bidenchina
26.7.2021
Kategorie: Politika

Co si Čína kupuje u Bidenovy vlády?

Sdílejte článek:

PETER SCHWEIZER

  • Prostým faktem je, že Bidenovu prezidentskou kampaň podpořili významní dárci s velkými vlastnickými podíly ve společnostech zaměřených na zelenou energii. Takže se vlastně jedná o převod bohatství hlavním sponzorům Bidenovy volební kampaně, a to je znepokojující problém.
  • Peníze amerických daňových poplatníků jsou “připraveny na stříbrném podnosu” pro společnosti, které podpořily Bidenovu prezidentskou kampaň.
  • Bývalí kongresmani, senátoři a bývalí velvyslanci USA dostávají velké částky peněz od vlád států, jako je Čína, nebo od společností přímo spojených s těmito vládami, kterým vůbec nejde o blaho Spojených států. Tito lidé potom lobbují ve Washingtonu jenom proto, aby tam jejich chlebodárci získali vliv.
  • Pokud investujete pár milionů dolarů, řekněme, do politického lobbování, nebo pokud investujete pár milionů dolarů do příspěvků na volební kampaň, tak často můžete získat mnohonásobně vyšší výhody.
  • Pro Wall Street a Silicon Valley je vyhlídka na byznys v Číně naprosto hypnotizující. Pokud však chcete v Číně uzavřít obchodní dohody, tak musíte činovníkům čínského režimu mazat med kolem pusy, vychvalovat je do nebes a také zaručit, že jim z celé transakce něco kápne…. Pro americké politiky nejsou obchody s Čínou o nic méně lákavé….
  • Největší obavy ovšem vyvolávají ty obchodní transakce, které ve skutečnosti napomáhají čínským státním zájmům.
  • Těsně před volbami v roce 2020 však deník New York Times vytruboval do světa svou roli arbitra, který se rozhodl dále nezabývat příběhem Huntera Bidena.

Co si Čína kupuje u Bidenovy vlády? Ohlédnutí se do nedávné minulosti nám nabízí několik odpovědí.

Pokud se vrátíme do období let 2009 až 2010 a podíváme se na stimulační balíček, který prosadil prezident Barack Obama, tak uvidíme, že obsahoval obrovské částky ve formě přímých grantů a záruk za půjčky, které dostala “na stříbrném podnosu” společnost Solyndra a jí podobné společnosti. Tyto společnosti následně zbankrotovaly. A my se dnes ptáme: Kam se poděly všechny ty peníze amerických daňových poplatníků určené na podporu zelené energie?

Když trochu zapátráme, tak zjistíme, že 80 procent těchto peněz šlo do kapes lidem, co seděli ve finančním výboru prezidentské kampaně Baracka Obamy v roce 2008 a vlastnili podniky působící v oboru “zelené” energie.

Nyní, když je Obamův bývalý viceprezident prezidentem, bude také jeho finanční balíček pro infrastrukturu zahrnovat spoustu výdajů na ambiciózní zelené projekty. Ať už budou tyto projekty funkční, nebo nám jen zvýší ceny energií, tak prostým faktem je, že Bidenovu prezidentskou kampaň podpořili významní dárci s velkými vlastnickými podíly ve společnostech zaměřených na zelenou energii. Takže se vlastně jedná o převod bohatství hlavním sponzorům Bidenovy volební kampaně, a to je znepokojující problém. Peníze amerických daňových poplatníků jsou “připraveny na stříbrném podnosu” pro společnosti, které podpořily Bidenovu prezidentskou kampaň.

Současná situace spojuje jeden problém – mimořádně výnosný kamarádšoft kapitalismus – s druhým problémem, jimž je příval zahraniční hotovosti. Bývalí kongresmani, senátoři a bývalí velvyslanci USA dostávají velké částky peněz od vlád států, jako je Čína, nebo od společností přímo spojených s těmito vládami, kterým vůbec nejde o blaho Spojených států. Tito lidé potom lobbují ve Washingtonu jenom proto, aby tam jejich chlebodárci získali vliv.

Pokud investujete pár milionů dolarů, řekněme, do politického lobbování, nebo pokud investujete pár milionů dolarů do příspěvků na volební kampaň, tak často můžete získat mnohonásobně vyšší výhody.

Druhý problém souvisí se zdrojem finančních prostředků. Jsme svědky rostoucího přílivu zahraničních peněz do Washingtonu, D.C. a velká část těchto peněz pochází od zahraničních společností – ty si obyčejně založí americkou pobočku a tato americká pobočka potom přispěje na volební kampaň.

Po mnoho let jsme všichni věřili, že užší obchodní vazby s Čínou způsobí postupnou liberalizaci jejího politického systému. Shodovali se na tom ekonomičtí liberálové i globalisté, ale ve skutečnosti se stal pravý opak. Když se podíváme na to, co čínský vůdce prezident Si Ťin-pching udělal za posledních sedm let, tak zjistíme, že Čína se stala vnitřně represivnější, mezinárodně agresivnější a vojensky nebezpečnější. Ale bylo v tom jedno zrnko pravdy – zdá se, že ekonomické vazby s Čínou způsobily, že se zájmy mnoha příslušníků americké elity nyní hluboce prolínají s čínskými zájmy.

Pro Wall Street a Silicon Valley je vyhlídka na byznys v Číně naprosto hypnotizující. Pokud však chcete v Číně uzavřít obchodní dohody, tak musíte činovníkům čínského režimu mazat med kolem pusy, vychvalovat je do nebes a také zaručit, že jim z celé transakce něco kápne. Takové chování z vás potom dělá implicitního sympatizanta Pekingu. Stačí se zeptat hvězdy NBA LeBrona Jamese. Pro americké politiky nejsou obchody s Čínou o nic méně lákavé.

Největší obavy ovšem vyvolávají ty obchodní transakce, které ve skutečnosti napomáhají čínským státním zájmům. Například dohoda uzavřená s čínskou společností týkající se části dolu v africkém Kongu – dohoda, která měla předejít světovému soupeření o strategické nerosty, ale ve skutečnosti pomohla Číně ke strategickým nerostům získat přístup. Dalším takovým příkladem je čínská společnost General Nuclear Power Group, která byla později obviněna agenty FBI z krádeže jaderných tajemství ve Spojených státech. Nebo dohoda s čínskou námořní přepravní společností Cosco o koupi řeckých státních železnic. Řecko bylo nuceno privatizovat svá aktiva a Čína byla připravená řecké železnice koupit. Jeden řecký přístav už přitom Číně patří.

Vše je součástí čínské Nové hedvábné stezky, o které sama Obamova administrativa uvedla, že to je způsob, jak se Čína snaží po celém světě omezit vliv USA. Toto je velmi vážný vývoj, není to jen jeden případ, kdy se chytneme za hlavu a řekneme si: “Ach, bože, to je děsná korupce!”

Mluvíme zde o americké pomoci čínským, státem podporovaným, společnostem, které uzavírají transakce, které jsou pro čínskou vládu strategicky důležité – toto není jen skryté podplácení, toto je něco mnohem znepokojivějšího.

Zdá se, že Čína má v současném Bílém domě velký vliv, což Bidenově administrativě svazuje ruce. Veřejné mínění v USA se posunulo proti Číně, hlavně kvůli pandemii COVID-19, ale také proto, že si mnozí Američané konečně uvědomují, jak jsou zranitelní a jak hodně se stali na Číně závislí.

Když se politici dostanou do takové slepé uličky, tak se obyčejně uchylují k radě prezidenta Theodora Roosevelta – jednají ovšem opačně – mluví hlasitě a výhružně, ale v ruce drží jen malý klacek. [1] Zdá se, že Bidenova administrativa nemá – bez ohledu na její rétoriku – v úmyslu dělat vůbec nic. Důkazy o zahraničních obchodních pletichách jejích hlavních aktérů naznačují, že Čína je stále ještě u Bidenovy vlády velmi dobře zapsaná.

Pokud by se Bidenova vláda rozhodla těmto problémům skutečně čelit, tak by to bylo v rozporu s tvrzeními, která Biden učinil v minulosti, a v rozporu s některými – jak to nazvat – spletitými vztahy, které mají nejvyšší představitelé jeho administrativy v Číně.

Bidenova administrativa by se musela skutečně začít vážně zajímat o všechny čínské obchodní pletichy svých členů a některých hlavních dárců prezidentské kampaně z Wall Street a Silicon Valley.

Nedá se to popsat jinak. Jediná možnost, jak můžeme tuto situaci napravit, je tyto lidi odhalit a ukázat našim spoluobčanům, jak naší společnosti škodí. Toto je úkol pro odpovědné mediální komentátory, ale nezdá se, že tuto výzvu zvládnou. Před šesti lety vydal deník New York Times na své hlavní straně článek, který měl 4000 slov, a potvrzoval hlavní odhalení mé knihy Clinton Cash. Těsně před volbami v roce 2020 však deník New York Timesvytruboval do světa svou roli arbitra, který se rozhodl dále nezabývat příběhem Huntera Bidena.

Mým cílem a zbožným přáním je, aby se moje nová kniha stala začátkem širšího úsilí přivést naše politické, obchodní a technologické špičky a samozřejmě také americká média k odpovědnosti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 318 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,82 out of 5)
Loading...
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)