TYDEN
22.8.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Čas vystrčit holý zadek na Chovance, Sobotku a Pelikána

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 15. srpna

Svoboda projevu je matka všech svobod. A svoboda politické diskuze je v rámci svobody projevu nejdůležitější. Volby, referenda a další demokratické mechanismy nemají vůbec význam, nepředchází-li jim svobodná diskuze.

Rozsudek nad Martinem Zapletalem je útokem na základy demokratického společenského zřízení. Ukazuje, že soudci nerozhodují nezávisle, ale na politickou objednávku (naštěstí zatím zdaleka ne všichni). Ale také je to další projev totalitního přesvědčení současné české vlády, která se cítí oprávněna rozhodovat, kdo smí vyjádřit jaký názor a jakým způsobem ho smí vyjádřit.

Ti nejnebezpečnější extrémisté nejsou na fotbalových tribunách, ve skinheadských partách a dokonce ani nejsou na Klinice. Ti nejnebezpečnější extrémisté dnes sedí na předsednictvu vlády a na ministerstvech.

Kdybych nebyl seriózním předsedou politické strany, snad bych zorganizoval vystrkování holého zadku na Chovance, Sobotku a Pelikána.

Úterý 16. srpna

O Řecku se přestalo mluvit, ale to neznamená, že by ta země přestala existovat. Je zjevné, že v případě téhle země se už nedá mluvit o krizi. Krize je součástí nějakého cyklu a následuje po ní oživení. V Řecku probíhá nevratné zničení. Ekonomika nadále klesá, nezaměstnanost se drží na astronomických hodnotách a mezi tím probíhá “privatizace” spočívající v tom, že němečtí protektoři rozdávají infrastrukturu země německým, čínským a saudským majitelům (vesměs státním podnikům). I kdyby se k moci jednou dostala slušná vláda, zjistí, že nemůže dělat nic, protože v Řecku už nic není řecké a vláda nemá o čem rozhodovat. Členství v unii se ukázalo být větší pohromou než válka.

Všimněte si, že Řecko bylo vždy nejvíce loajálním členem unie. Jeho vláda vždy dělala přesně to, co po ní chtělo unijní vedení, resp. Německo. A co za svou poslušnost dostali? Totální bezohlednost a zničení vlastní země. Německo třeba mohlo odlehčit řecké nezaměstnost tím, že by přijímalo německé mladé lidi do svých továren. Ale úplně se na ně vykašlali. Nikdo nikdy neřešil ani ekonomické a sociální dopady opatření, která Němci v Řecku prosadili. Když se ale ukázalo, že ta opatření byla katastrofálně špatná, odbylo se to jednoduchým konstatováním, že Řekové si pořád jenom půjčují (což mimochodem není pravda, Řecko je jediná evropská země, která dlouhodobě hospodaří s přebytkem).

Středa 17. Srpna

Tak mám za sebou setkání s jedním z nejrespektovanějších českých vzdělanců. Starý pán ve skvělé myšlenkové kondici.

Nepochybuje o tom, že současná imigrační vlna je cíleným útokem na Evropu. Vidí, že elity se staví do role černého pasažéra (ať to za nás vybojuje někdo jiný) a že racionalizace takového černopasažérství dosahuje patologické podoby. Alternativa pro Českou republiku je mu sympatická, ale neudělá pro nás vůbec nic. Máme se smířit s tím, že naše civilizace brzy skončí a že bude překryta islámem v jeho středověké podobě. Prý je to přirozený běh věcí a prý je to nezvratné. Bojovnější civilizace zlikviduje tu méně bojovnou. Proč zbytečně plýtvat energií.

Byl to ten druh zážitku, kdy prožíváte až orgiastické nadšení z hlubokého a přesného myšlení a kdy vás druhá strana nutí promýšlet věci lépe než obvykle (což by mělo být samozřejmou součástí každé diskuze na úrovni). Ale stejně to bylo depresivní.

Čtvrtek 18. srpna

Po posledním úniku informací z Open Society Fund je nad slunce jasnější, že George Soros je obyčejný zločinec a že Nadace otevřené společnosti není žádná dobročinná záležitosti, nýbrž aktivita zaměřená na likvidaci demokracie a občanských práv. Pokud česká vláda něco takového trpí na našem území, je to stejně absurdní, jako by tu trpěla např. “nadaci KuKluxKlanu pro ustavení panství bílé rasy.”

Pátek 19. srpna

Zakazování islámského odívání (včetně plavek) je zásahem do kulturního vzorce, tvrdí Eliška Wagnerová. Ovšem součástí stejného kulturního vzorce je také přesvědčení, že Eliška Wagnerová je podčlověk (v arabštině kafir), její život nemá hodnotu srovnatelnou s lidským a je možné ji kdykoliv okrást, zabít, znásilnit, mučit atd. Opravdu chceme takový kulturní vzorec chránit?

Je neuvěřitelné, jak mohla tak hloupá a nevzdělaná osoba sedět tolik let v ústavním soudu.

Sobota 20. srpna

Konečně je venku textová verze minulého Hampla TEMPA. Shodou okolností se vracím ke svobodě politického projevu, včetně jeho krajní podoby – vyjadřování politického názoru prostřednictvím nahoty. Sám bych nikdy tím směrem nešel a není mi to vůbec sympatické. Jenže jednou se z toho stala všeobecně akceptovaná záležitost a dokonce byla téměř vyvolána válka s tradičním spojencem, protože takto nahotu nechápe. Když to jednou bylo akceptováno a stát tuto svobodu některým garantuje, je absolutně nepřijatelné za to jiné lidi trestat.

Hamplovo TEMPO – Brněnský díl

Neděle 21. srpna

Naši multikulturní přátelé nám už několik týdnů říkají, že na islámské vraždy si musíme zvyknout a že nějaký ten atentát nevadí, protože je statisticky nevýznamný. Nechápu, proč se tak lekali dnes odpoledne na Staromáku. I kdyby to byl skutečný atentát, bylo by to přece statisticky nevýznamné. Z hlediska počtu obyvatel Evropy by jejich případná smrt nehrála žádnou roli.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 61 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...