1.10.2015
Kategorie: Historie, Společnost

Co si moje babička myslí o komunistech

Sdílejte článek:

PETER PČOLINSKÝ 01|10|2015

Moje babička mi častokrát vyprávěla, jak přišli komunisté zkonfiskovat jejich pole ve prospěch družstva a můj děda je hnal sekerou. Zavřeli ho pak za několik dní. Babička charakterizovala komunisty takto “To byli takoví, kteří nikdy nic neměli, ale s každým se chtěli dělit” nebo takto “Nejaktivnější komunisté a funkcionáři v naší vesnici byli ti nejhloupější a nejlínější opilci z obce”.

Dnes jsem si na mou bábinku vzpomněl. Procházel jsem přes Náměstí SNP, kde komunisté slavili 1. květen – svátek práce. Během komunistické diktatury trvající 40 let, byl tento svátek práce zneužit k propagandě ve prospěch diktatury z Moskvy. První máj tak ztratil původní význam a stal se z něho ideologický nástroj.

Přesto, že jsem byl ještě dítě, vzpomínám si na průvod, který během prvního května procházel centrem našeho okresního města a lidé mávali vlajkami Sovětského svazu a ČSSR. Mnohým se za těmito časy velmi stýská. Já si však vzpomínám na dlouhou frontu před potravinami, když jsem dvě hodiny jako dítě stál v řadě na chléb. Vzpomínám si, že moji rodiče museli každou neděli odjet do jiného okresního města, pokud chtěli jít do kostela. Matka byla učitelka a otec dispečer. Svoboda neexistovala.

415575-top_foto1-enxt4

Během dnešního dne jsem potkal i posledního generála StB Aloise Lorence, který s úsměvem na tváři přecházel přes náměstí. Tato estebácká krysa má na svědomí největší svinstvo posledních let socialismu a stála i za největšími rozkrádačkami po roce 1989. Dodnes se k němu chodí radit “finanční žraloci” z Penty a podobní, kteří díky jeho pomoci a krytí vytunelovali investiční fondy a okradli drobné akcionáře. Tento člověk dnes nesedí v base, ale s úsměvem na tváři se prochází ulicemi Bratislavy. Chtěl jsem mu plivnout do tváře a něco říct, ale moje máma a manželka mě hned umravnily, že se mám slušně chovat. Málem mě to porazilo.

Do pekla i s komunisty, estébáky a jejich dnešními následovníky, kteří se dnes hrají na sociální demokraty a finanční skupiny. Pevně ​​věřím, že přijde změna, která umožní odstavit ty zmetky, kteří terorizovali naši zemi 40 let a drancují ji i po pádu železné opony.

Za komunismu se zdravilo “Čest práci!” Já těmto lidem vzkazuji: “Hanba vám za komunismu a hanba vám i dnes!”

ZDROJ: Peter Pčolinský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 100,00 Kč
Vybráno 11.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 91 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...