migrsocialismusmulti

Co nám zapomněli europolitici říct o masové migraci cizinců z exotických zemí?

Loading...
Sdílejte článek:

IVAN LEHOTSKÝ

Jak je vlastně možné, že Evropa v uplynulých letech dopustila vznik migrační krize? Je evidentní, že několik států a Unie jako celek zde selhala v plnění několika základních úkolů. Jenže co je horší, nejen že se nepřistoupilo k odstranění chyb, ale nejsme ještě ani v úplně první fázi cesty k nápravě, kterou je přiznání si, že něco je špatně.

Katastrofická migrace je především důkazem, že stát nefunguje. V normálním právním státě se zdravou tržní ekonomikou by se něco takového nemohlo dít z několika důvodů.

Především už proto, že základním znakem státu je fungující hranice, kterou si stát dokáže uchránit – což se v tomto případě nepodařilo. Že EU dopustila vznik a existenci masového převaděčského systému, to je skandální selhání, za kterým je třeba vidět osudové přešlapy konkrétních institucí a politiků, za které však nebyl nikdo potrestán.

Ochrana hranice však není jen o ochraně před prvotním vstupem problémových elementů: logickou součástí ochrany je i schopnost plnohodnotně se s nimi vypořádat, efektivně zlikvidovat hrozby z nich vyplývající a případně je ze země vyloučit. Vidíme, že ani toto nefunguje: Evropa nedokáže migranty na svém území efektivně identifikovat, kontrolovat, postihovat ani vyhostit.

Stát je nástrojem občanů a měl by jednat v jejich zájmu – a tedy i hranice by měla fungovat selektivně: požadované vpouštět dovnitř, nežádoucí nevpustit. Vidíme, že tato funkce selektivní propustnosti evropské hranice nefunguje: na rozdíl od USA, Kanady, Austrálie, Izraele, Japonska či jiných zemí, které si vybírají a přijmou jen tolik a takových lidí, které potřebují, Evropa přijímá neomezený počet přistěhovalců, včetně těch, pro které tu vůbec neexistuje a ani nebude existovat tržní uplatnění.

A tady je další důvod, proč by ve zdravém státě nemohlo dojít ke vzniku migrantské katastrofy: ekonomika. Ekonomicky normálně fungující systém nemůže být nastaven tak, aby stát – čili občané prostřednictvím svých daní – financoval cizince, kteří navíc jsou v produktivním věku, a kteří nejsou součástí ekonomického systému a ani perspektivně ním nebudou. Vyloučením z finančních toků by měl zdravý tržní systém přirozeně utlumit všechny formy parazitismu, říkají pravicoví ekonomové, ale vidíme, že v evropské praxi je cosi jinak: narůstá počet neproduktivních lidí, které systém živí, ale kteří nejsou, nechtějí, nemohou být součástí systému a není tu pro ně, s jejich schopnostmi, návyky, vzděláním či mentálním nastavením smysluplné tržní uplatnění.

V normálním, fungujícím právním státě by nemohly vzniknout ghetta. Proč? Ty vznikají tak, že lidé prchají před nekompatibilními přistěhovalci a na takto uprázdněná místa se pak stahují další nekompatibilní přistěhovalci. Ve fungujícím právním státě, kde stát opravdu ochraňuje práva občanů, kteří si ho založili a jsou jeho základem, by měla existovat účinná ochrana práv lidí ohrožených a znevýhodněných tímto způsobem, což by zabránilo vzniku no-go zón již v zárodku. Jenže tento mechanismus zde zjevně nefunguje, v důsledku čehož se rozkládají původní komunity na úkor nových.

Dalším znakem státu je jeho schopnost uplatňovat svou moc, své zákony na vlastním území. Jenže vidíme, že v no-go zónách platí jiné zákony. Policie se v některých zemích dokonce bojí chodit do oblastí ovládaných novou mocí. Občané se navíc bojí i reklamovat, že stát, který by neměl být ničím jiným, než občany placeným servisem na zabezpečování jejich potřeb a bezpečnosti, si tuto svou funkci neplní. Ba nejen že si ji neplní, ale on se ještě staví proti vlastním občanům a místo toho ochraňuje cizince, kteří stát v principu rozkládají za účelem ustanovení svého vlastního zřízení a svých vlastních pravidel.

Vidíme, že některé evropské státy, resp. jejich unijní svazek, dopustily vznik migrační krize nevídaných rozměrů v důsledku neplnění svých základních funkcí. Mělo by to být pro nás ponaučením. Na Slovensko, či do Česka, se naštěstí tento problém zatím nerozšířil, ale času nám hodně nezbývá. V budoucnu nás bude moci před katastrofou zachránit pouze spolehlivě fungující stát, který bude opravdu plnit všechny své funkce: chránit své hranice, své území, své občany, své zákony a svou identitu.

Autor: Ivan Lehotský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 904 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.