George-Soros-european-elections-700x350
18.8.2016
Kategorie: Politika

Co se děje s George Sorosem?

Loading...
Sdílejte článek:

MIRKA HAASOVÁ

Do současnosti světu takřka nehmatatelná figura Geoge Sorose zaplňuje poslední dobou podezřele často titulní stránky nemainstreamových deníků. Jak řekl kdysi kdosi významný: „Nic, co se kolem nás děje, se neděje svévolně…“

Pro ty, které dosud více zajímají kauzy Čapího hnízda či kabelek, uvádím nejdůležitější mezníky cívíčka této významné figury mezinárodního dění:

George Soros, maďarský rodák, nazývající se filantropem, zbohatl měnovými spekulacemi, jež přiměly v roce 1992 Bank of England k devalvaci britské libry. Zde si vysloužil přezdívku “Muž, který zruinoval Banku Anglie”.

Titul „filantrop“, což znamená něco jako „lidumil“, si musel udělit opravdu sám, protože pochybuji, že sotva existuje naivka, jenž by ho takto tituloval.

Sorosovy aktivity, ukryté pod skořápkou podpory různých lidových hnutí, měly totiž vždy chladnokrevně fokusovaný cíl: prostřednictvím občanských nepokojů rozvrátit politický systém té které země. Jeho rozrývající aktivity v bodech: hnutí polské Solidarity, Kosovo, Ukrajina, Makedonie, prostřednictvím Open Society Fondations zasahuje i do dění České republiky. Podotýkám, že v radě českého OSF je i ČT-moderátorka Drtinová, jež svou činností na televizní politické scéně velice silně ovlivňovala (a ovlivňuje dnes v DVTV) divácké smýšlení.

Po zemských volbách v Německu (březen 2016) vystoupil např. veřejně ředitel Sorosova think tanku ESI (European Stability Initiative) Gerald Kraus, aby s klidným srdcem informoval veřejnost, že jeho institut byl tvůrcem tzv. Merkel-plánu, jež obdržela paní Angela jako manuál pro loňské zářijové otevírání evropských hranic.

Za dob Clintonových, jejichž otevřeným podporovatelem Soros je, slavil tento finančník nejeden spekulantský úspěch. S Obamou nebyl příliš spokojen, proto se při současné prezidentské kampani Hillary těší jeho velké (i finanční) podpoře.

Zajímavou spekulací současného dění, na níž opět Soros zbohatl, je Brexit. Vystoupil sice před veřejnost a apeloval na setrvání Velké Británie v Evropském společenství. Ale své finance orientoval na anglické vystoupení ze svazku.

Co to, co to?

Poslední Sorosovy titulky patří událostem okolo prolomení informačního systému.

V červnu nahlásila Sorosova již jmenovaná instituce OSF americké FBI virtuální vloupání do svého digitálního systému. OSF mluvčí Laura Silber oznámila výsledky interní bezpečnostní kontroly (konané z tohoto podnětu) jež ukázaly, že cituji: „hackerský útok byl omezen na tu část systému, která byla spravována OSF zaměstnanci.“ Toto tvrzení budí dojem zlehčování problému….

Někteří komentátoři hovoří v této souvislosti naopak o historickém průlomu: Jedná se zde přece jenom o finančního magnáta a o jeho finanční spekulace proti měnám, o jeho tahání za šňůrky při různobarevných revolucích, iniciativy při migraci, tlak na politická rozhodnutí, o gigantickou finanční podporu různých mediálních institucí. Všechny tyto strategie a mechanizmy ovlivňující dění na celém světě se dostaly do rukou hackerů.

Záhadná hackerské společnost DCLeaks uveřejnila na svých stránkách celkem 2576 dokumentů. Stěžejní množství se týkalo právě fondu OSF. Materiály pocházely z Evropy, Ameriky, Eurasie (Evropa + Asie), Latinské Ameriky i Afriky. Uveřejněné detaily se týkaly též Světové banky, jakož i podrobností z prezidentské kanceláře (Oval office).

Významnou součástí uveřejněných dokumentů je i rubrika „SOUK“, jež signalizuje spolupráci ale i infiltraci a kolaboraci „do“ a „z“ arabského světa.

Veškeré dokumenty se týkají období mezi lety 2008 – 2016. Nechybí zde již zmiňované manuály evropské migrace, Sorosovo oblíbené baby – Ukrajina, jakož i téma evropských voleb.

Vraťme se k počáteční myšlence, že nic není bezdůvodným. Bude jistě ještě dlouho trvat, než se podaří oddělit důležité zprávy od nedůležitých. Ale jedná se přece jenom o počátek a na konec si musíme ještě počkat. Třeba bude pohádkový …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč


Celkem za měsíc: 12 747,60 Kč
Vybráno 36.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 113 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
206 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.