21.2.2014
Kategorie: Politika, Společnost

Co se vlastně děje na Ukrajině?

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 21|02|2014

Dění na Ukrajině není lehké komentovat. Kdo je ten dobrý a kdo ten zlý? Za co a proč tam umírají lidé?  Nabízíme váženým čtenářům dva pohledy, které snad mohou situaci malinko vyjasnit …

 

 

Z blogu Ladislava Větvičky:

 

Tuž co fčil? Pote, co se situace na Ukrajině přesně řidi mojim scenařem popsanym v minulem blogu, všeci se ptaji, jak to bude pokračovat? Neni to take složite. My, šefove Mordoru, použivame furt osvědčene postupy, enem trochu se to upravuje podle mistnich zvyklosti. Shrňme si, co se zatim podle scenařa stalo. 

 

Demokratycky zvoleny kriminalnik, zločinec a oligarcha Janukovyč odmitnul podepsat dohodu o přidruženi k EuroSajuzu, bo by to do tři měsicu zpusobilo ekonomicky kolaps. A to si ani oligarchos nemože dovolit

 

Pracujici lid, kerym medyja neřekla, že přidruženi neznamena členstvi v EuroSajuzu, začal demonstrovat. Medyja mu namluvila, že v EuroSajuzu je raj, pořadek, neni žadna korupce, každy može pracovat a cestovat kaj chce. Medyja už lidu neřekla, že Ukrajincu by se to přinejmenšim dalšich dvacet roku netykalo.

 

– K lidovym demonstrantum se přidali profesionalni teroristi, financovani ze zahraniči. Po prvotnich neuspěchach, bo egyptsky a syrsky scenař se neda všude doslova a do pismena opakovat, už všecko pokračuje dle planu (viz lednovy blog o připravovane valce). Takže všecko, co bylo popsane ve scenaři, už tady mame. Molotovy, zabijani policajtu, nahodna umrti, eskalace nasili, organyzovane nasili i mimo Kyjev, prvni střelne zbraně mezi teroristy, prvni desitky mrtvych 

 

No a co teda fčil?

 

– scenař je znamy. EuroSajuz bude vyzyvat branici se stranu, aby ukončila nasili. Agenti EuroSajuzu budu nadale přijižďat do Kyjeva a vyměšovat se do vnitřnich věci. Bude vyrabovany prvni munyčni sklad. Pak druhy. Pak už se možu zbraně pašovat oficijalně, bo nikdo už nebude vědět kdo je kdo. Jde o to destabilizovat region, co nejvice poškodit Rusko, zbavit se Ukrajiny jako silneho a jednotneho statu. Čeka nas nasili v městach, kere su z Ostravy bliž jak Beroun. Přerušene plynovody a ropovody. Statisice uprchliku. Modre helmy OSN. Připravte si svoje zahradky. Mnoho lidi, s keryma toho mame společneho vice, než si myslime, bude potřebovat pomoct. 

 

Dalo by se tomu ještě zabranit?

 

Dalo, stačilo, aby se přerušila zahranični pomoc teroristum. Ale to je to posledni, o co fčil Mordoru jde…

 


Přestože se podařilo gangsterum z Mordoru dohnat Ukrajinu na prah občanske valky, je tady ještě furt šance, jak zabranit nejhoršimu. Jednat se ale musi hned. Na prvni pohled sice Ukrajina vypada jako jasny, pevny stat. Stači se podivat na fakta, a zjistite, že to je opačně. Uzemi, na kterem leži Ukrajina, patřilo po cela staleti ruznym dobyvatelum, narodum a kulturam. Aji když vypadaju, že si su podobni, je to jako se Slovakama a Čechama. Nejvic se budou milovat, až každy z nich bude žit v samostatnych, oddělenych terytoryjach.

 

Takhle by mohla vypadat mapa se dvěma novyma statama. Vlevo Jukrajina (pojmenovane podle Juščenka), vpravo Jakrajina (podle Janukovyča). Proč by to tak mělo byt? Podivejte se na mapy niže…


Vysledky prezidentskych voleb 2010 a zisky te copate děvuchy Julinky, co čoruje plyn.


Posledni parlamentni volby v roce 2012…


Parlamentni volby v roce 2007…


Podil lidi, keři uvaďaju rusky jazyk jako svuj rodny…


Podil lidi, keři uvedli Ukrajinštinu jako svuj rodny jazyk…


Vysedky 2. kola prezidentskych voleb mezi Janu a Jušče v roce 2004


 

Geopolitycka mapa po rozděleni Ukrajiny. Modre su staty EuroSajuzoveho naraznikoveho pasma, tak jak to planoval už onkel Adolf. Žlute su staty EuroAsijskeho Sajuzu. Jedine, co može naše germanysty těšit, je fakt, že zme opět hluboko uvnitř stare, dobre Svate řiše řimske naroda německeho. 

 

 

A ještě pohled rodilé Rusky Ekateriny Tkachenko:

 

Na popud neustálých otázek typu “Co se na tom Majdanu vlastně dějě?” nebo “Kdo je špatný a kdo je hodný?” jsem se rozhodla, že se pokusím odpovědět. Dnes je to víc než vhod, když Kyjev hlásí desítky mrtvých a stovky raněných. Dopředu říkám, že to zdaleka není tak jasné, jak se na základě zpráv ze západních médií může zdát.

 

Kdo bojuje na Majdanu? Mírumilovní občané, kteří chtějí svobodu, stát bez korupce a přijetí do EU? Tak to bohužel není. Na Majdanu takoví lidé už dávnou nejsou (jestli vůbec kdy byli).

 

Který člověk by dobrovolně bydlel tři měsíce (čtvrt roku!) na náměstí kvůli nějakým demokratickým hodnotám? Jedině člověk, který nemá nic na práci. Který nemá zaměstnání a doma hladové krky, které musí krmit. Ano, ze začátku tam jezdili lidé v nějakém přesvědčení, zpravidla na pár dní. Ale většina potom začala jezdit na takzvanou “placenou dovolenou”, v tomto smyslu zaplacenou svým zaměstanavatelem na podporu prostestů. Ale jsou to lidé převážně ze západní části země, kde je neskutečně vysoká míra nezaměstnanosti a absence jakéhokoliv průmyslu či jiného typu hospodářství. Mluvila jsem s člověkem, kterému za týden na Majdanu nabídli 700 hřiven. Vzhledem k tomu, že průměrná měsíční mzda na západě je 1500 hřiven (nebo žádná), šli “zapadenci” do toho.

 

Před Novým rokem jsem v Kyjevě byla a prošla celý Majdan. Viděla jsem obrovské stany zelelé vojenské barvy, ropné sudy, ve kterých se pálilo dřevo, barikády a smetiště. A spoustu lidí, kteří seděli před stany, hráli šachy, povídali si nebo hráli ping pong na impovizovaém stole. Až na ten nedýchatelný dehtový vzduch to byla dokonce legrace, hotová atrakce. Zašla jsem do obchodního centra Globus, který se nachází v podzemí pod náměstím Nezávislosti. Tam byste vůbec nepoznali, že se něco děje. Všechny obchody pracují, hostesky rozdávájí reklamní letáčky a chodbami se line vůně kávy. V jedné z kaváren jsem si sedla a zeptala se servírky, co si o tom všem myslí. Řekla mi: “Já vůbec netuším, co se tam děje. Pokud možno tam nechodím a nechci, aby se mě to týkalo.” V tu chvíli jsem se trochu zarazila nad jejím nevlastenectvím. Vždyť tam ti lidé bojují za lepší budoucnost!?

 

Teď už chápu, proč mi to tehdy řekla. Na Majdanu nebojují demokraticky smýšlející občané, ale obrovská skupina nacistů ze západu. Mají zbraně. Mají samopaly, vlastní jednotky, dokonce snajperské. Zcela logicky jsou někým sponzorováni. Nechci vyvolat bouřlivou diskuzi nad tím, kdo to je, ale vím jistě, že Rusko to není, nemají to zapotřebí. Naopak chtějí na Ukrajině klid, aby mohli pokračovat ve své ekonomické činnosti (přece jenom do Ukrajiny napumpovali nemálo peněz, válku teď opravdu nechtějí). Zbývá kdo? EU? USA? EU už na začátku “vyhrožovalo”, že pokud Ukrajina nepodepíše asociační dohodu, může čekat velké demonstrace. A hele, stalo se. 

 

Řekněme si to narovinu, Janukovič je špatný prezident. Hodně špatný. Měl by odstoupit a vyhlásit nové volby. Neudělal to (nejspíš ani neudělá, pokud se z této situaci dočista nezblázní a nevzdá se), protože kdyby to udělal, šel by za svoji kriminální činnost do vězení (podobně jako Tymošenko). Každopádně stejně zklamal svou nerozhodností, svou neschopností jednat v kritické situaci. Masy se mu bouří, páli všechno, co jim přijde pod ruku, a on na ně pošle Berkut v gumovými pálkami a železnými štíty, které nesmí ani útočit?

 

Když slzný plyn nepomáhá a Berkut nedokáže zastrašit, jak můžeme mluvit o mírných občanech? Jak jsem již řekla, nejsou to mírní občané, otevřete oči. Na Ukrajině povstávají nacisté, kteří nepřemýšlejí o důsledcích svého chování. Pálí, aniž by vědeli, z čeho to pak zase postaví. Střílí na všechny, na civilisty i policisty (ve všem potom obvidní policisty, protože jim to na Západě všichni věří). V Užgorodě vytáhli starostu na ulici, začali ho polévat studenou vodou a následně ho připoutali k zábradlí a začali mučit. Prý pokud neodstoupí, tak půjdou za jeho rodinou a udělají totéž. TO vám přijde normální?

 

Je hloupé v této situaci bránit Jakukoviče (to ostatně nikdo nědělá), ale i opozici. Protože kdo je v čele opozice? Kličko? Vždyť toho nikdo neposlouchá a získáním místa ve vládě se nic nezlepší. Opozice jsou ti násilnící venku. Jak je někdo může bránit? Je to zaslepenost, naivní automatické hledání dobré strany a špatné strany. V této situaci není dobrá strana. Je to patová situace. Díky alespoň za to, že Berkutu dnes povolili útok v sebeobraně. Popravdě, těch je mi líto nejvíc. Musí poslouchat rozkazy neschopné vlády a nechat se tlouct od anarchistů. Anarchie – to teď může nastat. To je snad ještě horší než to, co bylo doteď. Ukrajnci prchají z měst a nechtějí s tím mít nic společného. Kdyby si mysleli, že probíhající boje jsou správné, zapojí se přece také, ne?

 

Kde je pravda? Jaký bude další vývoj? Uvidíme …

 

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 91 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.