TYDEN
24.5.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Doležalův seznam vlastizrádců, vysmátý Sobotka a inovátor Babiš

Sdílejte článek:

PETR HAMPL 24|05|2016

Pondělí  16. května

Doporučuji ke čtení nedávný rozhovor s ultrasluníčkem Bohumilem Doležalem. Definuje tam totiž, na které politické strany je „spolehnutí“, že navzdory předvolebním slibům budou postupovat podle pokynů pražské kavárny. Jsou to ČSSD, KDU-ČSL, ODS a TOP09. Jakkoliv s jeho východisky nesouhlasím, tahle analýza je silná. Takže díky za doporučení, komu se ve volbách určitě vyhnout.

Rozhovor s Bohumilem Doležalem

Úterý 17. května

Jestli se někdo může po uplynulých několika dnech smát, pak je to Bohuslav Sobotka. Bez ohledu na to, jak děsivě si počíná, jeho pozice neslábne, protože se do problémů dostává i opozice. Zbytkový Úsvit se začíná prezentovat jako parta uzavřená do sebe, která si vystačí s fotografováním v pronajaté zasedačce ve sněmovně. Nově zformovaný Blok proti islamizaci vedený asistentkou Jany Volfové snad ani nestojí za komentář. Třítisícová účast na megademonstraci Okamurovy SPD dává tušit, že hnutí je stabilizované, ale nadále nedokáže oslovit většinového voliče. A komunisté zahodili šanci stát se masivní nacionalistickou silou.

Vypadá to, že na to velké pořád ještě čekáme. A obávám se, že nadějnou cestou není ani sjednocování. Samozřejmě, představitelé různých opozičních proudů by spolu měli mít slušné vztahy a podle možností se podporovat. Ale spojením 10 lidí bez vůdcovských schopností nevznikne leader. A spojením 10 hnutí neschopných vést efektivní kampaně nevznikne marketingová genialita. Spíš to vypadá, že lidé s ambicí měnit poměry a zachraňovat civilizaci budou muset pracovat ještě tvrději a budou se muset hodně učit. To se pochopitelně týká i mne osobně.

Středa 18. května

K údivu nad tím, že vrchním velitelem amerických pozemních sil byl jmenován homosexuál. Skutečnost je ještě zajímavější. Eric Fanning není voják a nikdy neprošel vojenským výcvikem. Kariéru začal jako asistent senátního výboru, pokračoval v public relations agentuře a celý život strávil v různých politicko-byrokratických pozicích. Podle všeho je to prototyp levicového kavárenského intelektuála, který nenávidí svobodný svět a pohrdá vojáky (což je nejspíš vzájemné). Źe je funkcionářem nějakého svazu homosexuálů a lesbiček, to je jen třešnička na dortu.

Jeho jmenování dobře navazuje na předchozí kroky Baracka Husseina Obamy, který omezuje bojové útvary a rozšiřuje počty úředníků. Americká armáda budoucnosti bude nepřátelům hrozit především nekopromisním zaváděním kvót pro zastoupení menšin a odvážnými formuláři.

Čtvrtek 19. května

Vynález přítele Cukrouše mě upozornil, že právě před rokem jsem publikoval svou Úvahu o politickém a kulturním buranství. Po roce bych klíčové poselství shrnul takhle: Nikdo nemá povinnost být bohatý a úspěšný. A nikdo nemá ani povinnost sdílet názory a kulturní vkus elit. Životní styl a různá přesvědčení lidí z nižších tříd jsou stejně hodnotná a máme plné právo si je hájit. Superelity nemají právo vnucovat nám svůj životní styl a svoje priority. Nenechme si vzít svou hrdost, nenechme si vzít své sebevědomí, nenechme si vzít právo bránit svůj životní prostor a svůj pohled na svět.

Pátek 20. května

Zatímco zisky korporací – mohutně podporovaných investičními pobídkami a dalšími dotacemi – setrvale rostou, živnostníkům se už několik let daří stále hůře a spousta z nich krachuje. Na státní finance to dopadá tak, že se z živnostníků daří vydírat méně a méně peněz. Kde nic není, ani smrt nebere. Normální člověk by si myslel, že v takové situaci je zapotřebí živnostníkům ulevit. Ale pan ministr Babiš zvolil inovativní řešení. Nejprve naložil spoustu nových administrativních povinností, a v dalším kroku zvýší daně. To není apríl, Andrej Babiš nejspíš opravdu věří, že to bude fungovat.

Původně jsem chtěl napsat, že Babiš je nejhorší správce státní pokladny od prvních Přemyslovců, ale pak jsem si uvědomil, že tu jeden stejně špatný byl. Jmenoval se Miroslav Kalousek. Všimněte si, že ty dva pány spojuje stejný byrokratický aparát. Nestačí vyměnit ministra, je zapotřebí zcela změnit způsob fungování ministerstva. Návrh Pavla Kohouta na zrušení ministerstva financí tak rozhodně není od věci.

Sobota 21. května

Babišovo ANo zahájilo kampaň do krajských voleb jednoduchými billboardy. Nalevo stojí Andrej Babiš, napravo od něj kandidát na hejtmana s poselstvím pro ten či onen kraj. Jenže když je člověk třeba obchodní cestující a projíždí celou republiku, rychle si všimne, že všechny ty plakáty jsou stejné! Existuje jediné poselství, mění se pouze obličeje kandidátů. Je vidět, že průmyslník ví, co je úspora z rozsahu. Pro příště navrhuji koncepci dotáhnout a nechat všem kandidátům udělat plastickou operaci. Potom vystačí ANO s jediným billboardem. Jo, ale pokud chcete volit lidi, co jsou schopni používat vlastní mozek, vyberte si někoho jiného.

Neděle 22. května

Současný turecký režim spojuje to nejhorší ze středověku a moderní byrokracie …

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 12 447,00 Kč
Vybráno 35.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.