babiszemanvirrousky
6.4.2020
Kategorie: Politika

Co přijde až sundáme roušky?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Momentální stav země zkreslený koronavirovou epidemií prostupující děním na celém světě je v pozadí událostí. Opět jsme pouze svědky toho, jak zoufalá opozice lapá po dechu a její třítýdenní zaspání se opět mění v pouhé žvatlání a kritizování všeho, co Babišova vláda v době mimořádné situace udělala. Nepoučitelnost Fialy, Bartoše a kompletní Topky je skandální daleko více, než schůzka krizového štábu u stolu plného jídla. Kdo jiný by se měl sejít na jednom místě, když ne právě členové takového uskupení. Daleko horší než společná fotka, je jeho složení, ale o tom opozice nerozhoduje a možná si ho ani nevšimnula. Smutné je, že v běhu událostí částečně zapadnula existence SPD a vůbec není vidět Trikolóra, byť někteří její členové jsou aktivní aspoň na sociálních sítích a zapojili se i do veřejně prospěšné distribuce roušek, v čemž předčili ostatní strany.

Na řešení prohřešků vlády a událostí s tím spojených bude času dost, nicméně dosavadní relativní zvládnutí krize nahání body oběma vládním stranám. Do doby po Covidu-19 tak vstoupí ANO zase silnější a ČSSD se vyhoupne zpět mezi cca 10ti % strany. To i přes některá nesmyslná opatření, která zároveň nastartují změny, které jednou opláčeme. Chytrá karanténa je testem toho, jak lze sledovat každého občana této země. Dosud to bylo možné úplně stejně, jen k tomu Policie ČR potřebovala povolení od příslušného státního zástupce. Požadavek na výhradní používání platební karty se stane systémovou skutečností, která povede k zrušení hotovosti a totální kontrole všech finančních toků a naprosté ztrátě možnosti dělat si svými penězi to, co uznáte za vhodné. Zároveň to bude znamenat nebezpečí v podobě možných zásahů státu do Vašeho spoření, obchodování a přesunů peněz při případných manévrech ministerstva financí či bank. Tvrzení, že se zkomplikuje korupční jednání, je nesmysl. Jen se přejde na jiné způsoby poskytování protislužeb a úplatkáři najdou způsob, jak nastalou situaci řešit. Nechceme dávat návod, ale nápadů je až až. Není tajemstvím, že sousední Rakousku má mít právo na hotovost jako součást ústavy.

Ramena narostla ministrovi vnitra Hamáčkovi, takže lze očekávat, že restrikce z jeho dílny, například nový bodovací systém řidičů, který stvořili lidé, o nichž si pravidelný účastník silničního provozu musí zákonitě myslet, že se zbláznili, vejde jistě v platnost, aniž by se mu ubrečená opozice postavila. Problémem totiž je, že opoziční politici jsou většinou stejně prounijní, jako strany, z nichž vzešla Jourová či Al Hamas Hamáček. A protože Brusel stojí na omezování svobody kohokoliv, tedy i řidičů, nelze očekávat, že by se tu kdokoliv s výjimkou SPD a Trikolóry postavil proti dalším represím obyvatelstva. Bohužel obě tyto strany momentálně zastoupené v Parlamentu ČR jsou jaksi stranami jednoho muže, neboť chybí další skutečné osobnosti. Ne, že by v nich nebyli chytří lidé, ale jejich prezentace na veřejnosti je minimální. KSČM může udělat pro lidi v této zemi cokoliv, ale jejich minulost jim prostě bere možnost být pozitivně hodnocena. To i přesto, že občas skutečně reagují více, než jen logicky. Navíc paradoxně jejich původní ideologie je té nynější unijní velmi blízká.

SPD se jen málokdy pouští do detailních rozborů politické a ekonomické situace a chybí jí odborníci. Ty má Trikolóra k dispozici, bohužel je nedokáže příliš využít a dostat na mediálně zajímavá místa. Přitom ekonomická garnitura Trikolóry je zvučná a nejde pouze o pana Pikoru. Problémem možná zůstává snaha řešit vše v úzkém kruhu předsednictva. Podobně to řešili kdysi Realisté, kteří neskrývali uzavřenost tohoto orgánu na nejbližší 4 roky a skončili i přes solidní potenciál v propadlišti dějin. Pokud si tyto strany nevytvoří třeba i nové tváře, které budou zviditelňované a hůře se jim bude připomínat politická minulost, nebudou mít moc šancí na úspěch. Nedostatečná pozitivní medializace je prostě krokem zpět. Pokud lidé zdola nebudou vnímat jistou perspektivu a podporu, bude jejich aktivita stejně výsledkově špatná, jako preference celé strany. Je třeba opustit hesla a neustále dokola vysvětlovat jejich význam a na praktických ukázkách přinášet lidem svůj pohled a řešení, která strany navrhují. A vše je třeba dostatečně medializovat, to i přes naprostou ignoraci České televize a dalších médií. Nelze očekávat, že by kdokoliv dobrovolně přenechal stávající mediální prostor. Je třeba si hledat jiný způsob, jak se zviditelnit. Václav Klaus vymyslel tour po České republice, ale koronavirová epidemie plány narušila. Bohužel i tak jsou opět vidět v akci především dva jediní poslanci. A to na více jak 3% prostě nestačí.

Co tedy přijde až sundáme roušky? Pokud jde o EU, ta se bude tvářit za každé situace vítězoslavně a ty, kteří to tak nebudou brát, bude buď sankciovat, případně se snažit uplácet. Samozřejmě z peněz ostatních. Největším oříškem bude pro Němce uchlácholit Italy a Španěly, kteří momentálně právem pálí vlajky EU a probouzí se u nich nálady na vystoupení z EU. Podobně to vnímá i Řecko. Tyto země jsou u Německa zadlužené, ale kdyby všechny tři naráz zvedly vůči dluhům prostředníček, nastala by zajímavá situace. Musely by velmi rychle opustit eurounijní socialismus, utáhnout opasky a vrátit se k produktivnímu kapitalismu, vyhnat všechnu příživnickou chátru zpět do Afriky a udělat vše pro budoucí prosperitu. Pokud by se to povedlo, Polsko a Maďarsko by se vydaly na stejnou cestu a my bychom se měli přidat. To by ale znamenalo nejdříve zemětřesení i na naší politické scéně, kdy by se do vedení musely dostat právě SPD, Trikoóra a pravice, kterou momentálně však nemáme. Topka a ODS nemohou už být více prounijní, KDU-ČSL je jako vždy taková nijaká a patří k Demobloku. Piráti budou škodit úplně v každém rozložení sil, navíc jsou produktem Sörösových aktivit. A nezapomeňme na pijavici tvořenou politickými neziskovkami. Dokud se jich nezbavíme, máme tu 5.politickou kolonu.

Epidemie otvírá nové možnosti, ale dveře jsou pootevřené daleko méně, než tušíme. Výbušná situace na kontinentu může být uhašena silou, ekonomickými argumenty, mediálním holocaustem namířeným proti vlastencům. To ostatně známe z Německa, kde opoziční AfD dostává co proto, zatím co Antifa si beztrestně dělá, co chce. U nás je Babiš na koni, a pokud neudělal zásadní chyby při malých domů a nebude při nich chycen a vláčen médii, bude tam i nadále. Je to sice těžko pochopitelné, ale je tomu tak. Voliče přestalo zajímat, že se postaral i v době krize o Agrofert, přehlíží blahosklonně jeho testování koronaviru za 3000,-Kč tehdy, když to jinde jsou schopní dělat téměř za třetinu, či zakleknutí na ostatní výrobce dezinfekčních prostředků ve chvíli, kdy je sám začal vyrábět. Propaganda dělá své a lidé s ovčí náturou mu budou tleskat i tehdy, povede li je na porážku. A když k tomu zvládá epidemii, byť s chybami, má vyhráno. My ostatní můžeme říct pouze: Bohužel.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 732,- Kč
Vybráno 36.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 447 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)