George-Soros-european-elections-700x350
18.8.2016
Kategorie: Politika

Co se děje s George Sorosem?

Sdílejte článek:

MIRKA HAASOVÁ

Do současnosti světu takřka nehmatatelná figura Geoge Sorose zaplňuje poslední dobou podezřele často titulní stránky nemainstreamových deníků. Jak řekl kdysi kdosi významný: „Nic, co se kolem nás děje, se neděje svévolně…“

Pro ty, které dosud více zajímají kauzy Čapího hnízda či kabelek, uvádím nejdůležitější mezníky cívíčka této významné figury mezinárodního dění:

George Soros, maďarský rodák, nazývající se filantropem, zbohatl měnovými spekulacemi, jež přiměly v roce 1992 Bank of England k devalvaci britské libry. Zde si vysloužil přezdívku “Muž, který zruinoval Banku Anglie”.

Titul „filantrop“, což znamená něco jako „lidumil“, si musel udělit opravdu sám, protože pochybuji, že sotva existuje naivka, jenž by ho takto tituloval.

Sorosovy aktivity, ukryté pod skořápkou podpory různých lidových hnutí, měly totiž vždy chladnokrevně fokusovaný cíl: prostřednictvím občanských nepokojů rozvrátit politický systém té které země. Jeho rozrývající aktivity v bodech: hnutí polské Solidarity, Kosovo, Ukrajina, Makedonie, prostřednictvím Open Society Fondations zasahuje i do dění České republiky. Podotýkám, že v radě českého OSF je i ČT-moderátorka Drtinová, jež svou činností na televizní politické scéně velice silně ovlivňovala (a ovlivňuje dnes v DVTV) divácké smýšlení.

Po zemských volbách v Německu (březen 2016) vystoupil např. veřejně ředitel Sorosova think tanku ESI (European Stability Initiative) Gerald Kraus, aby s klidným srdcem informoval veřejnost, že jeho institut byl tvůrcem tzv. Merkel-plánu, jež obdržela paní Angela jako manuál pro loňské zářijové otevírání evropských hranic.

Za dob Clintonových, jejichž otevřeným podporovatelem Soros je, slavil tento finančník nejeden spekulantský úspěch. S Obamou nebyl příliš spokojen, proto se při současné prezidentské kampani Hillary těší jeho velké (i finanční) podpoře.

Zajímavou spekulací současného dění, na níž opět Soros zbohatl, je Brexit. Vystoupil sice před veřejnost a apeloval na setrvání Velké Británie v Evropském společenství. Ale své finance orientoval na anglické vystoupení ze svazku.

Co to, co to?

Poslední Sorosovy titulky patří událostem okolo prolomení informačního systému.

V červnu nahlásila Sorosova již jmenovaná instituce OSF americké FBI virtuální vloupání do svého digitálního systému. OSF mluvčí Laura Silber oznámila výsledky interní bezpečnostní kontroly (konané z tohoto podnětu) jež ukázaly, že cituji: „hackerský útok byl omezen na tu část systému, která byla spravována OSF zaměstnanci.“ Toto tvrzení budí dojem zlehčování problému….

Někteří komentátoři hovoří v této souvislosti naopak o historickém průlomu: Jedná se zde přece jenom o finančního magnáta a o jeho finanční spekulace proti měnám, o jeho tahání za šňůrky při různobarevných revolucích, iniciativy při migraci, tlak na politická rozhodnutí, o gigantickou finanční podporu různých mediálních institucí. Všechny tyto strategie a mechanizmy ovlivňující dění na celém světě se dostaly do rukou hackerů.

Záhadná hackerské společnost DCLeaks uveřejnila na svých stránkách celkem 2576 dokumentů. Stěžejní množství se týkalo právě fondu OSF. Materiály pocházely z Evropy, Ameriky, Eurasie (Evropa + Asie), Latinské Ameriky i Afriky. Uveřejněné detaily se týkaly též Světové banky, jakož i podrobností z prezidentské kanceláře (Oval office).

Významnou součástí uveřejněných dokumentů je i rubrika „SOUK“, jež signalizuje spolupráci ale i infiltraci a kolaboraci „do“ a „z“ arabského světa.

Veškeré dokumenty se týkají období mezi lety 2008 – 2016. Nechybí zde již zmiňované manuály evropské migrace, Sorosovo oblíbené baby – Ukrajina, jakož i téma evropských voleb.

Vraťme se k počáteční myšlence, že nic není bezdůvodným. Bude jistě ještě dlouho trvat, než se podaří oddělit důležité zprávy od nedůležitých. Ale jedná se přece jenom o počátek a na konec si musíme ještě počkat. Třeba bude pohádkový …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 228 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...