abofert
5.5.2017
Kategorie: Politika

Co nevadí Andreji Babišovi?

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Nevadí mu, že lže, podvádí a ničí lidské životy, vadí mu, že ho u toho nachytali.

Snad již všichni si poslechli nahrávku, na které Babiš domlouvá likvidaci své konkurence. Trochu obtížnější je sledovat všechny ty přemety prvního místopředsedy vlády, ministra financí a majitele Vydavatelství MAFRA, mimo jiné. Jednou nic takového nedělal, potom zase, že to ani neslyšel, a nakonec prý podá trestní oznámení na toho, kdo tu nahrávku pořídil. Je to jako s jeho slibem, že v parlamentních volbách bude kandidovat z posledního místa a pár dnů poté se již cpe na první místo. Jenom lži a sliby chyby.

Novináře, který s ním rozmlouval a skandalizační kampaně plánoval už z práce vyhodili. Může být rád, že ho jenom vyhodili, mohl skončit někde v chatě na Vysočině, jako bývalý majitel Kosteleckých uzenin nebo se rovnou oběsit jako bývalý majitel hotelu ve středních Čechách. O osudech desítek dalších zničených Babišovou podnikatelsko-mafiánskou chobotnicí ani nemluvě.

Ve světle těchto posledních událostí je jasné, že na naše domácí poměry zcela paradoxně vše, co se kde v médiích objevilo o Babišovi je pravda. Vskutku překvapivé zjištění, ale vzhledem k aktivitám a chování Babiše vysoce pravdivé, včetně posledních odhalení, že ten protřelý podnikatel v nejhorším slova smyslu spolupracoval i s kmotrem Mrázkem. Dodnes nevysvětlil zneužití korunových dluhopisů k daňovým únikům. Nevysvětlil zneužití evropských fondů určených pro drobné a střední podnikatele k vybudování svého luxusního sídla Čapí hnízdo. Nevysvětlil zneužití informací při zpackané privatizaci Unipetrolu. A nezapomínejme ani na to, že nevysvětlil původ 550 000 000,- korun, které použil na rozjezd svého podnikání na počátku devadesátých let. Byly to peníze z drog, zločineckého podsvětí nebo to byl peníze KSČ? To nevíme dodnes.

Takové skutečnosti by v každém normálním státě donutily politika k okamžité demisi a odchodu ne-li do kanálu, tak alespoň do ústraní. Následovat by měly důsledné kontroly celého jeho majetku a všech jeho aktivit zpětně minimálně do roku 1989. Ne tak v naší malé české kotlině, tady to vypadá, že mu takové vrcholně nespravedlivé ústrky, ještě pomohou zlepšit předpokládaný volební výsledek někdy na podzim tohoto roku. Samozřejmě hraje velkou roli i podpora prezidenta, které se těší jednak za financování kampaně za znovuzvolení a také proto, že současný prezident se mstí ČSSD za to, že mu kdysi poslanci této strany nedali svoje hlasy při poslední volbě prezidenta parlamentem. Osobně jsem zvědav, jak dlouho tato vendeta bude ještě trvat, když například Sobotka v té době za sebou ještě málem tahal kačera.

Jeho PR agentura mu nachystala jistě působivou kampaň pro případ, že by jej předseda vlády odvolal. To se nestalo, naopak Sobotka obětoval sám sebe. Můžeme si o slabosti předsedy vlády myslet co chceme, ale tentokrát již nemohl jinak, protože sedět ve vládě s tím, kdo je podezřelý z doslova hromady obcházení zákona, zneužívání pravomocí, trestných činů, to prostě nelze. Tím ovšem Babiše dokonale převezl a jeho reklamní agenti museli nahonem přepracovávat celou kampaň. Ovšem prezentovat Babiše jako ukřivděného uplakánka s páskou přes pusu je vrcholem pohrdání lidmi a jejich inteligencí. Jak může být umlčován někdo, kdo vlastní takový nezanedbatelný podíl médií na našem malém trhu, to mi rozum nebere. Naopak by měli Babiše zobrazit na billboardech s náhubkem, který měl na sobě ve filmu masový vrah a lidožrout Hannibal Lecter, jako symbol smrtelného nebezpečí pro každého, koho potká. (Otázkou je, co bude Babiš říkat po dnešku, když jej zase prý chce Sobotka odvolat, pozn. red. PP)

Než jsem stačil najít vhodnou fotografii k článku, tak se objevila petice podepsaná 155 novináři – zaměstnanci MAFRA, kteří se ohrazují proti tomu, aby jim Babiš, coby majitel zasahoval do článků. Další důkaz prolhanosti Babiše a jeho nepoctivosti.

Z chování a vytáček Babiše však vyplývá daleko horší zjištění. Jak těžce asociální a patologická musí být psychika pachatele, který nelituje svých zločinů, ale lituje jenom toho, že jej při tom chytili.

ZDROJ: Miroslav Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 139 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.