzumaci masa, betonářského “boje se suchem”, nebo masového zavádění elektromobility.
Úplně jsem se v nich poznal. Když před více než 10 lety svět blbnul s větrníky, slunečníky a biopalivy 1. generace – což vedlo ke katastrofě evropského zemědělství, zničilo leckde krajinu, zvrátilo nadějnou “ekologizaci” hospodaření na polích a vlastně zavinilo současný marasmus – byl jsem vědecký dravec na začátku kariéry. Též jsem ty věci vnímal “okrajově” a naivně jsem si myslel, že jde o mráčky, z nichž pršet nebude, a že odborná veřejnost a “moudrá EU” přece nepřipustí žádný velký průser.
Podotýkám, že oteplovací magoření z dob před 15 lety bylo proti tomu dnešnímu čajíčkem.

Neděle 28. července

Nemůžeme být zemí, kde jezdí k moři úplně každý. Ale můžeme být zemí, kde se nikdo nebude cítit jako lidský odpad jen proto, že jezdí pod stan na Mácháč nebo dokonce vynechává dovolenou úplně. Z takové atmosféry pak jsou ty případy, kdy chudí lidé nepřiměřeně riskují nebo dokonce padají do exekucí kvůli dovoleným.
Je nemožné nebo extrémně obtížné zabránit cestovkám, které plní veřejnou prostor svou propagandou. Ale stát má dostatek prostředků a komunikačních kanálů, počínaje školami a konče státní televizí, státním rozhlasem a filmy točenými za státní peníze. Jenže ministerstvo sociálních věcí i neziskovky se snaží spíš vytvořit atmosféru, že dovolená u moře je samozřejmé lidské právo – aby na tom mohly být stavěny programy. Doplácejí na to poctiví chudí lidé.
Moudrá vláda by se snažila vytvořit atmosféru plnou úcty ke každému, kdo poctivě pracuje a stará se o rodinu. Bez ohledu na to, co si může dopřát. To je první podmínkou každé skutečně funkční sociální politiky.
Mimochodem, všimli jste si, že za starého režimu se televizní hry a filmy odehrávaly v běžných sídlištních bytech, zatímco dnes bydlí průměrný Čech předváděný ve filmu v luxusní vile? V obou případech to bylo vyrobeno za státní peníze, v obou případech to podléhá cenzuře. Rozdíl je pouze v míře bezohlednosti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 067 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.