pirat10
4.10.2018
Kategorie: Politika

Co nechceš, aby ti jiní činili…

Sdílejte článek:

LU LINA

Demokraticky zvolený parlament odhlasoval usnesení, že hlasování jiného demokraticky zvoleného parlamentu o přístupu k realizaci výsledků hlasování dalšího demokraticky zvoleného parlamentu, je nešťastné. Vítejte v EU.

Hlasování včera vecpal poslanec ODS Skopeček do jakési nekonečné debaty o penězích EU, čímž ji sice určitě oživil, ale jinak mi smysl jeho počínání nějak uniká. Čili nejdříve necháme chudáky Maďary pořádně vydudlat, přičemž se vláda i parlament dívá na druhou stranu a půlka českých europoslanců, včetně naprosté většiny těch vládních, hlasuje oběma rukama pro vstup spřátelených armád do kontrarevolucí zmítaného Maďarska, a vzápětí potom si doma potichoučku zašeptáme do vlastních oušek: „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným?“

Maďaři teď určitě na oslavu pevného spojence, co je jednoznačně podržel, když to nejvíc potřebovali, bouchají láhve Tokaje.

Ovšem celá ta šaškárna nebyla zase tak úplně marná. Opět se kapánek více vyjasnilo, kdo je, navzdory usilovnému mediálnímu mlžení, kdo. Ve vládě, i v parlamentech. A jakou váhu asi mají některá hlasitá prohlášení vlády a na odiv dávané vlastenecké postoje jejího předsedy.

V europarlamentu hlasovali pro trestání Maďarska všichni jeho poslanci a z tohoto pohledu je zcela lhostejné, co o tom on sám nyní blábolí. Že pro upálení Orbána a zřízení protektorátu Ungarn hlasovala všemi čtyřmi také celá TOP09, eurohujer Polčák a Neuvěřitelný Poche, dodávám jen pro pořádek a asi to nikoho nepřekvapuje. Můžete zkusit hádat, jak by asi hlasovali europoslanci Pirátů, kdyby nějaké měli. Komu v tom internacionálním reichstagu snad chybějí, má šanci tam nějaké protlačit už relativně brzy. Víc hlav, víc rozumu.

Protože Piráti, to je přátelé podle nejen posledních průzkumů veřejného mínění zadavatelů, budoucnost. Jako kdysi komunisté, tak i nyní Piráti jsou totiž ukuti ze zvláštního materiálu. A mají i téměř totožný ideologický fundament. Díky tomu také vidí dál, než ostatní. A vědí nejlépe, co je pro ně dobré.

Starý prohnilý svět je třeba zbořit a na jeho troskách postavit nový, lepší.

V českém parlamentu to alespoň potvrdili včerejším téměř jednohlasným odmítnutím tichoučkého usnesení o „nešťastném“ hlasování europarlamentu o Maďarsku. Hlasovali jednotně proti, pouze tři „stateční“, či asi spíše vylosovaní, se hlasování zdrželi. Buď jsou všichni tak vzácně naladění na jednu vlnu a skutečně hlasovali podle svého nejlepšího svědomí, což by bylo krásné a připomíná mi to staré dobré časy federálního shromáždění Československé socialistické republiky, nebo dostali befel. A v tom případku nehlasovali podle svědomí, což mi staré časy připomíná rovněž.

Ta jednotná jistota, že Orbán je stoprocentně maďarský Hitler a je třeba ho zastavit, ta naprostá absence jakýchkoliv pochybností, či jakékoliv názorové odlišnosti, ten jednolitý šik červených křížků bez jediné zelené fajfky mě děsí. Kolik z nich asi bylo v Maďarsku, kolik z nich asi umí maďarsky, kolik z nich zná tamní reálie? Podle hlasování zřejmě všichni.

Jen pro osvěžení paměti bych rád připomněl zajímavý fakt, že Piráti nejsou neškodným českým sdružením podivných existencí, exotů a zábavných figur, ale součást internacionálního, centrálně řízeného a extrémně levicového hnutí, kterému momentálně šéfuje muslim. Pokud vám to něco připomíná, tak na naprosto stejném principu kdysi fungovala mezinárodní komunistická organizace založená Leninem zvaná Internacionála, Kominterna, či později Kominforma.

Pro ty, co si je tam zvolili a pro ostatní slabomyslné to zopakuji ještě jednou jinými slovy:

Piráti včera jednotně hlasovali pro trestání Maďarska za to, že skrze ryze demokratické principy vytrvale uplatňuje vůli naprosté většiny obyvatelstva a odmítá se podvolit diktátu nikým nevolených byrokratů. Piráti jednotně hlasovali pro to, aby bylo občanům Maďarska zvenčí  a bude-li to nutné, tak i pomocí mocenských nástrojů vnuceno, s kým mají svou zemi sdílet, kdo v ní bude s nimi žít a podle jakých pravidel. Hlasovali tím také pro to, co je smyslem jejich existence – aby Maďaři přestali být Maďary. A Češi, Moravané a Slezané Čechy, Moravany a Slezany. 

img_59e7395a812bb

Nedávno tady proběhl šílený humbuk v souvislosti s připomínkou dávné sovětské invaze. A teď zrovna skončil ten podstatně menší o osmatřicátém. Ze všech stran na nás pršelo, jak to bylo v obou případech ohavné, podlé, brutální, protiprávní, nemorální, nedemokratické a hlavně strašně nesnesitelné. Když nějaký velký  a mocný stát vnutí násilím svoji vůli státu malému a bezmocnému.

Co nechceš, aby ti jiní činili, nikomu nečiň. Teoreticky to má lidstvo zmáklé už tisíce let. Jen ta denní praxe nám stále dokola nějak vázne.

Ovšem abych Pirátům nekřivdil, pro internacionální pomoc Maďarsku nehlasovali zdaleka jen oni. Za zmínku stojí ještě pár dalších červených křížků. A také pár šedivých a kluzkých pomlček.

Tanky NATO by do Maďarska, bude-li to obrana evropských hodnot žádat, pravděpodobně bez váhání také poslali ještě tři poslanci za ČSSD a po dvou z TOP09 a STANu.

No, a co naše pracně sesmolená vláda? Jak ta obstála při této malé zkoušce hodnot ani ne tak evropských, jako spíše morálních? Přesně tak, jak se dalo čekat.

Při hlasování, jenž mělo vyjádřit alespoň mikroskopickou solidaritu s naším spojencem a dobrým sousedem, a jenž si nežádalo plamenných projevů na mezinárodní scéně, nebo, nedej bože, dokonce nějaké veřejné vyjádření jasné podpory, se komplet celá vláda jako jedno ono statečně zdržela hlasování. S výjimkou ministra zdravotnictví, ten se k hlasování nepřihlásil.

Ale abych stále jen neviděl třísku v oku bratra svého, a břevno v oku svém nikoliv, každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží a každá vláda vzešlá z relativně svobodných voleb větším, či menším způsobem ztělesňuje národ. Co jsme si zvolili, to prostě máme.

A poslední biblický citát jsem si schoval na konec. Pokud tento týden přemůžete své znechucení, či lenost a půjdete k volbám, rozhodujte se podle čeho chcete, ale tohle je taková ověřená univerzální tutovka:

Podle ovoce jejich poznáte je. Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí?

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 86 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...