TYDEN
1.10.2018
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Ani ti nejhorší extrémisté nás neohrožují tolik jako politici

Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 24. září

Ve svých nejpokleslejších dobách fungovala určitá (myslím, že velmi malá) část církve tak, že v podstatě jen ospravedlňovala stávající poměry a vysvětlovala lidem, proč nemají hájit své zájmy a proč se nemají domáhat svých práv. Moc to nefungovalo. Připomínám to, protože se obávám, že k témuž klesá liberální ekonomie. Rezignovala na analýzy a místo toho vysvětluje, proč se lidé mají mít špatně, proč je vlastně dobře, když si jiní žijí na jejich úkor, proč je v pořádku, když korporace vyváží miliardy, aniž by místním lidem slušně zaplatily atd. Mantrou se stává “efektivita práce,” která v pojetí ekonomů nemá nic společného se skutečnou efektivitou, ale je z ní jen jakýsi klacek obhajující nespravedlivé (a vlastně i hospodářsky iracionální) uspořádání.

Můžeme se tak dočíst, že je pro podniky důležité, aby šly peníze spíš do ciziny než na platy místních lidí. Jinak by to prý podniky poškodilo. Nedělám si legraci. A v posledních dnech od ekonomů slyšíme, že je pro důchodce lepší, aby měli malé důchody.

To už je degenerované myšlení a zbytečná disciplína. Akademické tituly a pozice v čele kateder či fakult na tom nemohou nic změnit.

Úterý 25. září

Z odpovědí na otázky Jesenického týdeníku.

Zdá se mi, že dalajláma je ve složité situaci. Je finančně závislý na neomarxistických nadacích, neziskovkách a byrokratických aparátech, ale na druhé straně je buddhista a buddhisté mají mnohem lepší historickou paměť.

Muslimové jsou totiž ochotni trpět křesťany a židy v postavení bezprávných otroků, ale ateisty, budhisty, hinduisty atd. vyvražďují jako zvířata. V minulosti tak byly vyhlazeny celé buddhistické národy a ti lidé dnes vědí, jak obrovské nebezpečí pro ně islám představuje. To jsme viděli třeba loni v Barmě, kdy buddhističtí mniši reagovali na vlnu islámského násilí okamžitou odvetou.

Je to obrovský rozdíl proti Evropanům, kteří historickou paměť prakticky ztratili. Nevědí už, že téměř veškerá naše historie vztahu s islámem spočívala v tom, že Evropané byli přepadáni, zabíjeni, kastrováni, odvlékáni do otroctví. Téměř celé naše dějiny jsme byli ti slabší, kdo se jen s námahou a obrovským štěstím ubránil úplnému vyhlazení muslimy. Dnes je téměř zakázáno o tom mluvit. Naopak je šířena propaganda o „náboženství míru“ nebo dokonce o tom, že Evropané byli agresory. Buddhisté na rozdíl od nás paměť neztratili, neztratil ji ani dalajláma.

Středa 26. září

Z odpovědí na otázky časopisu Týden:

Myslím, že není náhodou, že do své funkce nastoupila americká ministryně školství Bety deVos, prohlásila za svou prioritu dosáhnout toho, aby byly zastaveny procesy, které na amerických univerzitách probíhají na základě falešných obvinění ze znásilnění nebo pohlavního obtěžování. Občas je tomu dokonce tak, že obvinění je sice vyvráceno, ale přesto je obviněný je přesto potrestán, protože „je součástí sexistické kultury.“ Z amerického vzdělávacího systému jsou tak vyhnány tisíce chytrých a pracovitých mladých mužů.

Hnutí politické korektnosti vrací svět do stalinských dob. Tehdy museli tajní policisté plnit plány na počty odhalených špionů. Když špiony neměli, museli dodat odpovídající počet falešných obvinění. Jakmile byl člověk popraven, jeho vinu či nevinu už nikdo nezkoumal.

Přesně tak fungují feministické tribunály – aby udržely rozpočty, musí najít dostatečný počet provinilců a tudíž trestat naprosto cokoliv.

Čtenáře v České republice by mělo zajímat, že stejným směrem jdou velmi rychle i naše humanitní fakulty.

Čtvrtek 27. září

Z druhé části rozhovoru s Janem Frankem:

Třeba nacistická vyvražďovací mašinérie, která fakticky nebyla ideově příliš zabarvená. Většina zúčastněných byli byrokraté, kteří v podstatě bezmyšlenkovitě plnili dílčí zadání. Ti lidé neseděli jen v německých úřadech, ale také třeba v korporaci IBM, která efektivně sestavovala seznamy Židů tak, aby nikdo nemohl uniknout. Zdá se, že každý z inženýrů, manažerů a obchodníků IBM si hleděl své práce a rozpočtu svého oddělení. Nikdo se neptal na celkový význam. Ba dokonce naopak. Lidé vyjdou ze zájmu jednoho konkrétního oddělení a z něj odvíjí pohled na vyšší celek. Včetně toho, co je správné a nesprávné, morální a amorální. To, co se před 70 lety projevovalo v jednom vyšinutém despotickém režimu, to se v následujících desetiletích postupně stalo základním pořádajícím principem Západu.

Pátek 28. září

Na včerejší brněnskou přednášku dorazila i skupina mladých lidí, podle zjevu nejspíš radikálních studentů. Vyzval jsem k diskuzi, ale podmínil jsem ji dodržováním základních racionálních pravidel (jednoznačně formulované teze, oddělení faktických tvrzení od hodnotových soudů atd.). A zdůraznil jsem, že odmítám “dialog” spočívající v tom, že na sebe lidé pokřikují, kdo je horší fašista. Mladí kolegové chvíli poslouchali přednášku, pak se zvedli a odešli.

Přišel jsem o debatu, ale říkám si, jestli ti namyšlení studenti humanitních oborů vůbec někdy v životě absolvovali férovou diskuzi. Nebo jestli vůbec někdy byli takové diskuzi přítomni. Není to spíš tak, že je dnešní pokrokové univerzity učí jen papouškovat fráze, a jakmile vyjdou z takového “bezpečného prostředí”, jsou bezmocní?

Sobota 29. září

Americký prezident prohlásil invazi do Afghánistánu za jednu z největších chyb v dějinách USA. Takže to spěje k tomu, že se Američané stáhnou a nahradí je tam členové ODS, TOP09 a redaktoři ČT.

Neděle 30. září

Z projevu pro symposium o budoucnosti České republiky a českého národa:

Západoevropské státy se skutečně ubránily jakékoliv výrazné změně, odolaly „extrémistům“ a postupně pokojně a zákonnou cestou došly až do stavu, kdy jsou celé čtvrti největších měst ovládány nájezdníky, demografické tabulky ukazují, že během jedné až dvou generací ti nájezdníci ovládnou celé státy i v případě úplného zastavení imigrace, domácí obyvatelstvo je denně zastrašováno, zabíjeno a znásilňováno a občanské svobody byly zlikvidovány.

To, co nás dnes nejvíc ohrožuje, je normální politika „jako obvykle“, kontinuita a strach ze změn. To je jistá cesta k zániku, ke genocidě národa, zániku civilizace, likvidaci občanských svobod. V tuto chvíli neexistuje žádná extrémistická skupina, která by představovala větší riziko než solidní politické strany. Dokonce ani ti feťáci, kteří obsadili Kliniku nebo ti šílenci, co ovládli brněnskou radnici, nejsou srovnatelně nebezpeční.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 851,60 Kč
Vybráno 31.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.