abofert
5.5.2017
Kategorie: Politika

Co nevadí Andreji Babišovi?

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Nevadí mu, že lže, podvádí a ničí lidské životy, vadí mu, že ho u toho nachytali.

Snad již všichni si poslechli nahrávku, na které Babiš domlouvá likvidaci své konkurence. Trochu obtížnější je sledovat všechny ty přemety prvního místopředsedy vlády, ministra financí a majitele Vydavatelství MAFRA, mimo jiné. Jednou nic takového nedělal, potom zase, že to ani neslyšel, a nakonec prý podá trestní oznámení na toho, kdo tu nahrávku pořídil. Je to jako s jeho slibem, že v parlamentních volbách bude kandidovat z posledního místa a pár dnů poté se již cpe na první místo. Jenom lži a sliby chyby.

Novináře, který s ním rozmlouval a skandalizační kampaně plánoval už z práce vyhodili. Může být rád, že ho jenom vyhodili, mohl skončit někde v chatě na Vysočině, jako bývalý majitel Kosteleckých uzenin nebo se rovnou oběsit jako bývalý majitel hotelu ve středních Čechách. O osudech desítek dalších zničených Babišovou podnikatelsko-mafiánskou chobotnicí ani nemluvě.

Ve světle těchto posledních událostí je jasné, že na naše domácí poměry zcela paradoxně vše, co se kde v médiích objevilo o Babišovi je pravda. Vskutku překvapivé zjištění, ale vzhledem k aktivitám a chování Babiše vysoce pravdivé, včetně posledních odhalení, že ten protřelý podnikatel v nejhorším slova smyslu spolupracoval i s kmotrem Mrázkem. Dodnes nevysvětlil zneužití korunových dluhopisů k daňovým únikům. Nevysvětlil zneužití evropských fondů určených pro drobné a střední podnikatele k vybudování svého luxusního sídla Čapí hnízdo. Nevysvětlil zneužití informací při zpackané privatizaci Unipetrolu. A nezapomínejme ani na to, že nevysvětlil původ 550 000 000,- korun, které použil na rozjezd svého podnikání na počátku devadesátých let. Byly to peníze z drog, zločineckého podsvětí nebo to byl peníze KSČ? To nevíme dodnes.

Takové skutečnosti by v každém normálním státě donutily politika k okamžité demisi a odchodu ne-li do kanálu, tak alespoň do ústraní. Následovat by měly důsledné kontroly celého jeho majetku a všech jeho aktivit zpětně minimálně do roku 1989. Ne tak v naší malé české kotlině, tady to vypadá, že mu takové vrcholně nespravedlivé ústrky, ještě pomohou zlepšit předpokládaný volební výsledek někdy na podzim tohoto roku. Samozřejmě hraje velkou roli i podpora prezidenta, které se těší jednak za financování kampaně za znovuzvolení a také proto, že současný prezident se mstí ČSSD za to, že mu kdysi poslanci této strany nedali svoje hlasy při poslední volbě prezidenta parlamentem. Osobně jsem zvědav, jak dlouho tato vendeta bude ještě trvat, když například Sobotka v té době za sebou ještě málem tahal kačera.

Jeho PR agentura mu nachystala jistě působivou kampaň pro případ, že by jej předseda vlády odvolal. To se nestalo, naopak Sobotka obětoval sám sebe. Můžeme si o slabosti předsedy vlády myslet co chceme, ale tentokrát již nemohl jinak, protože sedět ve vládě s tím, kdo je podezřelý z doslova hromady obcházení zákona, zneužívání pravomocí, trestných činů, to prostě nelze. Tím ovšem Babiše dokonale převezl a jeho reklamní agenti museli nahonem přepracovávat celou kampaň. Ovšem prezentovat Babiše jako ukřivděného uplakánka s páskou přes pusu je vrcholem pohrdání lidmi a jejich inteligencí. Jak může být umlčován někdo, kdo vlastní takový nezanedbatelný podíl médií na našem malém trhu, to mi rozum nebere. Naopak by měli Babiše zobrazit na billboardech s náhubkem, který měl na sobě ve filmu masový vrah a lidožrout Hannibal Lecter, jako symbol smrtelného nebezpečí pro každého, koho potká. (Otázkou je, co bude Babiš říkat po dnešku, když jej zase prý chce Sobotka odvolat, pozn. red. PP)

Než jsem stačil najít vhodnou fotografii k článku, tak se objevila petice podepsaná 155 novináři – zaměstnanci MAFRA, kteří se ohrazují proti tomu, aby jim Babiš, coby majitel zasahoval do článků. Další důkaz prolhanosti Babiše a jeho nepoctivosti.

Z chování a vytáček Babiše však vyplývá daleko horší zjištění. Jak těžce asociální a patologická musí být psychika pachatele, který nelituje svých zločinů, ale lituje jenom toho, že jej při tom chytili.

ZDROJ: Miroslav Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 12 447,00 Kč
Vybráno 35.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 38 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
96 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.