obchodzivnost
4.4.2020
Kategorie: Ekonomika

Co s těmi co nebrečí?

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaTak už se snad dobereme konce zmatků, kdy se vybírají mezi všemi postiženými ti, které odškodníme. Mne by zajímalo jak k tomu přijdou ti, kteří vybráni nebudou ?

Berte poslední větu jako otázku řečnickou, protože odpověď je nasnadě. Nedostanou nic.

Mám za to, že v současné době není v zemi nikdo, koho by se problémy s COVID nějak nedotkly. Pokud ano – rád bych je poznal. Tedy, pokud jsou nějak dotčeni všichni, tak pak by nějak by i všem mělo být pomoženo. Současná Vláda přehazuje miliardy zleva doprava a k tomu se snaží přiřadit ty poškozené. Pomalu začínají i oni zjišťovat, že tak nějak poškození jsou všichni a nejen ti, kteří mají zákonem či vyhláškou uzavřenu provozovnu a tedy, že je těžké tu pomoc přidělit tak, aby nevypadali blbě.

Pravda, když holič nestříhá, tak nepotřebuje nůžky a tedy nepotřebuje ty nůžky brousit a nepotřebuje ani nůžky nové. Proč tak polopatisticky a složitě popisuji tak jasnou věc. Proto abychom si mohli uvědomit, že ten kdo holiči prodává nůžky asi není ten, kdo má zavřen sklad s vybavením pro oficíny (pro mladší ročníky – dříve používaný výraz pro holičství) tak asi zjevně nemá komu ty nůžky prodávat. Tedy není mezi vyjmenovanými postiženými a tedy na nějakou kompenzaci z nečinnosti , podle stávající podoby opatřeni, nárok nemá. Možná už má, protože dnes jsem zaslechl, že všichni dostanou 25 tis. Já to za moc pravděpodobné nepovažuji a taky bych to považoval za nerozumné.

Co bych dělal já ? To je častá otázka v diskusích, když člověk nenavrhne řešení. Tedy :

Já bych taky pomohl všem, ale jinak a s positivní motivací. Ostatně negativní motivace nás dovedla do současné slepé uličky vnímání státu. My jsem si tak nějak zvykli, že všechno co po nás stát chce nám venkoncem přikazuje a s příkazem jde vždy ruku v ruce postih za to, když něco neděláte podle příkazu. První mou pomoc by dostali ti, kteří nebrečí a ani pomoc nečekají. Proč bych jim pomohl, no protože by se mi zmenšila ta množina, která má tvářích slzy a mnohdy opravdu je v bezvýchodné situaci. Ptáte se jak bych jim pomohl ? Jistě ne odkladem nějakých plateb, které po nich budu stejně chtít v plné výši a později, jak se nyní stalo v případě záloh na sociálku a zdravotní. Kdo není schopen sám za sebe zaplatit cca 4.900 minimálního pojištění v součtu, tak je třeba zapochybovat o jeho základní podnikatelské gramotnosti. Tuto minimální částku bych já nepromíjel.

Na co bych se zaměřil já je celý systém nepřímých daní plus daň z příjmu. Žijeme v zemi, kdy daň z přidané hodnoty patří mezi nejvyšší v Evropě. Tedy tu daň bych snížil na úroveň někde k 15% a třeba u vzpomínaného holiče, tedy člověka, který něco umí „rukama“ bych tuto činnost od DPH osvobodil zcela, tak jako bych ji nechtěl po žádném zedníkovi, opraváři praček , stolaři a dalších profesích, kde je základem ruční práce. Proč ? Protože tu práci umí a je to jeho know-how , česky pak um. Zdanit um je podle mne podlé, když platí všechny další daně. Výsledkem je jen to, že pak tím, že z každé stokoruny „opravář“ čehokoliv odevzdá 21%, tedy 19Kč finančnímu úřadu. Pak o něm lidi třeba řeknou, že je drahý, ale je potřeba si uvědomit výše popsanou souvztažnost, že pětinu jen odevzdá.

Co tím chci říci, je to, že pokud lidem nebudu peníze brát, tak oni jich budou mít víc a tedy si pomůžou co? No sami… A jsme u základu. Pokud si člověk pomůže sám, tak mi zůstane více na ty, kteří opravdu pomoc potřebuji. Současný postoj, že musím zpětně dokazovat, že jsem byl poškozen vytváří prostor pro spekulanty, kteří budou shánět a vymýšlet , kde co všechno, jen aby vyhověli nějakému požadavku na podporu.Nehledě k tomu,že každý plátce na finančním úřadě svou historii má a plátce DPH pak po kvartále neběo měsící – tedy stát podklady má.

Pokud se týče daně z příjmu, tak je dobré si vzpomenout jak to bylo, když se zde začalo po revoluci podnikat. První dva roky se daň z příjmu neplatila, pokud se zisk investoval. V tom v jakém je stavu nyní hospodářství bych se toho nebál a myslím si, že to by byla dobrá motivace k tomu aby se „jelo“. Motivaci, že nic si nevezmu je přece dobrou motivací – ne ?

Pro ty kdo namítnou něco v tom smyslu, že by s tím mým nápadem neměl stát peníze bych měl odpověď jednu. Alespoň by musel začít šetřit. Na čem? No třeba zrušit 14 krajů a s tím související další krajské instituce, kde sedí tisíce úřadníků, kteří třeba u nás v Olomouci vymysleli v rámci COVID soutěž o nejhezčí doma ušitou roušku. Kdo sledujete dnes zprávy tak mi musíte dát za pravdu, že zatím si nikde žádný úředník nestěžoval, že by ho COVID postihl vyjma snad těch, kteří nyní mají více práce spojených třeba s hygienickou službou. Nikde žádný mluvčí úřadu nesdělovat, že by si úředníci stěžovali, že se jich nějak hmotně dotkne současný stav.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 488 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.