ceska-televize
6.3.2020
Kategorie: Společnost

Co se schová za mediální paniku?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaV těchto dnech vidíme, jak Česká televize selhává. Když už si platíme veřejnoprávní média, měla by vždy zachovávat chladnou hlavu a aspoň se pokusit přinést informace co nejvíce oproštěné od bulvární senzace. Místo toho vidíme, jak se redaktoři téměř radují z každého nově nakaženého koranovirem a svými zprávami paniku spíše vyvolávají, než že by chladnou racionalitou lidi zklidňovali.
 

Dovedete si představit, co by se asi tak dělo, kdyby nám hrozilo skutečné a vážné nebezpečí? Stačí jen pozorovat, co veřejnoprávní redaktoři (i v Českém rozhlase) rozehrávají za peklo na zemi okolo roušek. Na místě by byla reportáž, kdy by bylo jasně řečeno, jestli vůbec a jak roušky chrání nebo nechrání před šířením infekce. V žádném příspěvku také nenajdete informace, které by počty nakažených a mrtvých srovnaly s vlivem standardních chřipkových virů…

Rozumný člověk si tedy tyto informace dohledá sám a utvrdí se v tom, že veřejnoprávní média potřebují změnu. Rozumný člověk nehysterčí z vyvolaných afér a v klidu sleduje dění i za clonou, která vznikla z paniky okolo koronaviru.

Neměla by nám uniknout jednoznačná invaze, kterou pomocí migrantů vyvolává Turecko. Bezpečnostní rada státu by neměla mudrovat na jednotkami nakažených koronavirem, ale především nad systémem rychlého opevnění hranic, pokud by se Erdoganovi podařilo migranty vpustit do Evropy. Na místě by byla i rychlá pomoc Řecku, kde se dnes skutečně bojuje i za nás – rozhodně více než třeba v Afghánistánu. Rozumný člověk sleduje i chování politiků a skládá si obrázek, který mu pomůže v dalších volbách.

Pro naši budoucnost, pro naši svobodu, je klíčové i rozhodnutí sněmovny ohledně vydání poslankyně Maříkové za její výroky ohledně migrace. Popsala jen současný stav, řekla pravdu. Sněmovna by měla apelovat na vládu, aby represivní orgány přestaly takové výroky stíhat. Je to skandální a v lidech to podporuje pocit nespravedlnosti. Vidíme totiž, že jiné výroky se skutečným nenávistným podtextem nejsou nijak stíhány. Správně je to tak, že slovní výroky – byť nenávistné či vulgární a neslušné – by v rámci ústavního práva na svobodu slova, měly být chráněny.

Pokud by represivní orgány nadále pokračovaly ve stíhání lidí, kteří se vyjadřují kriticky k migraci, situace by se nadále zhoršovala a řešení neblahého stavu by se mohlo více oddalovat. Proto je tak důležité uchovat si svobodu slova. Jen tak budeme moci přenášet na naše volené zástupce skutečné obavy a tlačit na to, aby konečně jednali. Je neštěstím, když lidé provokováni mediální hysterií, očekávají zbytečná gesta ohledně koronaviru, a nutná opatření kvůli hrozící migraci nikdo nevynucuje.

Neříkám, že nemáme být obezřetní ohledně šíření jakýchkoliv nemocí, ale chovejme se realisticky a vyhodnocujme všechna důležitá fakta. Nenechme si vnutit zkratkovité a manipulativní pohledy.

Je absurdní, když vládu donutí zavřít hranice jakýsi vir (ohrožuje populaci jen o malinko více než běžná chřipka) a miliony migrantů připravené zaplavit Evropu s mnohem horšími důsledky a bez možnosti, jakkoliv se bránit, vládu nechávají v klidu. Naopak – dokonce ještě mají tu drzost stíhat poslankyni za výrok, který není ani nenávistný ani nevyzývá ke genocidě, jen popisuje stávající stav a upozorňuje na nebezpečí, které Evropu a její obyvatele nevratně poškodí.

Tak přemýšlejme…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 16 447,00 Kč
Vybráno 46.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 056 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)