TYDEN
7.11.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Islámské právo na zdravotce i Na Bulovce

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 31. října

Někteří hodně naivní Evropané si myslí, že můžeme připustit uplatňování šaríje v oblékání a stravování, ale nepustit šaríju do trestního práva. Jenže stojíme proti lidem, kteří neumí rozdělit svět na “soukromé” a “veřejné” nebo na “životní styl” a “trestní právo”, jako to děláme my. Buď je to podle alláhova předpisu nebo není. Takže když šátky, pak taky řezání hlav odpadlíkům od víry. Nemají důvod se zastavit. A nejsou toho schopni, ani kdyby chtěli.

Úterý 1. listopadu

Po čase jsem zase narazil na knihu, kterou jsem přečetl vyloženě jedním dechem. Dějiny křížových výprav od amerického historika Rodneyho Starka. O období, na které jsme měli být velice hrdi, ale které jsme si nechali od dekadentních intelektuálů poplivat a pošlapat. Z mnoha věcí, které jsem si při tom uvědomil, vypichuji následující:

Asi tak desetina příslušníků vyšší vrstvy se aktivně zapojila do obrany křesťanské civilizace. Nasazovali životy, umírali, prodávali své statky a zadlužovali se, aby to mohli financovat. Mnohem víc bylo těch, kdo řešili jen osobní obohacení – půjčovali křižákům na lichvářský úrok, podráželi je, kdykoliv mohli a klidně se spojili s muslimy, pokud jim to přineslo zisk. Naprosté většině to bylo jedno. (ta čísla jsou moje pocitové odhady). A těch pár hrdinů stačilo k tomu, aby se Evropa ubránila a otevřelo tak cestu k renesanci, reformaci, občanským svobodám, průmyslové revoluci, demokracii, rozvoji citového života, eliminaci hladomorů, rozumné úrovni bezpečí pro všechny…

Středa 2. listopadu

Nevíte, jak mohl ten Afghánec znásilnit sestřičku na Bulovce, když tu žádní “uprchlíci” nejsou?

Čtvrtek 3. listopadu

Z delšího textu, který připravuji:

Specifikem české situace je to, že vzpomínky na doby, „kdy byl svět ještě v pořádku“, lidé poněkud nepřesně umisťují do 80. let. Vzniká pak iluze, že existuje jakási souvislost mezi poctivým rodinně orientovaným životem a státním plánováním ekonomiky. Je to samozřejmě hloupost, nicméně mnozí z těch, kdo dnes teskní, že „za socialismu bylo lépe,“ fakticky neteskní po státním vlastnictví výrobních prostředků, nýbrž po státu respektujícím základní buržoazní hodnoty (co do pohledu na životní styl byl Gustáv Husák pravicovější než Anna Šabatová nebo Jiří Dienstbier mladší).

Pátek 4. listopadu

Kusturica byl geniální umělec a zajímavý člověk před Putinovým oceněním, bude i po něm. Vede mě to ale k poznámce určené přátelům i nepřátelům Ruska. Ta nejbližší spojenectví mezi národy jsou dána společnou civilizační příslušností, nikoliv jazykem nebo etnicitou (navíc slovanství Čechů je trochu problematické). Proto budou pravoslavní Rusové spolehlivými spojenci pravoslavných Srbů (a naopak), ale nikoliv Čechů.

Buďme rádi za celkem přátelské vztahy, jaké mezi Čechy a Rusy panují. Litujme toho, že nás kolaboranti zatáhli do stupidního saudsko-amerického tažení proti Rusku, a snažme se to co nejrychleji ukončit. Ale nečekejme, že by z toho mohlo být něco bližšího – v dobrém ani špatném.

Rusové jsou pravoslavní, Češi jsou katolicko-protestanští (volnomyšlenkářství, ateismus a novopohanství jsou jen různými výhonky západní křesťanské civilizace) a ten rozdíl nepřekonáme nikdy.

Sobota 5. listopadu

Hazem Berrezouga opět geniální: „Odluka církve od státu je čistě křesťanská záležitost. Ten spor začal ve středověku, způsobil četné války a teprve v minulém století našli řešení. Buď v částečné spolupráci, anebo úplné odluce a neutralitě státu. Svoboda vyznání jako výplod krvavých konfliktů řešila jen vztah mezi křesťany. A to jednak mezi sebou, a také vztah církve jako instituce se státem…Nikdo v té době nepočítal s tím, že se muslimové budou odvolávat na jejich ústavu a používat zákony proti vlastním tvůrcům. Navíc muslimové nesplňují ani tu podstatnou podmínku, aby takové konkordáty či smlouvy s nimi byly uzavřeny.

Jinými slovy, APLIKOVAT SVOBODU VYZNÁNÍ NA ISLÁM JE NESMYSLNÉ, NEMOŽNÉ A ZVRÁCENÉ. Jednoduše proto, že islám není tím, co se v západní civilizaci označuje termínem „vyznání.“ Někdo říká, že islám je ideologie. Já bych řekl, že je to ještě složitější fenomén. Ale zcela jistě to není náboženství ani vyznání. Tím, že se pokoušíme uplatňovat na islám svobodu vyznání, tím fakticky rušíme celé dosavadní ústavy, vládu zákona, občanské svobody, možnost svobodně žít a dokonce i základní logický předpoklad, že stejné tvrzení nemůže být zároveň pravdivé i nepravdivé, na kterém stojí celá naše civilizace.

Neděle 6. listopadu

Z rozhovoru:

“Je totiž obrovský rozdíl třeba mezi zdravotní sestrou, kterou daňoví poplatníci živí, ale kterou živí ochotně a pokud by mohli, přidali by jí na penězích, a mezi pořadatelem filmového festivalu, kterého daňoví poplatníci živí jen se skřípěním zubů. Mezi zdravotní sestrou a plátcem daní tudíž neexistuje žádný konflikt zájmů. Mezi pořadatelem filmového festivalu a plátcem daní existuje konflikt obrovský.

Tihle příživníci se tudíž domnívají, že role státu je utlačovat obyčejné lidi, kontrolovat je, převychovat a případně nahradit. Přesně takovou politiku očekávají od Michala Horáčka.”

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Ladislav Konopka 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 399,00 Kč
Vybráno 58.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 191 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...