TYDEN
30.7.2018
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Jste si opravdu jisti, že vám se to stát nemůže?

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 23. července

Pokud Babiš nelže a zvýšení výběru daní je výsledkem EET, pak to ale zároveň znamená, že výběr daní od korporací se meziročně nezměnil, přestože téměř všem stouply zisky. To by znamenalo, že stále větší část daňového břemene připadá na české živnostníky a drobné firmy, zatímco zdanění korporátních zisků klesá.

Úterý 24. července

Když Hospodářské noviny loni vyhlásily šéfku místního Google Taťánu le Moigne manažerkou roku, ani jsem to nezaznamenal. Nicméně, že je médii nekriticky uctívána, toho jsem si všimnul. Čeho musí dosáhnout manažerka, aby si získala takové postavení? Vznikl v místním Google nějaký nový průlomový produkt? Byly vytvořeny tisíce pracovních míst? Odstraněn nějaký problém, který trápil lidstvo? Jiný fantastický výkon?
Ani náhodou. Místní Google mechanicky byrokraticky aplikuje vše, co dělá světová korporace. Kromě toho u nás neplatí daně (což je opět globálním zvykem korporace), čehož dosahuje všemožnými podvody organizovanými z centrály. K zákazníkům se chová hůř než předlistopadové státní podniky (mám osobní zkušenost). A to je celé. To stačí k tomu být manažerskou celebritou.
Nedivme se pak, že takoví manažeři jsou schopni udělat absolutně všechno, aby si své pozice udrželi. A že existují tisíce jiných schopných udělat absolutně všechno, pokud jim někdo poskytne naději, že takové místo může být jejich. Co to znamená v korporaci Google, kde za prozrazení politicky nekorektního myšlení dostávají hodinový vyhazov i programátoři, si asi dokážete snadno představit. Nicméně to těm lidem nebrání cítit se něčím mnohem lepším než všichni ostatní, a okázale všemi ostatními pohrdat.
Názorná ukázka “nové aristokracie,” jak jsem ji popsal v Prolomení hradeb.

Středa 25. července

Při besedě se čtenáři ve Vsetíně jsem řekl mimo jiné:
“V roce 1989 jsme vzhlíželi k Západnímu Německu a dalším západoevropským státům. Netušili jsme, že vývoj Západu se právě láme a že začíná sestup. Ten se projevuje na životní úrovni, na postupné likvidaci občanských svobod i na celkovém rozpadu civilizace.”

Čtvrtek 26. července

Agresoři, kteří se pokusí proniknout do Izraele, jsou postříleni. Agresoři, kteří se pokusí proniknout do Španělska, jsou vpuštěni dovnitř a jsou jim poskytnuty všemožné sociální výhody. Chceme být jako Izrael nebo jako Španělsko?
To je samozřejmě jen řečnická otázka. Ale přestává to být legrace. Španělsko otevřeně porušuje veškeré dohody ohledně kontroly hranic. Pokud nedokážeme dosáhnout vyloučení Španělska ze Schengenu, je nejvyšší čas vystoupit a nastavět důkladné ploty. Premiér, který tvrdí, že tu migranty nechce a přitom nechá otevřené hranice, je lhář a pokrytec.

Pátek 27. července

Benjamin Kuras se v senátních volbách postaví Drahošovi. Ale nebude to jen zápas poctivého starého pána proti celoživotnímu intrikánovi, čerpači grantů a přívrženci neomezené imigrace (nejspíš z čistě zištných důvodů). Bude to především zápas běžného občana a pár jeho přátel proti spojenectví velkých peněz, velkých médií a nadnárodních neziskovek.
Osobně se přiznám, že v úspěch moc nevěřím (i proto, že Ben kandiduje s podporou Realistů, jejichž volební výkonnost je tragická). Ale vážím si toho statečného rozhodnutí. Je dobré, že se najdou lidé, kteří průběžně testují, jestli systém pořád ještě má sílu dostatečnou k potlačení revolty.

Sobota 28. července

Z komentáře ke kauze H-System:
Když si vezmeme, jací lidé si kupují a staví domky v Horoměřicích, dá se předpokládat, že mnoho z nich působí v korporacích a že se často jedná o manažery s nadprůměrnými příjmy a sluníčkovými názory. Tedy o tu společenskou vrstvu, kde se tak často pošklebují lidem v exekucích a odříkávají ty odporné průpovídky, že si za to postižení mohou sami, že si neměli půjčovat atd. Teď padli do rukou stejnému typu šmejdů oni sami.
Na sociálních sítích už slyšíme podobná vyjádření, že to postiženým patří. Přeji autorům těch citátů, aby se stali příštími obětmi podobných šmejdských praktik.

Neděle 29. července

S tím, jak jsou rozkrývány další informace z kauzy H-System (především to, že konkurzní správce Monsport vyvedl nestandardními operacemi pozemky o hodnotě téměř půl miliardy korun), je stále jasnější, jak velice potřebné by bylo úplně zakázat obchodování s pohledávkami.
Je to obor, kde není vytvářena naprosto žádná hodnota, nikomu nepomáhá a je pouze doménou nejrůznějších šmejdů. U H-Systému se teď můžeme jen dohadovat, zda je v pozadí čečenská, libanonská nebo jiná mafie. Kdyby své pohledávky vymáhala sama Komerční banka, byla by nucena chovat se aspoň trochu slušně – s ohledem na svou pověst atd. Jenže když Komerční banka prodala své pohledávky mafiánům, ti si dosadili svého konkurzního správce, a už se jelo z kopce. Běžní občané najednou zjistili, že proti sobě mají subjekt, pro který neplatí slušnost ani zákony, nebojí se policie a jeho vliv sahá až do nejvyššího soudu.
To není ten svět, ve kterém bychom chtěli žít. Mimochodem, podstatná část exekuční špíny rovněž vyplývá z kšeftování s pohledávkami.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 109 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...