TYDEN
15.5.2018
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Foldyna

Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 7. května

Vzpomínky pamětnice konce války:
“Ještě jednou se Vám ozývám a to jen proto, že jsem si vzpomněla na odsun němců z města Bruntál. Můj otec byl vlakvedoucím na dráze a tak jsme se i dosti často stěhovali. Bylo mně 13 let, když jsem šla ze školy a právě měli odjíždět tito němci na nákladním autě a jedna němka začala řvát z auta-” MY SE TU JEDNOU VRÁTÍME A MY SE S ČESKÝMI HLAVAMI VYDLÁŽDÍME CHODNÍKY”A tato vyhrůžka mně provází mým živpotem. A není se co divit. Za války jsem bydlelav obci, téměř součást Valašského Meziříče. Od svých 10 let jsem už chodila do 1. Měšťanky, kdy se psal rok 1944. Kdo udělal zkoušky i když to bylo za války, tak jsme mohli jít už ze 4. třídy do měšťanky. A tak jsem chodila do tohoto města, které se navíc za války i bombardovalo a museli jsme chodit do školy okolo oběšených partyzánů, kteří viseli na stromě přímo u hlavní silnice.”
Žádná jednotlivá vzpomínka neobsahuje vše, co se tehdy dělo. Ale tato vzpomínka je docela typická. Když jsem vyrůstal, znal jsem desítky lidí, kteří na to všichni vzpomínali docela podobně. Bylo jasné, že odsunutí (vyhnaní) Němci nebyli žádnými oběťmi. Naopak. Naprostá většina z nich mohla být ráda, že z toho vyklouzli tak snadno. Pokoušet se prosadit lži o tom, že Češi vlastně ubližovali Němcům (nebo že je vina na obou stranách) bylo nemyslitelné, dokud žili pamětníci. Až když většina z nich zemřela, začínají se přepisovat dějiny.

Úterý 8. května

Jen máloco je tak odporné a nízké jako bránit lidem, aby uctili své mrtvé. To je jedno ze základních mravních pravidel evropské civilizace. Lidé, kteří narušovali pietní akt na Olšanech, přestřelili. Jejich jednání je neospravedlnitelné.

Středa 9. května

“Kdy už se lidé konečně probudí?” slýchám občas otázku. S ní je spojená naděje, že lidé budou vzbuzeni nějakou výjimečnou událostí, atentátem, promluvou velké osobnosti atd. Takové čekání je zcela marné!
Ve skutečnosti čekáme, až bude vládnoucí elita natolik oslabena, že nebude schopna nadále provozovat svůj propagandistický aparát v plné síle a nebude schopna v zárodku likvidovat všechny osobnosti a skupiny, které by mohly přinést změnu. To oslabení ale musí přijít zevnitř, musí se sama udusit vlastní neschopností, byrokratičností a chamtivostí. Rolí obránců Evropy je pečlivě se připravovat na příležitost.

Čtvrtek 10. května

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna během pouhých dvou dnů změnil politickou kulturu v zemi. Jestli jste jeho video ještě neviděli, nenechte si ho ujít. Nenechal se zatlačit do pokorného “ale já opravdu nejsem extrémista – hlavně mi neubližujte” a místo toho odpověděl přímým protiúderem.
V knize Prolomení hradeb jsem popsal určitý životní postoj následovně: “Máme už po krk toho nechat se kádrovat od puberťáků z levicových fakult. Klidně si na nás pokřikujte, že jsme extrémisté. Nám je to jedno.” Nevím, jestli Jaroslav Foldyna Prolomení hradeb opravdu přečetl, ale rozhodně ho má doma. Puberťáci z multikulturních fakult a redakcí už začali povykovat a Jaroslavu Foldynovi je úplně jedno. Stejně jako milionům jeho spoluobčanů.
Z drolícího se panství “nové aristokracie” odpadl další kamínek. Jen, aby se zhroutilo dost rychle.

Pátek 11. května

Starší lidé si totiž pamatují časy před Evropskou unií a vědí, že Česká republika na tom byla po všech stránkách lépe než dnes.
Mladí lidé ty časy nezažili, a jsou naopak vystaveni nesmírně intenzivní propagandě, která tvrdí, že před vstupem do EU odpovídala česká ekonomická a sociální situace časům před průmyslovou revolucí. Že tu panoval div ne hladomor, neexistovaly dálnice atd. Možná se divíte, jak někdo může takové hlouposti věřit, ale nezapomínejte, že došlo k dramatickému snížení úrovně českého školství. Mnoho dnešních mladých lidí není schopno srovnat informace z několika zdrojů a není schopno se kriticky zamyslet, zda předkládaná informace může být pravdivá.
Další významný faktor spočívá v tom, že mnoho mladých lidí je přesvědčeno, že právě oni nebudou muset v životě pracovat a stanou se příslušníky euro-aristokracie. Jak budou postupně zjišťovat, že se nechali ošidit, bude klesat podpora EU i v této kohortě.

Sobota 12. května

Cílené vzbuzování lítosti je významnou složkou džihádu, tedy systematického muslimského úsilí o dobytí dalších území a zotročení nevěřících. Fotografové, novináři a aktivisté, kteří tomu napomáhají, by měli být posuzováni stejně jako ti, kdo vyrábí pro džihádisty výbušniny.

Neděle 13. května

Pro imigraci, výstřelky v životním stylu a spoustu dalších oblastí platí to samé – dokud se jedná o jednotlivé případy, jsou neškodné a někdy dokonce obohacující. Jakmile se ale začnou projevovat masově, působí zkázu a mají děsivé negativní dopady na životy milionů lidí, co s tím nemají nic společného.
Proto existoval po staletí konsensus – tolerovat, ale nepodporovat. Případně hlídat, aby se jev nestal příliš masovým. Až kombinace neziskovek a moderní byrokracie udělala z “tolerance” nástroj zničení společnosti, a posléze celé civilizace.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
104 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.