europarlament
26.5.2019
Kategorie: Politika

Co s takovým parlamentem?

Sdílejte článek:

LU LINA

Zdá se, že zase šlo volit pět a půl voliče. Nijak se těm pravděpodobně více než třem čtvrtinám těch, co využili své občanské právo nevolit a raději dělali něco smysluplného, nedivím. Lidé zpravidla volí to, v čem vidí nějaký smysl. Volit do českého parlamentu, který je alespoň skutečným parlamentem sice nemá smysl o moc větší, ale o něco málo přece – a alespoň půlka jich tedy přijde plná marných nadějí vždycky. Ale v parlamentu evropském zjevně český volič žádný smysl nevidí. A má recht.

Co taky s „parlamentem“, který nemá pravomoc navrhovat zákony a je tak pouhou dobře promazanou hlasovací mašinou pro pravidla, která určují ti, které nikdo nezvolil.

Co s „parlamentem“, kde se většinově hlasuje nikoliv podle vlastního vědomí, svědomí a vůle evropských voličů, ale především podle toho, co se v zákulisí dohodne, což vždy bohatě stačí k tomu, aby bylo těch pár výjimek z tohoto pravidla pokaždé spolehlivě přehlasováno.

Co s „parlamentem“, který nadšeně odhlasuje prakticky cokoliv, co jeden ze zdrojů  skutečné moci – v tomto případě Evropská komise – navrhne, byť to byla sebevětší hovadina.

Co s „parlamentem“, který naprosto demokraticky a naprosto spolehlivě odhlasoval a díky novým „proevropským“ poslancům spolehlivě zase v budoucnu odhlasuje věci jdoucí přímo proti zájmům občanů ČR a to za vydatné pomoci i některých českých kolaborantů, v čemž zvláště vynikalo například topkařské duo Polčák – Niedermayer, či lidovec soudruh Svoboda. Aniž by se pochopitelně občanů ČR někdo ptal na jejich názor.

Co s „parlamentem“, který sice teoreticky vyslovuje důvěru a ještě teoretičtěji i nedůvěru jak členům této komise, tak jejímu předsedovi, ale v praxi v podstatě opět pouze poslušně stvrzuje to, co bylo schváleno jinde a jinými a dává na to tenoučký maskovací nátěr demokracie. Vyslovil snad tento „parlament“ za dobu své existence někdy nějaké Evropské komisi či jejímu předsedovi nedůvěru, byl z ní někdy někdo odvolán?

Co s „parlamentem“, kde nemají čeští poslanci žádnou reálnou šanci jakkoliv prosadit či úspěšně hájit české zájmy, pokud nejsou náhodou totožné se zájmy těch členů, co mají skutečnou moc. Protože skutečnost je taková, že schopnost nějakého státu prosadit někde své zájmy se už tisíce let neodvíjí od toho, co před volbami blábolí jeho představitelé, ale od jeho reálné moci – ekonomické, politické, vojenské. Kecy o rovnosti a stejné šanci všech členů prosazovat své zájmy si je možno spolehlivě nechat na koledu.

Co s „parlamentem“, kde většina jeho poslanců současných i budoucích zvysoka dlabe na národní zájmy svých zemí i zájmy a vůli jejich občanů a hájí v něm výhradně takzvaná „proevropská“ stanoviska, jenž jsou v mnoha případech v přímém rozporu s tím, co chtějí voliči jejichž vůli v těch dalekých, krásných a reprezentativních budovách údajně zastupují.

Co s „parlamentem“ a jím „volenou“ komisí, jenž se společně už předem hroutí z možnosti, že v těchto volbách dají kremelskou propagandou zblblí voliči příliš mnoho hlasů „protievropským“ a „populistickým“ stranám, což by prý ohrozilo tu naši krásnou a především krásně jednotnou proevropskou demokracii. A taky by to pochopitelně mohlo zkomplikovat tu doposud ničím nerušenou evropsky-integrační selanku směřující k Západem dosud nevyzkoušeným a proto tolik lákavým  socialistickým světlým zítřkům.

Často je slyšet argument o reformě EU. Že je to výborná věc, která nemá alternativu, jen se musí kapánek vylepšit: „Zvolte do ní nás, my ji uděláme jinou – lepší!“ A zaznívají i hlasy: „Zvolte nás, my jí rozložíme a zrušíme zevnitř!“ Představa je to sice krásná, ale jak známo, kapři si rybník nikdy nevypustí. Mocenské vazby jsou příliš silné a příliš velkému množství aktérů na nich se podílejících vyhovuje současný i budoucí plánovaný stav, jenž bude spočívat především v  dalším postupném umenšení rušivého vlivu Evropanů na cokoliv důležitého. Takže případné pokusy je měnit či dokonce likvidovat jsou předem odsouzeny k neúspěchu.

Reformátorů nebo likvidátorů prostě za současné hysterické společenské konstelace stavící na údajném vnějším i vnitřním ohrožení evropské demokracie Ruskem a jeho domácími agenty nikdy nebude zvolen dostatek. I z toho důvodu, že euroskeptici jako převážně pravicoví konzervativci zpravidla necítí potřebu neustále někomu nutit své vidění světa, mobilizovat proti jiným názorům a především chtějí, aby jim všichni, včetně státu i s jeho totemovými rituály dali především svatý pokoj.

To eurohujeři už nyní jásají, že podle odhadů tentokrát přišlo více voličů, než posledně. Místo minulých 18% prý možná až 25%. Olala. Ať už uspěje kdokoliv, dvakrát silný mandát to ale ani tentokrát evidentně nebude.

To, že Češi na volby do evropského parlamentu v drtivé většině opakovaně dlabou, je samo o sobě mnohem silnějším vzkazem politikům, než je jakýkoliv volební výsledek. Když je ta Evropská unie podle průzkumů mezi občany tak úžasně oblíbená, potřebná a nenahraditelná, tak jak to, že ti Češi, Moravané a Slezané volby do ní tak vytrvale bojkotují?

Autor: 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 064 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.