TYDEN
2.11.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Měl váš dědeček v kůlně otroky?

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 26. října

Kniha Sebedestrukce západu Institutu Václava Klause vzbuzuje hodně pozornosti, i když fakticky přináší málo nového. Že se západní civilizace hroutí, o tom už bylo napsáno dost. Příčinám se Klaus a jeho kolegové vyhýbají, kromě neomarxismu. Takže to skoro až působí dojmem, že kdyby byly na univerzitách nahrazeny neomarxistické knihy konzervativními, byl by svět zase v pořádku. Nicméně je to skvělý úvod do diskuze.

Úterý 27. října

Když tak čtu ty všechny lidové mudrce (často mají vystudovanou medicínu), napadá mě, že bychom mohli zrušit státní zdravotnictví a nahradit je ministerstvem dobré nálady. Ta je přece důležitější než produkty farmaceutického průmyslu. Ministrem by mohl být klaun, co říkáte?

Středa 28. října

Daniel Landa podepsal petici za vyhlášení 23. září významným dnem jakožto Den národní hrdosti – připomenutí mobilizace roku 1938. Výraz úcty k těm, kdo v roce 1938 byli připraveni bránit naši společnou vlast a případně přinést i oběť nejvyšší. Jejich odhodlání a semknutí národa v čase ohrožení nesmí být zapomenuto.

Čtvrtek 29. října

Ivan David: “Společnost nemůže existovat jako nahodilý soubor osob, které se starají o svoji dnešní zábavu, ale jako propojená funkční komunita, která se stará o vlastní budoucnost.”
V tom je obsaženo všechno. Národní hospodářství, migrace nebo reakce na epidemii. Kdo tohle nepochopil, nemá do současné debaty čím přispět.

Pátek 30. října

“Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován,” píše Ivo Budil.
Jde to dobře se závěrem Prolomení hradeb. Vnitřní problémy nové aristokracie rostou. Čekáme na chvíli, kdy v důsledku těchto vnitřních problémů natolik oslabí, že nedokáže zabránit tomu, aby tu vyrůstaly vůdčí osobnsoti.
Jo, a tím lidovým vůdcem není míněn žádný profláklý příslušník politické třídy, co se doučí pár vlasteneckých frází.

Sobota 31. října

Už dlouho píšu o tom, že globalistické politické strany představují jeden celek, i když mají různé názvy. Stejně jako jedna korporace, která prodává různé produkty pod různými “brandy”.
Je tedy vlastně logické, že když nezafungovala strategie “hodně různých značek”, seskupují se do volebních koalic. Využijí tak vlastností českého volebního systému, kde jsou velké strany zvýhodňovány proti malým.
Pro obyvatele ČR to znamená migrační kvóty, euro, Istanbulskou úmluvu a také “úsporná opatření” dopadající výhradně na dolních 50%.
Je možné tomu čelit? Pouze v případě, že by se podařilo velmi rychle zlikvidovat epidemii (nikoliv zmírnit, ale zlikvidovat) a sestavit volební koalici ANO – SPD – KSČM – Trikolora. Zvažte sami, nakolik je to realistické. Vychází mi z toho, že se musíme připravovat na mnohem horší časy. Snad nebudou dlouhé.

Neděle 1. listopadu

Tak jako se během přibližně 10 let změnilo základní příběh druhé světové války – od zlých Němců k hodným Němcům – tak nás teď totéž čeká ohledně rasismu. Za pár let bude normální, že si každý pokrokový člověk myslí, že u běžného českého domku byl uvázaný černý otrok, a že jen komunisté to popírají.
Tažení již před několika měsíci zahájila profesorka historie a proděkanka pražské filosofické fakulty Markéta, a zdá se, že nikdo nemá odvahu nebo chuť jít proti proudu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 294 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,28 out of 5)
Loading...
politicon.cz
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.