despair-513528_960_720
13.9.2016
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Co tomuto režimu udělali malí podnikatelé?

Sdílejte článek:

JIŘÍ KOBZA

Režim v čele s Andrejem Babišem vytáhl do boje za zničení malých podniků. Podle zásady, že občan má být buď miliardář, nebo zaměstnanec velké korporace.

Zasypává je stále novými omezeními, požaduje nová hlášení, formuláře, průvodky, vymýšlí neustále nové sankce když nedodrží termín (a že těch termínů je), nové náklady a prostě se snaží, aby rodinné firmy seděly doma, vypisovaly formuláře a hlavně nepodnikaly, protože pak by celkem jistě neplatily daně a to se nesmí. Mají se podle všeho nechat zaměstnat (když je zde již nějakých 600.000 nezaměstnaných) nebo se jít zaregistrovat na pracák.

Od naprosto zbytečného a formálního nařízení podle ZOK, kdy se musely formálně přepisovat zakládací listiny sro (úžasný a skvěle placený extra melouch pro právníky a notáře), celní průvodky, registrační kasy i na příležitostný prodej (např.2x ročně na místním trhu), chystaný zákaz obchodu se sudovým vínem atd. Prostě vždy, když selžou kontrolní mechanismy státu, které neplní svou funkci, tak je výsledkem nějaký zákaz nebo nějaká další státní buzerace, kterou ale musí financovat občan. A. Babiš se ohání, že drobní podnikatelé neplatí daně, tak to vypadá, že si chce zahojit pocit, že jsou v nějaké výhodě tím, že na ně navalí další nařízené investice.

Ohánět se „fungujícím“ chorvatským modelem mi přijde dost pochybné, když si uvědomíme, že Chorvatsko má nejvyšší nezaměstnanost v okolí a ekonomicky balancuje na hranici bankrotu. Ptám se: existuje nějaká studie sociálního dopadu zavedení kas? Jsou nějak podložené odhady kolik lidí to zlikviduje? Prodat 600.000 kas je obchod snů – už se ví které kasy budou „schváleny“ a která firma je bude smět dodávat? Volby se blíží a každá korunka bude dobrá.

Nejvíc ze všeho pana Babiše nejspíš štvou vinaři. Tam podle něj dochází k největším únikům daní. Současně se zavedením kas se velcí vinaři sdružení ve Svazu vinařů snaží vylobovat si zákaz obchodu sudovým vínem, z důvodů údajného pančování. Přitom je paradoxně dokázáno, že pančovaného vína se prodá daleko více v láhvích než v sudech (je to i logické, točené víno lze ochutnat než si ho koupíte, ale zkuste si otevřít láhev v obchodě s tím, že chcete vědět co je uvnitř!). Dalších zhruba 30.000 voličů dostane co proto.

Daňové výběry údajně pokulhávají, ale podívejme se, jak podivně utichají aféry Promopro, fotovoltaiky a mnohé další, které zaťaly hlubokou ránu do státního rozpočtu. Kde jsou naši investigativní novináři? Kde jsou naši „čestní“ poslanci? Asi v bufetu, jako obvykle, nechají vládu, ať si s občany dělá co chce.

Jenže i ten nejhloupější sedlák ví, že když chce krávu dojit, musí jí napřed dát nažrat. Politika naší vlády ale spíš připomíná známou historku o cikánovi, který se rozhodl odnaučit svého koně žrát. Už to prý skoro uměl, ale najednou mu pošel. Já jsem přesvědčen, že kroky ministerstva financí a potažmo celé vlády zůstanou v paměti tohoto zbídačeného národa až půjdeme opět k parlamentním volbám. Registrační kasu za koblížek nepořídíme a když sečteme osoby, které povinné kasy zasáhnou, půjde o přes milion voličů! Pane Babiši, měl byste tento fakt vzít vážně v potaz! Myslím si, že strana, která půjde do voleb s programem zrušení všech těchto opatření a půjde cestou podpory ekonomického růstu, kdy výpadky výběru DPH budou nahrazeny vyšším výběrem daně z příjmu, bude mít zaručenou cestu do vlády.

Měl bych pár dotazů:

  • Proč všechny změny, uskutečněné v posledních letech, jsou k horšímu?
  • Proč tyto změny prospívají velkým korporacím, ale likvidují drobné podnikání?
  • Co provedli vládnímu establishmentu drobní podnikatelé, že si zaslouží takový tlak?
  • Opravdu je pracovní úřad lepší řešení než podnikatel, který se se svou rodinou dokáže o sebe postarat?
  • Je opravdu takovou přítěží našeho hospodářství člověk, který možná do systému příliš neodvede, ale také po něm nic nechce (snad kromě toho, aby jej nechal být)?
  • Je natolik důležité pro státní úředníky vytvářet neustále nová omezení, hlášení, regulace, termíny, změny daní, celní průvodky, registrační kasy atd. aby dokázali svoji moc a nepostradatelnost?
  • Spočítal někdo, kolik by se ušetřilo a jak by se zvedl výběr daní, kdyby všichni tito státem placení úředníci ztratili svá teplá místa, všechny ty složité předpisy se zrušily a zavedl se jeden ve smyslu : Ke konci roku zaplať 20% z toho, co jsi vydělal?
  • Proč nikoho nezajímají názory cca 2 miliony lidí, které živí drobné podnikání, a kteří nezatěžují stát?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 69 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...