TYDEN
27.6.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Bělobrádkovo zhasnutí nad dotacemi a ceny sexuálních služeb po brexitu

Sdílejte článek:

PETR HAMPL 27|06|2016

Pondělí 20. června

Zatímco republika žije imigrací a zkorumpovanými prokurátory, ministr Bělobrádek zhasnul nad přibližně 90 miliardami vydávanými ročně na podporu české vědy a výzkumu. Nechal odpojit Informační systém výzkumu, vývoje a inovací, a už dal najevo, že ho v dohledné době nehodlá zprovoznit. To znamená, že neexistuje přehled o tom, kdo komu vyplácí jaké granty a jaká práce je za to odváděna. I kdyby ten systém příští rok pustili, nejspíš už nebude energie dodávat tam data zpětně. Takže je zhasnuto a miliardy létají.

Nevzrušuje to tisk (vyjma lidovek, ty informovaly celkem podrobně), nevzrušuje to prokurátory ani policisty. Vláda řeší desetikorunové daňové úniky. To je Česká republika 2016.

 

Úterý 21. června

U evropských příznivců politické korektnosti se vynořuje nový brutální vzorec jednání. Pokud hrozí těsná prohra v referendu, nechají odprásknout nějakou milou a oblíbenou vlastní aktivistku, aby vyvolali vlnu veřejných sympatií.

Přemýšlel jsem, koho by si vybrali v České republice. Kdo by byl tou milou a oblíbenou sluníčkářkou. Nejspíš by museli zvolit nějakou úplně jinou strategii.

Středa 22. června

Clintonová shromáždila 80 milionů dolarů na volební kampaň. Největším sponzorem je Saudské království, další peníze pocházejí z Kuvajtu, Kataru, Bruneje a Ománu (tedy dalších režimů velmi blízkých Saudské Arábii). Když k tomu připočteme obrovské částky, které Saudové dávají do různých „fondů na podporu médií,“ vychází z toho Amerika jako země, která se nechala koupit.

Na rozdíl od různých konspiračních teorií to je daleko jednodušší. Amerika je země plná skvělých lidí, ale Saudové si koupili jejich politiky. Pak je možné, aby Saudský král zvedl telefon a úkoloval americkou armádu a diplomacii. Jednou nechá vybombardovat Srbsko, které se staví na odpor islámské expanzi na Balkáně. Podruhé nechá rozstřílet Libyi. Potřetí vyvolá úplně zbytečný konflikt s Ruskem, aby tak otevřeli prostor pro expandující Turecko. Pak se zase pokusí o svržení sekulárního režimu v Sýrii, aby tak posílili Islámský stát.

Co to znamená pro Českou zahraniční politiku? 1) připustit si, že USA jsou fakticky dobytou zemí. 2) počítat s tím, že od nich nelze v současné době čekat nic dobrého a zařídit se podle toho. 3) podle možností se snažit ovlivnit vnitřní dění v USA. Např. pomáhat ze všech sil Donaldu Trumpovi, jehož vítězství je jednoznačně v zájmu obyvatel České republiky.

Čtvrtek 23. června

K hezkému blogu Evy Hrindové se ještě vrátím. Na začátku ale doporučuji ke shlédnutí módní přehlídku v polovině jejího textu. Chechtal jsem se asi pět minut, když jsem to viděl.

Pátek 24. června

Z rychlého komentáře: “Bylo by naivní čekat, že euroelity se z výprasku ve Velké Británii poučí a budou brát více ohledů na obyvatele evropských zemí. Ani náhodou! Ti lidé nejsou naučeni dělat kompromisy. Jedinou reakcí, kterou znají, je ještě více zákazů a ještě přísnější postihy. Můžeme tedy čekat tlak na rychlejší dovoz imigrantů a poskytnutí volebního práva lidem bez státního občanství. A pochopitelně přísnější postup proti buřičům – silnější cenzura internetu, zatýkání za nesprávné názory, vyhazování z práce, vyřazování reálné opozice z voleb atd.”

Petr Hampl: Komentář k referendu o Brexitu

Sobota 25. června

V roce 2009, když vypukla první vlna krize a gigantické investiční společnosti propouštěly tisíce manažerek a specialistek na “strategii budování korporátní kultury” apod., dostaly tyto profesionálky schopnost uplatnit svou praxi a MBA tituly na volném trhu. Podstatné části z nich nezbylo než zamířit do sexuálního průmyslu.
To, co teď čeká Evropskou unii, je tak dobrou zprávou především pro osamělé muže. Výběr bude širší a ceny půjdou dolů.

 

Neděle 26. června

Závěr hlavního ideového projevu na dnešním ustavujícím sjezdu Alternativy:
“Lidé upadají do legargie, protože tu není žádná opozice, která by klíčová témata zvedla tak, aby s tím dokázala oslovit širší veřejnost a aby dala lidem naději, že je možné Sobotku, Babiše a jejich noshledy porazit. Přicházíme, aby jim tu naději dali. Aby lidé v České republice znovu uvěřili, že má cenu tuhle zemi milovat a bojovat za ni.”

Petr Hampl: Proč zakládáme ApČR

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 504,44 Kč
Vybráno 27.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
18 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.