TYDEN
4.12.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Dny hanby pro pražskou kavárnu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 27. listopadu

Předvolebnímu komentáři Václava Klause staršího jsem se věnoval ihned poté, co byl publikován. Ale kdo ho nečetl nebo jen zrychleně přelétl, tomu doporučuji pozornější čtení.

Mimo jiné proto, že když Václav Klaus mluví o totalitních ideologiích, které nás ohrožují, jmenuje mezi nimi taky “zdravý životní styl.” To není o tom, že je někdo naštvaný, když mu manželka nabízí místo jitrnic zeleninu. Ex-prezident má na mysli tichou hrozbu občanským svobodám. Zatímco řádění multikulturalismu a feminismu vidíme jasně, o zdravém životním stylu je vedeno mnohem méně diskuzí. V tichosti tak bylo dosaženo stavu, kdy kdokoliv může cokoliv prohlásit za nezdravé, pomocí správně zaměřených grantů získat pár souhlasných dokumentů a začít upravovat životy milionů lidí. Naposledy jsme to viděli před pár měsíci, kdy skupina výživových extrémistů ovládla příslušní odbor na ministerstvu školství a zakázala českým dětem jíst housky se šunkou a ovocné jogurty. Také ohledně různých nejrůznějších škodlivin, údajně škodlivých návyků a třeba i obezitě (jiné než monstrózní) je tomu tak, že existuje spousta novinových článků, názory některých lékařů (formované právě těmi články) a naprosto žádné vědecké důkazy.

Dokonce, i kdyby ty věci byly škodlivé, do vývoje medicínských technologií jsme jako daňoví poplatníci investovali tak obrovské sumy, abychom mohli požadovat, že budeme udrženi při zdraví, i když budeme jíst a dělat, co nám vyhovuje.

Úterý 28. listopadu

Sleduje Jiří Drahoš produkci Jakuba Jandy? Jaký druh jeho produkce? Jak jinak vysvětlit, že od něj přebral tu nejstupidnější konspirační teorii, jaká se v českých zemích zatím objevila? Chem trails jsou proti tomu vysoce sofistikovaná vědecká teorie.

Středa 29. listopadu

Přední ideolog pražské kavárny Saša Mitrofanov nazval české voliče “hmotou, která pozastavila vývoj k chytřejší společnosti.” Tak mluví ubožácký lokaj, co se krčí před pány a povyšuje nad spoluobčany. Pokud mu Antifa unesla děti, tak se dá něco tak odporného a nízkého pochopit. Jestli se takhle zostudil jen proto, aby dostal pár peněz z nějakého Sorosova fondu (nebo dokonce úplně zadarmo), potom to znamená… že pan Mitrofanov je typickým představitelem pražské kavárny.

Čtvrtek 30. listopadu

Politicky nekorektní večer pořádaný Sdružením přátel bílého heterosexuálního muže se nakonec uskuteční ve čtvrtek 7. prosince v 18 hodin v budově parlamentu. Neostalinská úderka, co vyhrožuje hostinským, kteří nám chtěli pronajmout salónek, ta ať si třeba praskne vzteky.

Pátek 1. prosince

Rozhovor s Josefem Zbořilem, českým koordinátorem Gatesonova Institutu, stojí za přečtení, protože málokdo má takový rozhled a protože dělají skvělou práci. Zejména ale upozorňuji na zdánlivě drobnou poznámku, která by mohla snadno uniknout. Kolega Zbořil v ní zmiňuje, z veřejných dokumentů zemí Organizace islámské spolupráce vyplývá, že šejkové, resp. analytici, kteří pro ně pracují, předpokládají, že evropské křesťanské církve a náboženské společnosti budou hrát významnou roli při islamizaci Evropy.

V první chvíli to může znít jako šokující informace, ale ono to vlastně odpovídá tomu, co vidíme. Jakkoliv Dominik Duka a pár dalších vystupují velmi statečně, vnímáme, že se jedná o v podstatě omezené ostrůvky.  Katolická církev jako celek usiluje o likvidaci křesťanské civilizace a vybudování islámské říše na jejím území. Jak před časem řekl papež František, pohodlí džihádistů je důležitější než životy Evropanů. A většina protestantských denominací jde ještě dále.  Kdykoliv jde o to zavést další prvky politického islámu, dopravit do Evropy další teroristy, omluvit zabíjení a znásilňování, umlčovat oběti… protestantští duchovní jsou připraveni.  Církve, které přežily staletí teroru a pronásledování (nemylme se, téměř každá někdy v takové situaci byla) se morálně zhroutily po první vlně správně směřovaných grantů.

To otevírá nepříjemných otázek třeba v souvislosti s církevními restitucemi nebo zapojení církevních představitelů do veřejného života.  Ale základní problém jde hlouběji. Na jedné straně slyšíme oprávněné nářky, že se západní společnosti příliš snadno zbavují morálních hodnot, na kterých stály po staletí a které jsou původně náboženské.  Jenže organizované církve, od kterých bychom čekali, že budou staleté mravní hodnoty hájit, ty dnes naopak stojí na straně nepřátel křesťanské civilizace.  Je možné udržet vědomí příslušnosti ke křesťanské civilizace bez církví, nebo dokonce proti nim?

Sobota 2. prosince

Kampaň proti sexuálnímu obtěžování opět překonává všechny hranice idiotismu. Čtenářka Guardianu neví, zda má udat chlápka, se kterým sdílí byt a lože. Její přítel je fajn, ale když ji před lety balil, položil jí ruku na koleno. Té slečně se to sice líbilo, ale hlásit by se to mělo, že.

Sorosova neziskovka Otevřená společnost vyhlásila soutěž o nejméně maskulinního muže. Aby se vyhnula návalu přihlášek, oznámila konání soutěže až po uzávěrce. Bohouš Sobotka má tedy cenu jistou. Šéf Otevřené společnosti Tomáš Pavlas tvrdí, že po volebním právu je nyní před ženami další meta – právo ženy podržet dveře muži, který do nich vchází. A hned doplňuje, že maskulinita je pro muže „těžkým břemenem.“ Prostě další představitel kavárny, který se dobrovolně veřejně ztrapnil.

Neděle 3. prosince

Kauza Český slavík ukazuje, jak těžké to někteří mají v době totálně rozdělené společnosti. Když se snažíte zavděčit lidem, strhají vás média. Když se snažíte zavděčit médiím, nenávidí vás lidé. Ostatně, není to dlouho, co v zásadě totéž řešil Lidl. A před ním další a další.

Pořadatel Zlatého slavíka tedy udělal to, co od něj kavárna čekala. To, čemu normální lidé říkají „porušení pravidel a hnusný podvod.“ A když to prasklo, nenašel se nikdo, kdo by jej podpořil. Což připomíná všeobecně známou skutečnost. A sice, že intelektuálsko-politická třída vesměs sestává z ubožáků a morálních mrzáků.  Až přijde na lámání chleba, nechají vás v tom.  Budiž to poučením pro všechny, kdo se snaží superelitám zavděčit.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.