TYDEN
16.4.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Kozy vrací úder

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 8. dubna

V diskuzi na Pravém prostoru se někteří čtenáři vztekají, když jsem připomněl, že progresivní daň z nemovitosti se slevou za první jednotku skutečně používanou k bydlení je standardní libertariánsko-kapitalistický postup využívaný ve velkých městech s konzervativními starosty. A že je zcela legitimní diskutovat o tomtéž v případě Prahy.
Zjevně je za tím obava, že v případě Prahy by to byl jen první krůček k celostátnímu nucenému přidělování nájemníků – až po vyvlastňování bytů a rodinných domků. Tahle nedůvěra vůči státní byrokracii je správná a zdravá. Jenže:
Pokud budou současná situace ponechána trhu, pak problémy porostou a poroste také tlak na vyvlastnění. Majitelé nemovitostí budou tvrdit, že bydlení v Praze není lidským právem, a budou mít pravdu. Ale to už nebude nikoho zajímat.
Kdyby se snad povedlo majetky ubránit, tak budou mladí lidé reagovat zvýšenými odchody ze země, a jejich místo rychle zaplní kolonisté, kteří nebudou vůči domorodcům ani trochu přátelští. To už se ve skutečnosti začíná dít.
Někteří snad spojují naději s osvíceným diktátorem, který by měl ochránit jejich majetky. Jenže zjistí to, co v dějinách zjistili všichni před nimi. Jakmile se lidé vzdají demokratického řízení země ve prospěch moudré autority, pak toho ta autorita využije k tomu, aby je nejdříve připravila o svobodu, a poté o všechno ostatní. Je to neodvratitelné, pokušení bude příliš silné.
Ani připomínky celkem tolerantních monarchií 19. století nepomohou. Tehdejší režimy si počínaly celkem rozumně, protože neměly technologie, postupy a zdroje potřebné k nastolení despocie dnešního typu. Mít ty možnosti, počínal by si rakouský císař stejně brutálně jako komunisté 20. století.
Kudy z toho ven? Není žádná snadná cesta. Jen používat zdravý rozum, nedržet se žádné zásady příliš křečovitě a uvědomovat si, že jsme na svých chudších a méně schopných spoluobčanech závislí v tom smyslu, že jsme na svých chudších či jinak méně úspěšných spoluobčanech závislí. Bez nich své občanské svobody ani své majetky neochráníme.
V pokročilejších zemích to vědí. Vzpomínám, jak jsem před pár lety na delší návštěvě u jednoho švýcarského továrníka, nejbohatšího člověka ve své vesnici. Mohl prohlásit, že mu do těch lenochů nic není. A po vzoru českých „pravičáků“ tvrdit, že svůj majetek ubrání sám. Jenže ten pán byl docela inteligentní, takže věnoval neuvěřitelné energie tomu, aby se v jeho vesnici cítil dobře každý. Protože věděl, že na tom závisí stabilita jeho majetku.

Úterý 9. dubna

Moira vyvíjí  kalhotky s pásem cudnosti pro německý trh. Můžete se vsadit, že než vývoj dokončí, budou takové kalhotky zakázány jakožto rasistické.

Středa 10. dubna

Protokol z návštěvy Bílého domu ukazuje, že Andrej Babiš slíbil americkým firmám stovky miliard korun, aniž by za to dostal víc než potřesení rukou. Ani na tu společnou fotografii nedošlo! Každého občana ČR to potřesení rukou vyšlo na několik tisíc korun. Teď můžeme spoléhat jenom na Babišův specifický vztah k plnění slibů.
Nedivme se Trumpovi. Jeho práce je hájit zájmy Američanů, nikoliv zájmy Čechů. A když jsou představitelé nějakého státu tak hloupí nebo zkorumpovaní, že zkousnou cokoliv, proč by toho nevyužil.
Je to ale důležité připomenutí, že Američané nemají spojence. Z jejich pohledu existují pouze země, které jsou vhodné k vydrancování. Jak teď ke své lítosti zjišťují Poláci a pobaltské národy.

Čtvrtek 11. dubna

Je na světě ještě někdo, komu papež František nelíbal nohy?

Pátek 12. dubna

Nový antidiskriminační zákon není jen o nové vlně bezpráví, ale především o radikální změně ekonomických poměrů. V podstatě o likvidaci posledních zbývajících menších českých firem.
Zákon totiž bude požadovat, aby byl každý zaměstnanec v každé situaci NEZPOCHYBNITELNĚ PROKÁZAT, že byl motivován něčím jiným než předsudky. Jinak drastické tresty. A podat takový důkaz je přece z principu nemožné.
Na “pokročilejším západě” se to řeší tak, že firma musí mít naprosto detailní předpisy pro všechny situace, jaké mohou nastat. Zaměstnanec tedy nikdy nerozhoduje na základě osobní volby, ale přesně aplikuje předpisy. Pokud je schopen dokázat (třeba záznamem v systému), že postupoval naprosto přesně podle předpisu, vyvrátil obvinění z diskriminace.
Pro firmy jako IBM nebo Siemens to nebude nic nového. Už dnes tak fungují. Ale pro malé firmy to bude znamenat povinnost sešněrovat se předpisy a přijít o jedinou výhodu, kterou proti velkým mají.
Samozřejmě to bude skvělý byznys nejen pro predátorské neziskovky, ale taky pro stovky poradenských firem, které budou konzultovat správné nastavení vnitřních předpisů. Nicméně celkové škody mohou jít do stovek miliard.
Ta změna by nebyla skoková. Nový antidiskriminační zákon by byl přijat, na začátku by se nedělo skoro nic, ale žalob a procesů by postupně přibývalo, strach by rostl… až k těm následkům, na které upozorňuji.

Sobota 13. dubna

Novopohanství proniká do obranné doktríny. Nejdříve to tlačila ODS, teď ten postoj přejala i česká vláda.
Podle nové mystické doktríny se musí shromáždit obrovské prostředky (minimálně dvě procenta HDP), a potom se ty peníze rituálně spálí, nasypou do moře nebo utratí za nějakou úplně nesmyslnou věc. Třeba za nějaké další pandury, o kterých nikdo nedokáže říct, k čemu jsou vlastně dobré.
Tím, že proběhne rituální oběť, bude Česká republika zabezpečena. Potom nebude vadit, že nemá pod kontrolou vlastní hranice, že policisté nemají ani základní výcvik pro případě teroristického útoku, že neexistuje žádná ochrana civilního obyvatelstva, že armáda byla fakticky zrušena (a nahrazena podpůrnou jednotkou pro koloniální expedice) atd.
Ono to vypadá, že ani ti skuteční pohané nebyli tak hloupí. Nebo, že by nebyli tak zkorumpovaní?

Neděle 14. dubna

Kojící úderka atakující svými obnaženými prsy bankovní pobočky – to není jen humorný či obtěžující happening. Jde především o peníze. Normální organizace by tomu nepřikládala pozornost, ale v bance typu Raiffeisenu jsou útvary typu “společenské odpovědnosti” (možná se to v jejich případě jmenuje jinak, ale na tom nezáleží), které prosadí nákup:
– poradenství, jak vybudovat organizaci citlivou k potřebám matek, a žen vůbec,
– odpovídající školení pro minimálně stovky zaměstnanců,
– nastavení procesů a kritérií zlepšování,
– a určitě se najdou nějaké další služby.
Předpokládaný objem 30 – 50 milionů v první fázi (nepřeháním), dodavatelem bude poradenská firma založená feministickými aktivistkami.
A protože vznikne taky spousta nových “příležitostí” uvnitř banky, nenarazí ta aktivita na odpor.
Nedivte se jim, biomatky jsou nóbl a fair trade výrobky něco stojí. Kde na to mají brát, když nestačí ani platy manželů, kteří pracují v managementech těch stejných bank?


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 960 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.