fantasyspolecnost
30.10.2021
Kategorie: Společnost

Co potřebuje opozice “rozumných”?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaMáme novou vládu, která se od té staré liší jen nepatrně. Obě vlády poslouchaly a budou poslouchat EU. Obě vlády se bojí České televize a obě vlády byly a jsou připraveny diskriminovat lidi s jiným názorem než povoleným.

Proti tomu stojí roztroušené hrstky „nepřizpůsobivých“. Tedy těch, kteří chtějí, aby se dodržovalo právo a principy. Kteří chtějí, aby zdravý rozum působil ve prospěch lidí a nebyl zadupáván do země korporátními zájmy a ideologickou hysterií. Už roky si tyhle hrstky myslí, že mohou udělat revoluci, že mohou změnit systém, že za těmi viditelnými mluvčími stojí velké šiky mlčící většiny. Je ale evidentní a volby to potvrdily, že žádné šiky neexistují.

Opozici reprezentuje opatrný Okamura a je to to nejvíc, co politicky můžeme mít. Jeho lavírování a snaha splynou s mainstreamem i za pomoci vnitřních čistek, ho udržela ve sněmovně. A to je vše, nic dalšího nemáme. Stojíme na bodu nula.

Máme jen pár izolovaných a specializovaných mluvčích. Každý se zabývá něčím jiným a každý má i jinou platformu, kde šíří své názory a postoje. Je v tom totální chaos a byť mají tito mluvčí víceméně stejné cíle (zachování svobody), navzájem si konkurují a ostentativně nespolupracují. Je to škoda, protože žijeme v malé České republice a výrazná menšina, podporující opozici, neuživí svým zájmem tolik názorových skupin.

Máme i alternativní média. Opravdu máme? Navzájem si konkurující internetová rádia, jejichž moderátoři zatěžují svá vysílání svými často menšinovými názory nemají zájem pracovat na své profesionalizaci. Za ta léta, co o nich vím, svůj způsob práce nijak nezměnily a nikam se neposunuly. Poslouchá je jen omezený vzorek lidí a jejich přesah do většinové společnosti je minimální.

Máme nějaké internetové televize, které jsou taktéž ovlivněny názory svých provozovatelů. To se týká i tiskovin a webů. Nevidím nikoho, kdo by měl ambici vytvořit společný prostor, který by dokázal představit všechny opoziční proudy, vymezit je a ukázat je vedle sebe. Místo, kde by našel informace každý, kdo nechce spoléhat na mainstream. Místo toho vidíme stovky různých vysílání a relací různé úrovně a NIKDO nemá šanci udělat nějakou analýzu a vytáhnout z toho chaosu důležité věci, které by měly šanci oslovit i širší veřejnost. Velkým nešvarem je i pohodlný útěk ke konspiracím, které znevěrohodňují jakýkoliv pokus o proniknutí do širšího veřejného prostoru.

Všichni tady volají po sjednocení opoziční politiky. Nelze ale přeskočit postupné kroky, bez kterých není možný úspěch ve volbách. Prvním krokem je přestat diskutovat s těmi, kteří jakékoliv snahy o změnu k lepšímu systematicky bojkotují. Vrhají kýble špíny na kohokoliv, kdo se odchyluje od jejich vidění světa. Takhle opravdu společné úsilí nevypadá a s takovými lidmi nelze nic smysluplného vytvořit.

Druhým krokem by mělo být vytvoření alternativního média, které se aspoň pokusí fungovat profesionálně. To znamená, že bude dávat prostor VŠEM relevantním názorům a bude podporovat všeobecnou diskusi. Projekty, které si přihřívají polívčičku svých zakladatelů nemají šanci cokoliv změnit. Web, který bude přinášet opoziční zpravodajství a bude pomáhat lidem v orientaci a zároveň jim pomáhat definovat vlastní politické chování tak, aby donekonečna nekončilo zmarem a frustrací, potřebujeme jako sůl. Potřebujeme nezávislé komentátory, analytiky, zpravodajce, kteří umí číst politickou situaci. A potřebujeme pro ně prostor, kde jejich úvahy nebudou vypadat jako amatérské psaní do šuplíku.

K tomu jsou nutné peníze v řádu statisíců na vytvoření společného webu a na zabezpečení jeho správy. Vymyslet to a najít lidi, kteří se spojí a dají dohromady své zkušenosti, nestojí nic. Jen vůli to udělat. Zatím ale vidím jen lidi, kteří odmítají opustit svůj „píseček“ a žárlivě si střeží své malé území. Zatím to v tomto ohledu nevypadá na žádnou rýsující se aktivitu.

Je nás málo a máme málo prostředků. V takové situaci si nemůžeme dovolit plýtvat nejen penězi, ale ani úsilím. Mít web, kde budou soustředěny všechny dostupné informace, které pomohou lidem v boji proti nastupující totalitě, by bylo fajn. Když by na stejném místě dostal člověk i důležité politické informace (proč se dějí věci tak, jak se dějí), našel by tam texty svých oblíbených komentátorů a glosátorů a mohl by se spolehnout na věcnost a faktickou správnost všech informací, bylo by to ještě lepší. Dnes se musíte přehrabovat a špendlíčkem hrabat, než najdete to, co potřebujete. Zdravotní věci jsou jinde, zahraničně politické věci nejsou prakticky nikde, informace o ekonomice taky nikde nenajdete. Vše je rozstrkané v dlouhých článcích různých komentátorů na různých místech. Neexistuje ani svobodná platforma pro blogery.

Až se najde někdo, kdo bude ochoten finančně něco takového podpořit, budeme se moc odpíchnout a postoupit k dalšímu kroku. Jsem přesvědčená o tom, že bez silného opozičního a alternativního média se zastoupením všech opozičních proudů se nikam nemáme šanci posunout. Potřebujeme i profesionální marketing, jednoduché infografiky, krátká videa k šíření. Dvouhodinové relace a videa, kde několik mudrců nudně žvaní, jsou nám k ničemu. Prostě se musíme naučit používat zbraně, které využívají naši soupeři. Oni marketingem zakrývají pravdu, my ji marketingem můžeme a musíme posilovat. Bez toho to nepůjde!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 197 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)