ruskokatedrala
20.2.2018
Kategorie: Společnost

Co se může stát v tom dnešním prý křesťanském Rusku

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 2,39 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

CATHOLIC OBSERVER

O tom se lze dočíst a příslušené ilustrace i video shlédnout na polských internetových stránkách, konkrétně na odkazu (ZDE).

Článek, jehož doslovný překlad níže předkládám má titulek: Rozpalování náboženské nenávisti v pravém slova smyslu. A jeho text:

V rámci oslav pravoslavného svátku „Maslenica” obyvatelé vesnice Nikola-Lenivěc v okrese Kaluga blízko Moskvy spálili velkou gotickou katolickou katedrálu, kterou dříve s tímto cílem zvlášť po 3 měsíce budovalo z větví olše 20 mistrů – uvádí ruská televize viz, která toto vysílala live do celého Ruska.

Představení s názvem „Plamenná gotika” s účastí několika set obyvatel měla pravděpodobně být výrazem jejich nenávisti k Západu a ke katolickému náboženství, třebaže to nikdo oficiálně nepřiznal. Katedrála vysoká 30 metrů hořela dlouho a roztavila dokonce kolem dokola všechen sníh. Nakonec shořela úplně.

Na ruskojazyčném internetu veřejné spálení katolické katedrály vyvolalo vydatný ohlas. Část Rusů tím byla pobouřena. „Vyjasněte mi, ruští pravoslavní: Přece tohle nemá s křesťanstvím nic společného?” – napsal známý bloger Rustem Adagamov.

“Rusové z Maslenice udělali Warhammer 40K” – zhodnotil událost jiný komentátor. “Právě jsem na místě a dívám se na to. To je přece Mordor, území pod nadvládou Saurona. Jen orkové jsou divně podobní lidem” – napsal další internaut.

Připomeňme, že pravoslavný svátek „Maslenica” připadající na 7 dní před velikonocemi, trvá týden. Je to čas hodů a her při ohni. Pravoslavná církev tento svátek přejala ještě z pohanské tradice. Jenže v pohanských dobých to byl den smíření s bližními a odpuštění křivd. Nyní – nejvýrazněji – přímo naopak.

Potud článek na www.reporters.pl a především hodně výmluvná videa. Zvláště jej doporučují těm přispěvatelům PP, kteří se snaží přesvědčit čtenáře o tom, jak je dnešní Putinovo Rusko prý mírumilovné a křesťanské. Že se ruští věřící diví, to není divu, stejně tak není
ovšem divu, že nic není slyšet od oficiální ruské pravoslavné církve, s patriarchou Celé Rusi Kirilem (jinak agentem KGB „Michajlovem”) v čele. Zřejmě ani nepípne, tak jak nepípla v historii nad pronásledováním kněží – pravoslavných.

Rozdíl je jen jeden: Po bolševické revoluce se bouraly cerkve a uvrhávali do koncentráku popi, než si vládnoucí režim vytvořil pravoslavnou církev k obrazu svému, nikoliv Božímu. Dnes hoří katolické kostely v Iráku, Sýrii….a jak vidíte, také v ruské Kaluze.

Jen aby jednoho dne – nedej opravdu Bože! – Nevzplála pražská Katedrála! Uvědomujete si to hlavně všichni vy, kdož jste volili Zemana, ANO, KSČM a podobné? Vy, kdož chcete, aby Česká Republika vystoupila z NATO a z EU? (jistě, s velkou nevolí sám sleduji jak moc v EU uchopili neomarxističtí byrokraté, jenže – pořád je to Evropa, do které patříme, a ve které si musíme veškerý tenhle levácký šmejd pořádně od podlahy vygruntovat nebo při nejhorším rekonstruovat a postavit s evropskými národy novou zdravou evropskou strukturu).

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
288 komentářů
  1. piangendo
  2. piangendo
      • piangendo

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.