future2017
1.1.2017
Kategorie: Společnost

Co nás čeká a nemine? Nejzajímavější předpovědi a proroctví pro rok 2017

Sdílejte článek:

COM

Máme tu nový rok 2017. Jaký bude? Podívejte se s námi na nejzajímavější předpovědi a proroctví, které se objevily z různých zdrojů. Podle mnohých proroků bude příští rok zlomový a odehraje se v jeho průběhu řada událostí, které zasáhnou celou civilizaci. 

Peruánský prorok a pastor Ricardo Salazar například tvrdí, že v roce 2017 svět postihne řada katastrof. Podle serveru Express začnou ve chvíli, kdy Evropa zavře hranice migrantům. Následně dojde k válečným konfliktům, do kterých se zapojí Čína, Japonsko, Rusko a USA, a vznikne z toho třetí světová válka.

To ale není vše. Lidstvo prý bude natolik zaujato válečným stavem, že si až příliš pozdě všimne, že se k zemi řítí asteroid. Jeho dopad odstartuje vlnu zemětřesení, která údajně zabije více než miliardu lidí. 

O něco věrohodnější proroctví pronesl na rok 2017 francouzský filosof Michel de Nostredame zvaný častěji Nostradamus, který žil v 16. století. Nostradamus byl mystik a měl vize, jenže svá proroctví skryje do těžko srozumitelných veršů psaných v několika jazycích. Přesto v nich mnozí vidí předpovědi událostí, jako je nástup Hitlera nebo další celosvětový konflikt. Proroctví věštce Michela de Nostredama (1503–1566) šokují už za jeho života: několikrát se přesně trefí.  Z věže svého domu v Salon-de-Provence spatří vzestupy i pády velkých státníků, války, morové rány i apokalypsy. Podle kritiků je jejich výklad velmi subjektivní, ale mnozí oborníci se o to pokoušejí. Jedním z nich je Peter Lemesurier, profesor lingvistiky z Oxfordské univerzity.

Asi nejobávanější proroctví pro současníky je to, ve kterém Nostradamus předpovídá, co se stane na počátku 21. století: „Muslimského vládce svět spatří zrak, v zemi přešťastné, v Arábii.“ Podle Lemesuriera může mít Nostradamus na mysli celé muslimské území, které se táhne ze severní Afriky do Střední Asie. Vykreslované vojenské úspěchy nového vůdce vypadají velmi znepokojivě: „Dlouho čekán, nikdy nepřijde zpět, v Asii, Evropě bouři začne… Pošpiněn vraždami a zločiny, všem lidem stane se nepřítelem.“

Islámští bojovníci se tedy dočkají charismatického vůdce – sjednotitele, který nastolí muslimský pořádek a povede invazi západním směrem. Není sporu o tom, že bude mít na svědomí dosud nejstrašnější světový konflikt. Nostradamus předvídá, že začne kvůli náboženství. Proti sobě se postaví dvě víry a nad nimi bude stát Bůh. Podle výkladu Lemesuriera prorok uvádí, že bychom mohutnou invazi muslimů měli očekávat z Asie.

Východní mocnost si zřejmě vytvoří hlavní základnu pro invazi do Evropy na Kypru. Bude vedena po severním a jižním křídle. Kromě náboženství bude hrát velkou roli i závist chudšího východního světa vůči životnímu stylu západní Evropy. Z moře bude obsazeno celé severoafrické pobřeží, břehy Španělska a invaze bude pokračovat do Francie. Budou chtít svrhnout celoevropské správní zřízení. „Až poté jejich dětská republika padne, zjistí, že pravda mocí dušena bývá zbaběle.“ „Dětská republika“ svádí ke srovnání s Evropskou unií.

Pomocí jakéhosi nebeského ohně se budou nájezdníci snažit ovládnout i Británii, která ale invazi na poslední chvíli odrazí. Teprve pak se pomalu válečné štěstí přehoupne na druhou stranu. Především díky Británii, jejíž armáda začne vytlačovat následníky z Francie. Evropa se konečně spojí a přichystá nájezdníkům odvetný útok. Boje budou dlouhé. Sjednocená armáda Evropanů pak bude vítězně postupovat na Východ. Spojenci použijí chemické a biologické zbraně a na domovinu muslimů dopadne mocná střela. Snad atomová bomba?

Další proroctví předpovídá nové příměří mezi Ruskem a Ukrajinou, kterému budou USA oponovat, ale které bude mít podporu ze strany EU. Spojené státy se ale mohou stát nekompetentními, což může či nemusí souviset s nástupem Donalda Trumpa do funkce prezidenta.

Nostradamo proroctví se podle jeho vyznavačů ale týká i ozbrojených konfliktů. Server Daily Star uvádí, že nejděsivější předpovědí je “horká válka”, která má vzniknout kvůli globálnímu oteplování a klesajícím zdrojům. Největší hrozbu by měl představovat terorismus a biologické zbraně.

Další věštby pochází od slepé bulharské věštkyně přezdívané Baba Vanga, nebo také Nostradamus Evropy. Ta v minulosti předpověděla například Stalinův konec, smrt princezny Diany, 11. září, ale i uprchlickou invazi a brexit. Podle jejího proroctví bude prezident Barack Obama posledním americkým prezidentem. Nebo alespoň hlavou Spojených států tak, jak je známe dnes. Co přesně se za jejími slový skrývá je záhadou, ale vzhledem k tomu, že předpověď o pádu USA se dosud nenaplnila a inaugurace Donalda Trumpa je naplánována na 20. ledna, je možné, že počátek příštího roku přinese nemilé překvapení.

Nutno dodat, že předpovědi Baby Vangy jsou podle konspirátorů přené, realita ale ukazuje opak. Věštkyně tvrdila, že Evropa se začne v roce 2016 rozpadat a z rozvojových zemí přijdou muslimové, kteří začnou vést válku. Ačkoliv migranti skutečně přicházejí, k rozpadu Evropy zatím nedošlo. Lze za něj sice považovat odchod Velké Británie z Evropské unie, ale brexit minimálně v tomto roce velké změny v evropském uspořádání nepřinesl.

Vanga také tvrdila, že do roku 2043 Evropu muslimové zcela ovládnou. Jestli se tak stane ukáže až čas, podle statistik Eurostatu se ale do tohoto roku očekává, že do Evropy dorazí další miliony muslimských migrantů.

S mírně odlišnou předpovědí přišel před časem německý židovský rabín Judah Ben Samuel. Ten údajně vypočítal, že v roce 2017 sestoupí na zem Mesiáš, kterým bude druhý Ježíš. Tím šokoval řadu Židů, kteří Ježíše jako Mesiáše neuznávají.

Stejně jako v předchozích letech lze o naplnění těchto předpovědi pochybovat a řada skeptiků tak s libostí činí, na druhou stranu mají příznivci konspiračních teorií a milovníci věšteb zaručeno, že příští rok zřejmě nebudou mít klidné spaní. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 483 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,08 out of 5)
Loading...