George-Soros-european-elections-700x350
18.8.2016
Kategorie: Politika

Co se děje s George Sorosem?

Sdílejte článek:

MIRKA HAASOVÁ

Do současnosti světu takřka nehmatatelná figura Geoge Sorose zaplňuje poslední dobou podezřele často titulní stránky nemainstreamových deníků. Jak řekl kdysi kdosi významný: „Nic, co se kolem nás děje, se neděje svévolně…“

Pro ty, které dosud více zajímají kauzy Čapího hnízda či kabelek, uvádím nejdůležitější mezníky cívíčka této významné figury mezinárodního dění:

George Soros, maďarský rodák, nazývající se filantropem, zbohatl měnovými spekulacemi, jež přiměly v roce 1992 Bank of England k devalvaci britské libry. Zde si vysloužil přezdívku “Muž, který zruinoval Banku Anglie”.

Titul „filantrop“, což znamená něco jako „lidumil“, si musel udělit opravdu sám, protože pochybuji, že sotva existuje naivka, jenž by ho takto tituloval.

Sorosovy aktivity, ukryté pod skořápkou podpory různých lidových hnutí, měly totiž vždy chladnokrevně fokusovaný cíl: prostřednictvím občanských nepokojů rozvrátit politický systém té které země. Jeho rozrývající aktivity v bodech: hnutí polské Solidarity, Kosovo, Ukrajina, Makedonie, prostřednictvím Open Society Fondations zasahuje i do dění České republiky. Podotýkám, že v radě českého OSF je i ČT-moderátorka Drtinová, jež svou činností na televizní politické scéně velice silně ovlivňovala (a ovlivňuje dnes v DVTV) divácké smýšlení.

Po zemských volbách v Německu (březen 2016) vystoupil např. veřejně ředitel Sorosova think tanku ESI (European Stability Initiative) Gerald Kraus, aby s klidným srdcem informoval veřejnost, že jeho institut byl tvůrcem tzv. Merkel-plánu, jež obdržela paní Angela jako manuál pro loňské zářijové otevírání evropských hranic.

Za dob Clintonových, jejichž otevřeným podporovatelem Soros je, slavil tento finančník nejeden spekulantský úspěch. S Obamou nebyl příliš spokojen, proto se při současné prezidentské kampani Hillary těší jeho velké (i finanční) podpoře.

Zajímavou spekulací současného dění, na níž opět Soros zbohatl, je Brexit. Vystoupil sice před veřejnost a apeloval na setrvání Velké Británie v Evropském společenství. Ale své finance orientoval na anglické vystoupení ze svazku.

Co to, co to?

Poslední Sorosovy titulky patří událostem okolo prolomení informačního systému.

V červnu nahlásila Sorosova již jmenovaná instituce OSF americké FBI virtuální vloupání do svého digitálního systému. OSF mluvčí Laura Silber oznámila výsledky interní bezpečnostní kontroly (konané z tohoto podnětu) jež ukázaly, že cituji: „hackerský útok byl omezen na tu část systému, která byla spravována OSF zaměstnanci.“ Toto tvrzení budí dojem zlehčování problému….

Někteří komentátoři hovoří v této souvislosti naopak o historickém průlomu: Jedná se zde přece jenom o finančního magnáta a o jeho finanční spekulace proti měnám, o jeho tahání za šňůrky při různobarevných revolucích, iniciativy při migraci, tlak na politická rozhodnutí, o gigantickou finanční podporu různých mediálních institucí. Všechny tyto strategie a mechanizmy ovlivňující dění na celém světě se dostaly do rukou hackerů.

Záhadná hackerské společnost DCLeaks uveřejnila na svých stránkách celkem 2576 dokumentů. Stěžejní množství se týkalo právě fondu OSF. Materiály pocházely z Evropy, Ameriky, Eurasie (Evropa + Asie), Latinské Ameriky i Afriky. Uveřejněné detaily se týkaly též Světové banky, jakož i podrobností z prezidentské kanceláře (Oval office).

Významnou součástí uveřejněných dokumentů je i rubrika „SOUK“, jež signalizuje spolupráci ale i infiltraci a kolaboraci „do“ a „z“ arabského světa.

Veškeré dokumenty se týkají období mezi lety 2008 – 2016. Nechybí zde již zmiňované manuály evropské migrace, Sorosovo oblíbené baby – Ukrajina, jakož i téma evropských voleb.

Vraťme se k počáteční myšlence, že nic není bezdůvodným. Bude jistě ještě dlouho trvat, než se podaří oddělit důležité zprávy od nedůležitých. Ale jedná se přece jenom o počátek a na konec si musíme ještě počkat. Třeba bude pohádkový …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
206 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.