ucitel
12.11.2018
Kategorie: Společnost

Co tak nezvyšovat platy učitelům?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,83 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ETA

Tak včera jsem si vyslechl na ČT1 Moravce na téma: Zvyšování platů učitelům. Jako obvykle diskuze proběhla ve formátu 4:0 (tedy všichni zůčastnění měli shodný názor a oponenty nezvat, byl by v tom zmatek). Diskutovalo se o tom, že je třeba všem učitelům razantně zvednout platy. (Dnes průměr 31.000,- Kč měsíčně na takových 40-50 tisíc měsíčně). Potom již za 20 let se to projeví na zvýšené kvalitě školství. Naprostá shoda všech zúčastněných.

Jen zapomněli říct komu uberou. Ono ale když někomu přidají, tak musí někomu jinému ubrat. Ale to nechme koňovi. Mně tam chybělo to hlavní. Chodím na pivo s učitelem – ten učí již 30 let stále na ZŠ 1. stupeň. Za týden cca 12-15 hodin + 2 hodiny dozor. Za toto bere 30 tisíc měsíčně. Říká, že je to málo, ale dělat 8 hodin by dělat prý nemohl. Potom taky má 8 týdnů volna o letních prázdninách, zimní a pololetní prázdniny, vánoční svátky, ředitelská volna, týden volna kdy jedou děcka na kemp, další volna při různých kulturních a sportovních akcích. Zvykl si a neměnil by.

A pokud bude někdo používat oblíbenou frázi o zodpovědné domácí přípravě učitelů, tak ta u něj probíhá 13.oo – 17.oo „U tygra”. Písemky opraví již ve škole. První a zároveň poslední přípravy na vyučování si opsal v roce 1989.

A jak to dopadne? Peníze se vezmou těm co makají. Dají se současným učitelům, vždyť vzdělání je to nejcennější co máme. A že 20 let zůstanou učitelé jen na VŠ a děcka se budou vzdělávat doma přes net se svým vlastním virtuálním asistentem, přesně každé podle svých schopností, svým vlastním tempem. Kontakt s vrstevníky ve sportovních oddílech a doufám, že by mohla být zavedena branná výchova třeba v nějakých paintballových oddílech. Tedy, že to budou vyhozené peníze? Co na tom. Jedeme dál.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč

Celkem za měsíc: 4 611,11 Kč
Vybráno 13.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.