TYDEN
18.6.2018
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Finále světového poháru v podrazáctví

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 11. června

Kdyby se česká vláda nebála chátry ovládající redakce a řádící na Václavském náměstí, mohli jsme se stát spojujícím článkem mezi Západem a Ruskem, se spoustu ekonomických, bezpečnostních a jiných výhod. Vyfouklo nám to Rakousko. S “extrémisty” ve vládě je lépe.

Úterý 12. června

„Za poslední rok vzniklo 102 tisíc pracovních pozic, které nevyžadují maturitu, ale jen necelých 7200 pozic, které maturitu vyžadují,“ upozornil ekonom Lukáš Kovanda na novinkách.
Když si uvědomíme, že maturita má dnes stejný význam jako před generací dokončení dvouletého učňáku, je to další doklad o tom, k čemu vede naše zapojení do západoevropské ekonomiky. Stali jsme se technologicky vyspělejší zemí v tom smyslu, že tu lze koupit poslední model iPhonu. Ale vedle toho Češi ztrácí schopnosti, na kterých bylo po 200 let založeno našeho hospodářství. Ubývá složitých prací, kde se toho lidé mohli hodně naučit, místní pracovníci jsou vytlačováni do pomocných pozic, je jim svěřována hlavně druhořadá práce. A to přesto, že jsou prokazatelně šikovnější než třeba jejich němečtí kolegové.
Zatím se to zdráháme přiznat, ale 15 let v EU poškodilo českou ekonomiku víc než 40 let komunismu. Možná přibyly nějaké nové tovární haly, ale ubylo něco mnohem cennějšího – lidské schopnosti a zvláště schopnost zvládnout a rozvíjet složité technologie.

Středa 13. června

Z dnešního vystoupení na konferenci Ekonomická filosofie pro 21. století:
Dámy a pánové, západní společnosti včetně české už dosáhla takové efektivity práce a takové úrovně bohatství, že nemůžeme očekávat, že by další růst mohl přinést cokoliv pozitivního. Jsou tu poměrně velké skupiny lidí, které dosud žijí v chudobě nebo dokonce bídě. Ale je jen velmi malá naděje, že by těmto skupinám další růst nějak pomohl. Možná dokonce naopak.
Hledání optim se tak stává zbytečnou disciplínou. Namísto toho potřebujeme rozumět dopadu ekonomických rozhodnutí na soudržnost společnosti, na národní kulturu, na rodinný život, na schopnost národa reprodukovat se ochotu bránit svou zemi… a především na občanské svobody.

Čtvrtek 14. června

Martin Konvička se vrací do politiky. Odpočinutý, vzpamatovaný, v perfektní formě. Jako osobnost českého vlasteneckého hnutí, nikoliv jako manažer (to nikdy neměla být jeho parketa). V senátním obvodu Ostrava – Jih změří síly s Jiří Paroubkem a několika dalšími. Fandím mu a budu ho podporovat, jak to jen půjde.
Martin Konvička kandiduje za Nezávislé. Pevně doufám, že ho podpoří i SPD stejně ochotně jako Martin podpořil v krajských i parlamentních volbách SPD.
Abych předešel dotazům. Já se budu nadále soustředit na psaní a přednášky.
Dodatek: SPD nejen, že Martina Konvičku nepodpořila, ale dokonce postavila protikandidátku, která v příslušném okrese nemá šanci na vítězství a která tudíž jen odebere hlasy. Doufám, že to není rozhodnutí konečné.

Pátek 15. června

Pokud si někdo představuje západoevropskou multikulturní totalitu jako další komunistickou normalizaci (nebo dokonce jako něco mírnějšího), je naivní.
Třeba britský novinář Tommy Robinson, který se provinil tím, že pomohl odkrýt, že britští multikulturalisté tiše podporují pákistánské gangy specializované na únosy britských dívek a jejich prodej. Nejen, že byl odsouzen bez řádného soudního procesu, ale v těchto dnech je přesouván do téměř výhradně muslimské věznice, kde již na něj byl vydán rozsudek smrti.
Co dělá vězeňská stráž pro jeho bezpečí? Zatím jediným viditelný krokem je propuštění dozorce, který na sebe hloupě prozradil, že s Tommym sympatizuje a u kterého tudíž “hrozilo”, že by ho chránil.
Režim, který se tu snaží zavést multikulturní neziskovky s pomocí tzv. solidních politiků, by nevypadal jako normalizace, ale jako ty nejbrutálnější stalinské roky. A pokud čekáte, že by se snad v novinářích hnulo svědomí, jste naivní. Velká média se spokojí s konstatováním, že “pravicový extrémista” byl po zásluze potrestán. Hospodářské noviny dokonce otiskly dva takové články v jediném vydání. Hanba jim!

Sobota 16. května

Idiocie kavárny překročila další hranice. Ty spálené červené trenýrky prý byly předmětem nedozírné hodnoty. Kdo je spaluje, ten prý připravuje koncentrační tábory bla bla bla. Nejdříve tahání vlajky z vaginy, teď umělecká hodnota červených trenýrek, můžeme jen spekulovat, jak se eurokreativita lepších lidí projeví příště.
Mimochodem, propagační článek na to veledílo napsala na iDnes stejná redaktorka, která předtím tak snaživě poreferovala o nutnosti zakazovat propagaci Prolomení hradeb, aniž by potřebovala tu knihu byť i jen otevřít. Že by Šafrovi vyrůstala nová konkurentka?

Neděle 17. června

Vláda ještě není a už se ukazuje, že Hamáček podrazil svoje partnery. Co jiného se taky dalo čekat? Ten člověk snad jednou podrazí i sám sebe. Jeho vládnutí s Babišem by bylo skutečným soubojem titánů. Něco jako finále světového poháru v podrazáctví.

 

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 4 000,00 Kč
Vybráno 11.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
112 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.