TYDEN
4.12.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Dny hanby pro pražskou kavárnu

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 27. listopadu

Předvolebnímu komentáři Václava Klause staršího jsem se věnoval ihned poté, co byl publikován. Ale kdo ho nečetl nebo jen zrychleně přelétl, tomu doporučuji pozornější čtení.

Mimo jiné proto, že když Václav Klaus mluví o totalitních ideologiích, které nás ohrožují, jmenuje mezi nimi taky “zdravý životní styl.” To není o tom, že je někdo naštvaný, když mu manželka nabízí místo jitrnic zeleninu. Ex-prezident má na mysli tichou hrozbu občanským svobodám. Zatímco řádění multikulturalismu a feminismu vidíme jasně, o zdravém životním stylu je vedeno mnohem méně diskuzí. V tichosti tak bylo dosaženo stavu, kdy kdokoliv může cokoliv prohlásit za nezdravé, pomocí správně zaměřených grantů získat pár souhlasných dokumentů a začít upravovat životy milionů lidí. Naposledy jsme to viděli před pár měsíci, kdy skupina výživových extrémistů ovládla příslušní odbor na ministerstvu školství a zakázala českým dětem jíst housky se šunkou a ovocné jogurty. Také ohledně různých nejrůznějších škodlivin, údajně škodlivých návyků a třeba i obezitě (jiné než monstrózní) je tomu tak, že existuje spousta novinových článků, názory některých lékařů (formované právě těmi články) a naprosto žádné vědecké důkazy.

Dokonce, i kdyby ty věci byly škodlivé, do vývoje medicínských technologií jsme jako daňoví poplatníci investovali tak obrovské sumy, abychom mohli požadovat, že budeme udrženi při zdraví, i když budeme jíst a dělat, co nám vyhovuje.

Úterý 28. listopadu

Sleduje Jiří Drahoš produkci Jakuba Jandy? Jaký druh jeho produkce? Jak jinak vysvětlit, že od něj přebral tu nejstupidnější konspirační teorii, jaká se v českých zemích zatím objevila? Chem trails jsou proti tomu vysoce sofistikovaná vědecká teorie.

Středa 29. listopadu

Přední ideolog pražské kavárny Saša Mitrofanov nazval české voliče “hmotou, která pozastavila vývoj k chytřejší společnosti.” Tak mluví ubožácký lokaj, co se krčí před pány a povyšuje nad spoluobčany. Pokud mu Antifa unesla děti, tak se dá něco tak odporného a nízkého pochopit. Jestli se takhle zostudil jen proto, aby dostal pár peněz z nějakého Sorosova fondu (nebo dokonce úplně zadarmo), potom to znamená… že pan Mitrofanov je typickým představitelem pražské kavárny.

Čtvrtek 30. listopadu

Politicky nekorektní večer pořádaný Sdružením přátel bílého heterosexuálního muže se nakonec uskuteční ve čtvrtek 7. prosince v 18 hodin v budově parlamentu. Neostalinská úderka, co vyhrožuje hostinským, kteří nám chtěli pronajmout salónek, ta ať si třeba praskne vzteky.

Pátek 1. prosince

Rozhovor s Josefem Zbořilem, českým koordinátorem Gatesonova Institutu, stojí za přečtení, protože málokdo má takový rozhled a protože dělají skvělou práci. Zejména ale upozorňuji na zdánlivě drobnou poznámku, která by mohla snadno uniknout. Kolega Zbořil v ní zmiňuje, z veřejných dokumentů zemí Organizace islámské spolupráce vyplývá, že šejkové, resp. analytici, kteří pro ně pracují, předpokládají, že evropské křesťanské církve a náboženské společnosti budou hrát významnou roli při islamizaci Evropy.

V první chvíli to může znít jako šokující informace, ale ono to vlastně odpovídá tomu, co vidíme. Jakkoliv Dominik Duka a pár dalších vystupují velmi statečně, vnímáme, že se jedná o v podstatě omezené ostrůvky.  Katolická církev jako celek usiluje o likvidaci křesťanské civilizace a vybudování islámské říše na jejím území. Jak před časem řekl papež František, pohodlí džihádistů je důležitější než životy Evropanů. A většina protestantských denominací jde ještě dále.  Kdykoliv jde o to zavést další prvky politického islámu, dopravit do Evropy další teroristy, omluvit zabíjení a znásilňování, umlčovat oběti… protestantští duchovní jsou připraveni.  Církve, které přežily staletí teroru a pronásledování (nemylme se, téměř každá někdy v takové situaci byla) se morálně zhroutily po první vlně správně směřovaných grantů.

To otevírá nepříjemných otázek třeba v souvislosti s církevními restitucemi nebo zapojení církevních představitelů do veřejného života.  Ale základní problém jde hlouběji. Na jedné straně slyšíme oprávněné nářky, že se západní společnosti příliš snadno zbavují morálních hodnot, na kterých stály po staletí a které jsou původně náboženské.  Jenže organizované církve, od kterých bychom čekali, že budou staleté mravní hodnoty hájit, ty dnes naopak stojí na straně nepřátel křesťanské civilizace.  Je možné udržet vědomí příslušnosti ke křesťanské civilizace bez církví, nebo dokonce proti nim?

Sobota 2. prosince

Kampaň proti sexuálnímu obtěžování opět překonává všechny hranice idiotismu. Čtenářka Guardianu neví, zda má udat chlápka, se kterým sdílí byt a lože. Její přítel je fajn, ale když ji před lety balil, položil jí ruku na koleno. Té slečně se to sice líbilo, ale hlásit by se to mělo, že.

Sorosova neziskovka Otevřená společnost vyhlásila soutěž o nejméně maskulinního muže. Aby se vyhnula návalu přihlášek, oznámila konání soutěže až po uzávěrce. Bohouš Sobotka má tedy cenu jistou. Šéf Otevřené společnosti Tomáš Pavlas tvrdí, že po volebním právu je nyní před ženami další meta – právo ženy podržet dveře muži, který do nich vchází. A hned doplňuje, že maskulinita je pro muže „těžkým břemenem.“ Prostě další představitel kavárny, který se dobrovolně veřejně ztrapnil.

Neděle 3. prosince

Kauza Český slavík ukazuje, jak těžké to někteří mají v době totálně rozdělené společnosti. Když se snažíte zavděčit lidem, strhají vás média. Když se snažíte zavděčit médiím, nenávidí vás lidé. Ostatně, není to dlouho, co v zásadě totéž řešil Lidl. A před ním další a další.

Pořadatel Zlatého slavíka tedy udělal to, co od něj kavárna čekala. To, čemu normální lidé říkají „porušení pravidel a hnusný podvod.“ A když to prasklo, nenašel se nikdo, kdo by jej podpořil. Což připomíná všeobecně známou skutečnost. A sice, že intelektuálsko-politická třída vesměs sestává z ubožáků a morálních mrzáků.  Až přijde na lámání chleba, nechají vás v tom.  Budiž to poučením pro všechny, kdo se snaží superelitám zavděčit.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 115 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...