TYDEN
29.8.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Merkelová, Marksová a další pohromy

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 22. srpna

Zatímco platby multikulturním neziskovkám překračují všechny rekordy, 800 zaměstnanců Kovosvitu nejspíš ztratí práci, protože sankce připravila firmu o zakázky v Rusku. Pamatujete ještě na všechny ty řeči o tom, že Rusko je jako obchodní partner strategicky bezvýznamný? Mimochodem, cítíte se po vyhlášení těch sankcí bezpečněji?

Úterý 23. srpna

Tak jsem si právě přečetl názor bezpečnostních expertů placených českou vládou, že Konva dal návod skutečným teroristům. Takže ISIS už ví, že musí akci nejprve ohlásit, pak si nechat zkontrolovat zbraně od Policie ČR a nakonec udělat zábavnou produkci na Staromáku. Nejdřív jsem si říkal, jestli naši bezpečnostní politiku vedou takoví lidé, to by snad bylo lepší, abychom neměli žádnou. Ale pak mě napadlo, že možná tu příšernou hloupost jen hrajou, aby teroristy zmátli.

Středa 24. srpna

Při vydávání povolení k nedělnímu představení postupovali úředníci magistrátů podle platných předpisů. A předpisy nestanoví povinný krok “zjisti, jestli svolavatel není kámoš nějakého Martina Konvičky z Budějovic.” Předpisy stanoví, že úředníci mají jednat pokaždé stejně, padni komu padni.

Teď jim primátorka vyhrožuje vyhazovem. To je stejné, jako by státní úředníci dostali pokyn “při posuzování každého případu nejdřív pečlivě zjisti, čí známý a příbuzný je žadatel, a rozhodni podle toho.” Mimochodem, finanční úřady tak již postupují. Tak se vládne v orientálních despociích. Chápete už, proč je všem třem stranám vládní koalice islám o tolik sympatičtější než demokracie?

Čtvrtek 25. srpna

Kdo mě dlouhodobě sleduje, tak ví, že když napíšu něco, co působí divně až extrémisticky, trvá zpravidla 12 – 24 měsíců, než ten názor převezme konzervativní mainstream. Na dnešní demonstraci jsem mluvil o potřebě zřízení nového norimberského tribunálu, kde budou souzeni ti, kdo otevřeli Evropu současné vlně islámské imigrace. Můžete nyní sledovat, jak se ten požadavek postupně stane běžným (za rok samozřejmě nebude nikdo vědět, že s tím původně přišel jakýsi Hampl).

Kompletní text si můžete přečíst zde.

Pátek 26. srpna

Nejhrůznějším zážitkem posledních dnů pro mě nebyla Angela Merkelová, ale televizní vystoupení ministryně Marksové, když vysvětlovala, proč musí komplikovat život lidem, co pracují z domova.

Blbé nápady a víc a víc zbytečných papírů, nic jiného člověk nečeká. Co ale šokuje, je samozřejmost, s jakou ta ženská předpokládá, že může řídit soukromí každého člověka. Ona si opravdu myslí, že má právo přijít do mého obýváku nebo ložnice a nařídit, jak věci budou! A je si naprosto jista tím, že ona to nařídí správně a že občané nemají právo mluvit do věcí svého soukromí. Neuvěřitelné!

Co má za sebou, že ji to opravňuje k takovému pocitu? Nic nevybudovala, nenapsala knihu, nezaložila firmu, dokonce ani nikdy nebyla dobrá úřednice. Jo, má za sebou rozkradení jedné neziskovky, jestli to lze označit za úspěch. Většinu života jen posedává na stranických schůzích (a ještě ve straně, která odvrátila bankrot jen podvodem a zneužitím moci). A tahle ženská se cítí povolána k tomu určovat, jak si mají lidé organizovat práci.

Až budu potřebovat radu, jak přeskládat věci na psacím stole, vím kam zavolat. Na utření prachu ale raději ne, to by nezvládla.

Sobota 27. srpna

Přístup zbabělce k nebezpečí má dvě fáze. 1) Je předčasné něco dělat. 2) Je příliš pozdě něco dělat.
Moudří a stateční lidé jednají jinak. Snaží se zabránit nebezpečí, i když je třeba jen vzdálené. Pokud stejně nastane, jsou připraveni. A nikdy pro ně není tak pozdě, aby přestali bojovat.

Neděle 28. srpna

“Amnesty vítá zásah policie proti této akci a doufá, že celý incident bude řádně a nezávisle prošetřen. Ve jménu svobody slova a shromažďování nesmí v České republice docházet k šíření poplašné zprávy nebo podněcování k nenávisti.” To je autentické prohlášení Amnesty International, organizace kdysi založené za účelem obrany různých disidentů.

Poučení je jednoznačné. Milé děti, neberte žádné peníze od Sorose. Jeho peníze jsou proklaté. Na začátku si myslíte, že vám umožní dělat lépe vaše poslání. Jenže pak vám sežerou mozek, zničí charakter a připraví vás o jakékoliv zbytky morálky nebo dokonce jen slušnosti. Nakonec ještě sami zničíte to, v co jste věřili, sami poplivete své poslání a ztratíte jakoukoliv sebeúctu.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
8 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.