TYDEN
30.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Konvička měl zase pravdu

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 23. března

K diskuzi o článku Hampla (Mojmíra) a Tůmy připomínám starší výrok Martina Konvičky: Ti, co upřednostňují zisk před životy lidí, nejen přijdou o životy, ale také utrpí mnohem větší finanční ztráty. Vývoj dává Konvičkovi za pravdu.

Úterý 24. března

Určitě vás uklidní, že ty nejdůležitější procesy se nezastavily ani během epidemie. Můj osobní profil byl tedy zablokován proto, že cenzoři našli dva roky starý příspěvek obsahující jméno, které nesmí být vysloveno. A Hamáčkovi lidé pokračují v přípravě trestního stíhání kvůli článku, ve kterém Walter Kraft napsal, že invazní plavidla ve středozemním moři mají být potápěna.
Vypadá to, že Facebook našel nový způsob “stínového zakazování.” V posledních 10 dnech jsem ho měl tak zpomalený, že běžné otevření soukromé zprávy zabralo tak 10 minut, vytvoření statusu 40 minut, účast v diskuzích vůbec nebyla možná. Ani listování tím, co píšou jiní.
Po dnešním zákazu se okamžitě rozběhl běžnou rychlostí.

Středa 25. března

“Tajemstvím akceschopnosti národního státu je to, že řídí menší a stejnorodý sociální útvar, jasně definuje cíl a snaží se ovlivnit menší množství proměnných,” píše Petr Robejšek.
Tu STEJNORODOST podtrhuji. Proto platíme Národní divadlo a Národní galerii. Ne proto, aby se tam mohli realizovat psychicky narušení “umělci”, ale proto, abychom sdíleli společnou kulturu. Aby děti ze všech rodin byly vystaveny stejným kulturním vlivům a vzorům.
A proto chceme, aby vláda ovlivňovala hospodářství a školství. Aby nevznikaly úplně oddělené vrstvy.
Ne proto, že bychom nikomu nepřáli jinakost, ale že je to záležitost elementární bezpečnosti.

Čtvrtek 26. března

Jak poznáte nezávislá média? No přece podle toho, že jsou financována (a tudíž taky úkolována) Evropskou komisí. Nejvíc nezávislé médium v Evropě je tudíž propagační oddělení EK. Tak už je vám to jasné?

Pátek 27. března

První náměstek francouzského ministra vnitra počítá s tím, že Francouzi budou dodržovat karanténu, ale migranti budou volně chodit mezi nimi a nákazu budou dál roznášet. To v situaci faktického zhroucení francouzského zdravotnictví. Jistý recept na statisíce mrtvých. Ale nic jiného se nedá dělat, protože francouzská policie už zemi neovládá. V Německu nejspíš nebude situace jiná, Švédové se už ani nepokouší.

Sobota 28. března

Zdá se, že minimálně ve třech zemích staré EU bylo všeobecně akceptováno, že v krajní nouzi je možné nechat starší lidi umřít. Nebo dokonce, že je správné. A krajní nouze, to nejsou jen přeplněné nemocnice. Bude se to týkat i klimatické nouze? Samozřejmě, že ano! Proč dávat peníze na operaci staršího člověka, když je lépe využije neziskovka organizující demonstrace proti počasí? Nebo když je lépe využijí pašeráci migrantů.

Neděle 29. března

Pro pochopení dění v zemích na západ od nás je důležité si uvědomovat, že ve velká média tam vedou už řadu let intenzivní propagandu vůči starým lidem, kteří prý údajně zavinili klimatickou změnu, ubližovali transvestitům atd. V tamní veřejné debatě hrají starší lidé stejnou roli jako u nás “staré komunistické kádry.”
U nás se také občas stane, že nějaká postpubertální hvězdička pronese něco ošklivého nebo, že se sem donese písnička o “babičce ekosvini.” Ale nemáme představu, jak masivní tam propaganda proti starým lidem je.
“Mileniálové a mladší nenávidí generaci svých rodičů a prarodičů způsobem, jaký naše civilizace nikdy nepoznala“, napsal asi před rokem New York Post. A jeden z ekonomických bestsellerů posledních let se jmenuje: „Krádež desetiletí: Jak Baby-boomers ukradli ekonomickou budoucnost.
V takové společenské atmosféře je pak poměrně snadné nechat ty lidi umírat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 164 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.