panika3
3.3.2020
Kategorie: Společnost

Co se všecko da schovat za korona panyku

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

VETVICKAPraha, 2025: “Maminko, nemůžeme si dát špagety?” “Tak určitě, miláčku, jen co se zbavíme zásob rýže…”

Je potěšujici zjistit, že česka smějici se bestyja je furt živa. A to je dobře, bo nam to pomaha přežit kritycka obdobi. Co jineho tež chcete robit v okamžiku, kdy statni sprava nevi, co robit, medyja vyvolavaju panykařske tendence a odbornici su zmateni. Z lekařskych rad třeba vyplyva toto:

Pravidla pro ochranu před Koronovirem:

1. Myjte si pracky

2. Davejte si panaka slivovice a stroužek česneka každe rano

3. Neposluchejte panykařska medyja

4. Rouška vam nepomože. ale v připadě, že už virus mate, chranite tym ostatni.

5. Pokud dojde k lynčovani, vybirejte přednostně lidi s hadrem přes pysk. Buď su blbi, nebo nakaženi.

No dobre, bod pět sem si přidal sam, tak to zatim neberte jako doporučeni odborniku. Ovšem obavam se, že zelena slunkařska mafia se pokusi zneužit situaci a protahovat krizu co nejdyl. Všimněte si, že všude se zveřejňuje, kolik je novych mrtvych, novych pokaženych nebo nově karantenovanych. Nikdo nezveřejňuje, kolik lidi je uzdravenych. Paradoxně v okamžiku, kdy z Činy hlasi, že počty uzdravenych su už vyšši než počty pokaženych Čiňanu.

Opatřeni v Česku su zatim srandovni a nelogicka. Vyhlasilo se nebezpeči šahat na tlačitka v tramvajkach a ty proto budu otvirat všecky dveře. Hmm, tuž to je logika. Na jedne straně zakažu lidem potkat se na biatlonu, na druhe straně se lidi možu potkavat v uzavřenych prostorach na hokeju, na koncertach a v hospodach. Měli by to zakazat všecko, ale kdo by pak hradil škody, co?

Už tak mame nejhorši hospodařeni statu od vzniku statu. O cosik se to asi zlepši za březen, bo lidi vykupili tisic roku stare zasoby. Paradoxně se nejdřiv vyprodaly činske nudle a italske špagety, to kura nevymysliš. Ale nic se neda robit, Andy, když zakažeš kuřit v hospodach a poklesne prodej cigaret, ty nevybrane daně musi kajsik chybět. A když zdražiš chlast, tež si nepomožeš, bo cele Ostravsko už nakupuje v Katowicach. Blbe, co?

Na druhu stranu by člověk řekl, že špinavy mafiansky byznys neziskovek s migrantama fčil skonči. Opak je pravdou. Pašeracke bandy zintenzivnily svoju robotu za vydatne pomoci sudruha tureckeho prezidenta. Buch ochraňuj řecke synky, keři se snaži zastavit povodeň. To by mě zajimalo, čemu jim nepomožeme?

Naši afghanšti synci su fčil volni, bo u Kabulu se už pry nebojuje za Prahu. Odešel by pry enem srab a Taliban fčil bude moct z afghanske ďury v klidu planovat terorystycke utoky. Ale Miloš mlči, misto aby synky poslal tam, kde by byli opravdu potřebni. A tak zatimco lidi ve vesnicach su v karanteně, na jejich pobřeži přistavaju lodě a přes hranice se vali nekontrolovana pohroma. Zatimco zli pohraničnici bijou zajemce o německe davky, hodni zajemci o německe davky si zblizka prohledli pravoslavny kostel na ostrově Lesbos a upravili ho k obrazu svemu.

Tuž to su věci, kere su schovane v pozadi, zatimco na tytulnich stranach se propira praseči chřipka, v pozadi se zakazuju letadla, ruši se navštěvy bijatlonu a jinych podivnych sportu a ekonomika ide do hajzlu.

Enem vyrobci činskych nudli su šťastni…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 449,00 Kč
Vybráno 55.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 717 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)