ceska-televize
6.3.2020
Kategorie: Společnost

Co se schová za mediální paniku?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaV těchto dnech vidíme, jak Česká televize selhává. Když už si platíme veřejnoprávní média, měla by vždy zachovávat chladnou hlavu a aspoň se pokusit přinést informace co nejvíce oproštěné od bulvární senzace. Místo toho vidíme, jak se redaktoři téměř radují z každého nově nakaženého koranovirem a svými zprávami paniku spíše vyvolávají, než že by chladnou racionalitou lidi zklidňovali.
 

Dovedete si představit, co by se asi tak dělo, kdyby nám hrozilo skutečné a vážné nebezpečí? Stačí jen pozorovat, co veřejnoprávní redaktoři (i v Českém rozhlase) rozehrávají za peklo na zemi okolo roušek. Na místě by byla reportáž, kdy by bylo jasně řečeno, jestli vůbec a jak roušky chrání nebo nechrání před šířením infekce. V žádném příspěvku také nenajdete informace, které by počty nakažených a mrtvých srovnaly s vlivem standardních chřipkových virů…

Rozumný člověk si tedy tyto informace dohledá sám a utvrdí se v tom, že veřejnoprávní média potřebují změnu. Rozumný člověk nehysterčí z vyvolaných afér a v klidu sleduje dění i za clonou, která vznikla z paniky okolo koronaviru.

Neměla by nám uniknout jednoznačná invaze, kterou pomocí migrantů vyvolává Turecko. Bezpečnostní rada státu by neměla mudrovat na jednotkami nakažených koronavirem, ale především nad systémem rychlého opevnění hranic, pokud by se Erdoganovi podařilo migranty vpustit do Evropy. Na místě by byla i rychlá pomoc Řecku, kde se dnes skutečně bojuje i za nás – rozhodně více než třeba v Afghánistánu. Rozumný člověk sleduje i chování politiků a skládá si obrázek, který mu pomůže v dalších volbách.

Pro naši budoucnost, pro naši svobodu, je klíčové i rozhodnutí sněmovny ohledně vydání poslankyně Maříkové za její výroky ohledně migrace. Popsala jen současný stav, řekla pravdu. Sněmovna by měla apelovat na vládu, aby represivní orgány přestaly takové výroky stíhat. Je to skandální a v lidech to podporuje pocit nespravedlnosti. Vidíme totiž, že jiné výroky se skutečným nenávistným podtextem nejsou nijak stíhány. Správně je to tak, že slovní výroky – byť nenávistné či vulgární a neslušné – by v rámci ústavního práva na svobodu slova, měly být chráněny.

Pokud by represivní orgány nadále pokračovaly ve stíhání lidí, kteří se vyjadřují kriticky k migraci, situace by se nadále zhoršovala a řešení neblahého stavu by se mohlo více oddalovat. Proto je tak důležité uchovat si svobodu slova. Jen tak budeme moci přenášet na naše volené zástupce skutečné obavy a tlačit na to, aby konečně jednali. Je neštěstím, když lidé provokováni mediální hysterií, očekávají zbytečná gesta ohledně koronaviru, a nutná opatření kvůli hrozící migraci nikdo nevynucuje.

Neříkám, že nemáme být obezřetní ohledně šíření jakýchkoliv nemocí, ale chovejme se realisticky a vyhodnocujme všechna důležitá fakta. Nenechme si vnutit zkratkovité a manipulativní pohledy.

Je absurdní, když vládu donutí zavřít hranice jakýsi vir (ohrožuje populaci jen o malinko více než běžná chřipka) a miliony migrantů připravené zaplavit Evropu s mnohem horšími důsledky a bez možnosti, jakkoliv se bránit, vládu nechávají v klidu. Naopak – dokonce ještě mají tu drzost stíhat poslankyni za výrok, který není ani nenávistný ani nevyzývá ke genocidě, jen popisuje stávající stav a upozorňuje na nebezpečí, které Evropu a její obyvatele nevratně poškodí.

Tak přemýšlejme…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 062 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)