putinrf
28.12.2021
Kategorie: Politika

Co si to Rusové dovolují? Brání se …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJistá koncentrace vojsk na ruské straně poblíž ukrajinských hranic vyvolala určité napětí ve vztazích znovuvybudované velmoci Ruska a tzv. Západu, ke kterému se z naprosto hloupého důvodu a naprosté naivity díky politikům počítáme i my. Eskalace konfliktu názorů setrvává, přesto Rusové velkou část armády stáhnuli a snaží se pokračovat v dialogu, který by měl vést k většímu bezpečí Ruska.

Jde o velmi citlivé téma. Kdokoliv se v současné době zastane Ruska, je okamžitě nazýván bolševikem inklinujícím k praktikám KSSS. Lidé se ještě nenaučili rozlišovat Svaz sovětských socialistických republik, který se mimochodem rozpadnul, a nynější Ruskou federaci, která i po odchodu řady států zůstala nadále největším státem světa, co se týká rozlohy a možná i přírodního bohatství. Po nijak zvlášť reprezentativních hlavních představitelích státu se vlády ujal Vladimír Putin, a i s pomocí jistých kontroverzních událostí, například změně doby, po kterou může zůstat prezidentem, se mu podařilo Rusko oddlužit a dostat ho zpět mezi největší světové hráče. Zároveň se snaží pozdvihnout životní úroveň obyvatel Ruska a v mnoha směrech dohnat ten tzv. Západ, přičemž ve velmi důležitém odvětví, tedy zbrojním, je přinejmenším plně konkurenceschopný i s takovým gigantem, jakým jsou USA.

Putin začal při vzestupu Ruska úřadovat nejdříve doma. Například zabránil vývozu peněz a zisků z Ruska. Chce li některý z místních boháčů vyvést peníze do zahraničí, je to pro něj nakolik drahé, že si to velmi dobře rozmyslí. Dělá se to tak, že je fyzicky převáží s obrovským rizikem v autě přes hranice a podaří li se to, je to pouze pro zkorumpovatelnost celníků. Jinak ale ruský prezident zabránil vývozu ruského bohatství ven, což mimo jiné částečně vylidnilo Karlovy Vary a další bašty ruských zbohatlíků. Putin úřadoval i v mnoha jiných směrech a svým způsobem postupně mění myšlení a způsoby ruské inteligence. Ano, někdy je to za cenu jistého omezování svobod, ale 80 let od dob Lenina je dlouhá doba, po kterou sovětští komunisté drželi moc za cenu represe a v doprovodu chudoby, na to, aby se vše rychle změnilo. Někdy je přílišná demokracie brzdou, jindy je její údajná existence lží, viz návrat cenzury do našich sociálních sítí.

Nazývat Vladimíra Putina za každou cenu demokratem také nikdo nechce, vrátit Rusko zpět na výslunní znamená potřebu silné ruky schopné ovládat desítky národů žijících na území Ruské federace. Navíc obrovské tlaky Západu pramenící z touhy získat moc nad ruským nerostným bohatstvím a přetavit potenciál místního hospodářství ve vlastní prospěch vyžadují skutečnou osobnost v čele země bránící se těmto atakům. Pravdou tak stále zůstává, že elitní bankéři, podnikatelé, filantropové a další mohou s Ruskem spolupracovat, nikoliv ho ovládat. Je škoda, že na podobné úrovni neuvažují a nepracují naši politici a ikona, za kterou je považován Václav Havel, nás bez uzardění předala tzv. Západu se vším všudy. Díky tomu u nás postupně přešlo vše do rukou zahraničních firem a bank, a to včetně životadárné vody a části energetického odvětví. Následky toho nás brzy dostihnou. O celkovém stavu našeho hospodářství mohou mít iluze už jen ti, kteří západním politikům věří. Testem je momentálně situace ve Škodě Mladá Boleslav, kde byla utlumena výroba jen proto, aby díky špatné obchodní politice vedení Volkswagenu mohli vyrábět auta v mateřském Německu. Chybějící čipy tak nedostává úspěšná Škodovka, ale jsou implantovány do Audi, Porsche a VW. To je ten skutečný Západ.

Zpět k Rusku. Na povrch se dostává pravda o plynu, záměrně poloprázdných evropských zásobnících a amerických tankerech odkloněných do Asie, kde Američané prodávají za draho, už víme. Stačilo by zprovoznit hotový Nord Stream II a cena plynu by se vrátila na původní cenu. To Američanům těžícím neekologicky plyn z břidlic vadí a němečtí Zelení tuto možnost blokují. Že nikomu nejde o ekologii, ale především se jedná o politiku, je zjevné. Podobné je to s uhlím a dalšími komoditami. Pokud jde o vojska na Ukrajině, Putin vcelku logicky dělá vše proto, aby ochránil svou zemi před agresivním postupem NATO směrem ke svým hranicím. A protože NATO jsou především Američané a až v závěsu Velká Británie, Francie a Turecko, je z jeho pohledu vcelku správné bránit rozmístění dalších cizích zbraní v blízkosti Moskvy. I proto anektoval zpět Krym, americká námořní základna na něm by totiž eliminovala ruskou černomořskou flotilu a docházelo by k mnoha konfliktům. Pokud jde o Ukrajinu, dali jí Rusové svobodu s tím, že nebude zneužita. USA však udělaly to, co umí nejlépe. Rozvrátily vnitropolitické vztahy s úkolem umístit Trojského koně. Což se pomocí Majdanu podařilo a Rusko muselo sáhnout k vojenskopolitickému řešení. I proto je armáda u hranic s Ukrajinou a pokračuje snaha vyvolat jednání o dalším rozmísťování zbraní NATO v dosahu ruských měst.

Nejsme idealisté a nevidíme vše černobíle. Putin se chová přesně tak, jak musí, chce li z Ruska udělat všeobecně prosperující stát. Musí tedy dělat kroky rázné, vstřícné i odmítavé. Je to velmi schopný politik, jakého teď Západ nemá. Hysterie znějící z USA a EU naznačuje, že to dělá dobře. Rusku k dosažení západní úrovně života ještě pár desítek let chybí, je však na dobré cestě. Navíc se zdá, že právě Západ došel k jistému vrcholu a připravil nás na pěkný sešup dolů. V USA to možná po změně prezidentů mohou ustát, navíc dosud měli jistý technologický náskok, který však rychle ztrácí, Evropa má mnohem větší problém a bude li nadále pokračovat ve stávající liberální a skutečné neomarxistické politice, není daleko doba, kdy budou její obyvatelé vzhlížet k Ruské federaci s nadějí. Část evropských firem už to pochopila a stěhuje svá sídla právě do Ruska, případně si tam podnikatelé připravují půdu. Uvědomíme li si dění u nás, je to vcelku logické a procitnutí z prozápadního snu může být skutečně tvrdé. Pravdou zůstává, že než se přizpůsobovat drsné ruské nátuře, kterou máme oprávněně spojenou s Sověty, bylo by jednodušší vzepřít se Bruselu a Berlínu a nastavit se na určitou neutralitu. Byť by to byl zpočátku trochu ekonomicky bolelo. Možná nás teď budete kamenovat, ale doufat, že Západ nám pomůže, je pouze naivní představa těch, kteří ještě nepochopili, co se tu nyní děje.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 028 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)