TYDEN
15.2.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Český mentální odpad do USA

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 8. února

Mnozí pokládají za samozřejmé, že epidemie musí po čase odeznít sama. Nemusí! Může taky zničit civilizaci. Stejně jako jiní předpokládají, že masová migrace skončí tak nějak sama od sebe. Že islamizace dosáhne svého vrcholu a nebude postupovat. Že se klimatičtí šílenci zklidní. Že to genderové magory přestane bavit.
Ano, může se stát, že některé ty věci odezní samy. Ale nemusí tomu tak být. Máme z dějin příliš mnoho příkladů, kdy se takové věci nepodařilo dostat pod kontrolu, národ zanikl, a na uvolněné území se nastěhoval někdo úplně jiný.

Úterý 9. února

“Lovci trolů” ze Semantic Vision pomáhali několik měsíců ministerstvu zdravotnictví s komunikací. Měli pomoci, aby lidé pochopili, o co jde a chovali se ukázněně. Strategie byla jednoduchá – tvrdit, že za všechno může Putin. A světě, div se! Ono to nefungovalo! To, co ministerstvo předvádí, je nehorší komunikační průšvih od roku 1989. Mimo jiné to vedlo k výraznému zhoršení situace, k horšímu zahlcení nemoc a k více mrtvým.
Ale na závěr jedna dobrá zpráva. Semantic Vision budou pracovat pro Bidena.

Středa 10. února

CIA chce proti Trumpovým voličům postupovat stejně rozhodně jako proti Al Kajdě. Mohou tedy Trumpovci počítat, že budou vyzbrojeni, dostanou spoustu peněz a další podporu?

Čtvrtek 11. února

Správná otázka kolem Rychetského vyznamenání zní: Jak se o tom vůbec mohlo uvažovat? Čím si to ten člověk zasloužil? To stačí být celoživotním papalášem?
Kdyby jeho ústavní soud vynášel nějaké obzvlášť moudré výroky, které by v zemi vytvořily důvěru ve spravedlnost či lepší morální atmosféru, pak by si vyznamenání zasloužil. Kdyby jako člen vlády pro legislativu způsobil, že by se lidem žilo mnohem lépe, než před jeho působením, pak by si vyznamenání zasloužil. Ale takhle? Je za ním vůbec práce, který by ospravedlnila peníze, které za něj daňoví poplatníci utrácí?
A to speciálně v roce, kdy personál některých nemocnic podává výkon, nad jakým se tají dech (a přirovnání k vojákům u Stalingradu by nebylo přehnané). Jsou na pokraji sil, a někteří umírají. Sem mají směřovat státní metály!
Nebo k majitelům firem, kteří v téhle extrémně těžké době dokázali udržet pracovní místa. To je na vyznamenání.
Ale papapáš, který se prointrikoval až do čela nejvyššího soudu a prosazuje tam vlastní zájmy? To je výsměch.

Pátek 12. února

Praskl skandál, jakých ještě bude přibývat. Poradci neworského ultralevicového guvernéra Cuoma známého mimo jiné horlivou podporou BLM, přiznali, že falšovali statistiky, aby zakryli skutečný počet smrtí na covid. Cuomo nechal nejprve umírat lidi a pak pronášel plamenné projevy, že to Trump podcenil. Kdepak, nejdřív to podcenili Demokraté.
Počítejme s tím, že podobné skandály budou propukat na celém světě, včetně České republiky. Jenže česká vláda má nově výhodu, že může snadno svalovat odpovědnost na opozici.

Sobota 13. února

Článek Jaroslava Ungermana je zajímavý tím, že připomíná, že lidí, kterým covid přinesl pád do bídy (nebo jsou tím ohroženi), je menšina. Má na ně většina brát ohled? Má se kvůli nim dokonce omezit?
Moje odpověď zní: Samozřejmě, že ano! Jsou to příslušníci mého národa, mého kmene, moje krev. Jenom společně jsme tak silní, abychom dokázali obstát. Je pro mne naprosto samozřejmé, že budu platit daně na splácení dluhů vzniklých pomocí těmto lidem.
Je to něco naprosto jiného, než když se agresivní menšina stane nástrojem nějaké nadnárodní struktury s cílem rozbít život místních lidí. Normální solidarita s příslušníky vlastního národa je normální.
Jenže právě tenhle základní předpoklad je už několik měsíců rozbíjen. Proč bychom měli brát ohled na staré? Proč bychom měli brát na ohled na mladé, pro které není bydlení? Proč bychom měli brát ohled na astmatiky? Proč bychom měli brát ohled na ty, kdo jsou obětí násilí migrantů (pokaždé jich bude jen menšina)? Proč….

Neděle 14. února

Donald Trump byl zproštěn obvinění, že podněcoval ke vzpouře. Jenže k čemu je lidový vůdce, který nepodněcuje ke vzpouře?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 515 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.