TYDEN
5.10.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Arméni umírají a Češi volí

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 28. září

Obávám se, že útok Turecka s americkou podporou na Arménii je vstupem do doby po Trumpovi. Ať už dojde na katastrofickou variantu (Bidenovo vítězství) nebo variantu méně hrozivou (Trumpovo setrvání v Bílém domě, bez významnějšího vlivu na dění), v obou případech to znamená, že:
moc fakticky přebírá deep state (já mám raději výraz “nová aristokracie”),
USA se vrací ke strategii, kterou sledovaly od 60. let. Podporují ty nejradikálnější muslimské skupiny, a doufají, že tak poškodí Sovětský svaz nebo Rusko. “Doprovodné škody” (jako např. islamizace USA) se neřeší.
Svět se stává ještě méně bezpečným místem než dosud. A více než kdy jinde platí: Všechno, co omezí vliv USA, je dobré pro celý zbytek světa.

Úterý 29. září

Na svém e-shopu jsem právě přerušil prodej knihy Cesta z nevolnictví. 4000 výtisků rozebrány za necelý měsíc. Zbytky jsou ještě k dispozici v některých knihkupectvích, kde si udělali zásobu. A pár kousků jsem si nechal na zítřejší besedu v Teplicích.
Dotisk by měl být v polovině října.
Omlouvám se za to nepohodlí. Nenapadlo mě, jak strašně rychle to zmizí (i v porovnání s Prolomením hradeb).

Středa 30. září

Vyvražďovaní Arméni jsou ve zpravodajství Seznamu označováni jako „separatisté“. Dočteme se tam taky, že v osvětimských plynových komorách umírali “separatisté”? Možná, že už brzy. Nepřeháním, ti bezcharakterní propagandisté se nezastaví před ničím.

Čtvrtek 1. října

Chebský místostarosta okázale a poníženě vítá Bernta Posselta, jehož jedinou zásluhou je, že se snaží připravit jeho spoluobčany o majetky. Hejtman karlovarského kraje láká turecké investory, aby převzali kontrolu nad jeho regionem (aby se snad mohli léčit z útrap, které jim způsobí Arméni, co se nechtějí nechat podřezat či upáli zaživa). Dopady na místní obyvatele jsou lhostejné.
Je to svědectví o tom, že současný politický systém absolutně nefunguje, resp. není systémem demokratickým. Ale také příznak toho, že začínají závody. Kdo nás prodá Turkům, Arabům nebo Sudeťákům jako první, ten vydělá nejvíc.

Pátek 2. října

Anthony Fauci (ano, ten údajný zlosyn z konspiračních videí):
“Trumpova odpověď na epidemii byla perfektní. Akceptoval všechny rady nás vědců, a zaváděl je velmi efektivně.”
Kde je tedy problém? Přece v tom, že epidemii může zvládnout jenom změna lidského chování, nikoliv zákazy a předpisy. Nejde tedy jenom o to, co státník nakazuje, ale co říká. Jestli pak lidé dodržují pravidla důsledně nebo laxně nebo vůbec.
A Trumpova veřejná vystoupení záležitost zlehčovala (i když mezitím dělal správné věci). Když k tomu připočteme nezodpovědné jednání řady guvernérů (často pod tlakem radikálních skupin konspiračních teoretiků), recept na katastrofu byl hotový. Nejvyspělejší země světa si počíná hůře než chudé africké státy.

Sobota 3. října

V roce 2015 jsem byl předsedou strany Alternativa pro ČR. Poté, co její první volby ukázaly, že strana nemá šanci na úspěch, jsem navrhl zrušení té strany a sám jsem ji opustil. Dnes vím, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého života.
Snad tomu budou rozumět i ti, kdo se právě navzájem ujišťují, že tři procenta jsou úspěch.

Neděle 4. října

Radost, že Jiří Dienstbier už není senátorem, výrazně zhořkne, když si uvědomíme, že ho nejspíš nahradí Adéla Šípová. Multikulturalistka, kandidátka Pirátků, profesí ředitelka neziskovky.
V druhém kole má proti sobě nevýrazného papaláše Petra Bendla a může počítat s masivní podporou tisku, který ji vykreslí jako novou Čaputovou.
Přitom chybělo málo, a mohl proti ní ve finále stát populární primátor Milan Volf, který by jí uměl porazit. Jenže čtyři vlastenečtí kandidáti (Bohbot, Bošek, Landa, Oliva) Volfovi odsáli dohromady 10%! Společným výsledkem jejich úsilí je vítězství Pirátky.
Vinu nesu i já, protože jsem některé z nich podporoval. Teď je jasné, že to bylo nezodpovědné.
Celkové poučení je, že volby nejsou hračka, aby se tam každý mohl zkusmo realizovat. Tedy – nic mu v tom nebrání, ale poškozuje tím vlastní zemi. Fráze typu “aspoň jsem to zkusil” je hloupá, a často i velmi cynická.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 881 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,39 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)