pirat10
4.10.2018
Kategorie: Politika

Co nechceš, aby ti jiní činili…

Sdílejte článek:

LU LINA

Demokraticky zvolený parlament odhlasoval usnesení, že hlasování jiného demokraticky zvoleného parlamentu o přístupu k realizaci výsledků hlasování dalšího demokraticky zvoleného parlamentu, je nešťastné. Vítejte v EU.

Hlasování včera vecpal poslanec ODS Skopeček do jakési nekonečné debaty o penězích EU, čímž ji sice určitě oživil, ale jinak mi smysl jeho počínání nějak uniká. Čili nejdříve necháme chudáky Maďary pořádně vydudlat, přičemž se vláda i parlament dívá na druhou stranu a půlka českých europoslanců, včetně naprosté většiny těch vládních, hlasuje oběma rukama pro vstup spřátelených armád do kontrarevolucí zmítaného Maďarska, a vzápětí potom si doma potichoučku zašeptáme do vlastních oušek: „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným?“

Maďaři teď určitě na oslavu pevného spojence, co je jednoznačně podržel, když to nejvíc potřebovali, bouchají láhve Tokaje.

Ovšem celá ta šaškárna nebyla zase tak úplně marná. Opět se kapánek více vyjasnilo, kdo je, navzdory usilovnému mediálnímu mlžení, kdo. Ve vládě, i v parlamentech. A jakou váhu asi mají některá hlasitá prohlášení vlády a na odiv dávané vlastenecké postoje jejího předsedy.

V europarlamentu hlasovali pro trestání Maďarska všichni jeho poslanci a z tohoto pohledu je zcela lhostejné, co o tom on sám nyní blábolí. Že pro upálení Orbána a zřízení protektorátu Ungarn hlasovala všemi čtyřmi také celá TOP09, eurohujer Polčák a Neuvěřitelný Poche, dodávám jen pro pořádek a asi to nikoho nepřekvapuje. Můžete zkusit hádat, jak by asi hlasovali europoslanci Pirátů, kdyby nějaké měli. Komu v tom internacionálním reichstagu snad chybějí, má šanci tam nějaké protlačit už relativně brzy. Víc hlav, víc rozumu.

Protože Piráti, to je přátelé podle nejen posledních průzkumů veřejného mínění zadavatelů, budoucnost. Jako kdysi komunisté, tak i nyní Piráti jsou totiž ukuti ze zvláštního materiálu. A mají i téměř totožný ideologický fundament. Díky tomu také vidí dál, než ostatní. A vědí nejlépe, co je pro ně dobré.

Starý prohnilý svět je třeba zbořit a na jeho troskách postavit nový, lepší.

V českém parlamentu to alespoň potvrdili včerejším téměř jednohlasným odmítnutím tichoučkého usnesení o „nešťastném“ hlasování europarlamentu o Maďarsku. Hlasovali jednotně proti, pouze tři „stateční“, či asi spíše vylosovaní, se hlasování zdrželi. Buď jsou všichni tak vzácně naladění na jednu vlnu a skutečně hlasovali podle svého nejlepšího svědomí, což by bylo krásné a připomíná mi to staré dobré časy federálního shromáždění Československé socialistické republiky, nebo dostali befel. A v tom případku nehlasovali podle svědomí, což mi staré časy připomíná rovněž.

Ta jednotná jistota, že Orbán je stoprocentně maďarský Hitler a je třeba ho zastavit, ta naprostá absence jakýchkoliv pochybností, či jakékoliv názorové odlišnosti, ten jednolitý šik červených křížků bez jediné zelené fajfky mě děsí. Kolik z nich asi bylo v Maďarsku, kolik z nich asi umí maďarsky, kolik z nich zná tamní reálie? Podle hlasování zřejmě všichni.

Jen pro osvěžení paměti bych rád připomněl zajímavý fakt, že Piráti nejsou neškodným českým sdružením podivných existencí, exotů a zábavných figur, ale součást internacionálního, centrálně řízeného a extrémně levicového hnutí, kterému momentálně šéfuje muslim. Pokud vám to něco připomíná, tak na naprosto stejném principu kdysi fungovala mezinárodní komunistická organizace založená Leninem zvaná Internacionála, Kominterna, či později Kominforma.

Pro ty, co si je tam zvolili a pro ostatní slabomyslné to zopakuji ještě jednou jinými slovy:

Piráti včera jednotně hlasovali pro trestání Maďarska za to, že skrze ryze demokratické principy vytrvale uplatňuje vůli naprosté většiny obyvatelstva a odmítá se podvolit diktátu nikým nevolených byrokratů. Piráti jednotně hlasovali pro to, aby bylo občanům Maďarska zvenčí  a bude-li to nutné, tak i pomocí mocenských nástrojů vnuceno, s kým mají svou zemi sdílet, kdo v ní bude s nimi žít a podle jakých pravidel. Hlasovali tím také pro to, co je smyslem jejich existence – aby Maďaři přestali být Maďary. A Češi, Moravané a Slezané Čechy, Moravany a Slezany. 

img_59e7395a812bb

Nedávno tady proběhl šílený humbuk v souvislosti s připomínkou dávné sovětské invaze. A teď zrovna skončil ten podstatně menší o osmatřicátém. Ze všech stran na nás pršelo, jak to bylo v obou případech ohavné, podlé, brutální, protiprávní, nemorální, nedemokratické a hlavně strašně nesnesitelné. Když nějaký velký  a mocný stát vnutí násilím svoji vůli státu malému a bezmocnému.

Co nechceš, aby ti jiní činili, nikomu nečiň. Teoreticky to má lidstvo zmáklé už tisíce let. Jen ta denní praxe nám stále dokola nějak vázne.

Ovšem abych Pirátům nekřivdil, pro internacionální pomoc Maďarsku nehlasovali zdaleka jen oni. Za zmínku stojí ještě pár dalších červených křížků. A také pár šedivých a kluzkých pomlček.

Tanky NATO by do Maďarska, bude-li to obrana evropských hodnot žádat, pravděpodobně bez váhání také poslali ještě tři poslanci za ČSSD a po dvou z TOP09 a STANu.

No, a co naše pracně sesmolená vláda? Jak ta obstála při této malé zkoušce hodnot ani ne tak evropských, jako spíše morálních? Přesně tak, jak se dalo čekat.

Při hlasování, jenž mělo vyjádřit alespoň mikroskopickou solidaritu s naším spojencem a dobrým sousedem, a jenž si nežádalo plamenných projevů na mezinárodní scéně, nebo, nedej bože, dokonce nějaké veřejné vyjádření jasné podpory, se komplet celá vláda jako jedno ono statečně zdržela hlasování. S výjimkou ministra zdravotnictví, ten se k hlasování nepřihlásil.

Ale abych stále jen neviděl třísku v oku bratra svého, a břevno v oku svém nikoliv, každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží a každá vláda vzešlá z relativně svobodných voleb větším, či menším způsobem ztělesňuje národ. Co jsme si zvolili, to prostě máme.

A poslední biblický citát jsem si schoval na konec. Pokud tento týden přemůžete své znechucení, či lenost a půjdete k volbám, rozhodujte se podle čeho chcete, ale tohle je taková ověřená univerzální tutovka:

Podle ovoce jejich poznáte je. Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí?

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč

Celkem za měsíc: 1 000,00 Kč
Vybráno 2.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 48 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.