migrsocialismusmulti

Co nám zapomněli europolitici říct o masové migraci cizinců z exotických zemí?

Sdílejte článek:

IVAN LEHOTSKÝ

Jak je vlastně možné, že Evropa v uplynulých letech dopustila vznik migrační krize? Je evidentní, že několik států a Unie jako celek zde selhala v plnění několika základních úkolů. Jenže co je horší, nejen že se nepřistoupilo k odstranění chyb, ale nejsme ještě ani v úplně první fázi cesty k nápravě, kterou je přiznání si, že něco je špatně.

Katastrofická migrace je především důkazem, že stát nefunguje. V normálním právním státě se zdravou tržní ekonomikou by se něco takového nemohlo dít z několika důvodů.

Především už proto, že základním znakem státu je fungující hranice, kterou si stát dokáže uchránit – což se v tomto případě nepodařilo. Že EU dopustila vznik a existenci masového převaděčského systému, to je skandální selhání, za kterým je třeba vidět osudové přešlapy konkrétních institucí a politiků, za které však nebyl nikdo potrestán.

Ochrana hranice však není jen o ochraně před prvotním vstupem problémových elementů: logickou součástí ochrany je i schopnost plnohodnotně se s nimi vypořádat, efektivně zlikvidovat hrozby z nich vyplývající a případně je ze země vyloučit. Vidíme, že ani toto nefunguje: Evropa nedokáže migranty na svém území efektivně identifikovat, kontrolovat, postihovat ani vyhostit.

Stát je nástrojem občanů a měl by jednat v jejich zájmu – a tedy i hranice by měla fungovat selektivně: požadované vpouštět dovnitř, nežádoucí nevpustit. Vidíme, že tato funkce selektivní propustnosti evropské hranice nefunguje: na rozdíl od USA, Kanady, Austrálie, Izraele, Japonska či jiných zemí, které si vybírají a přijmou jen tolik a takových lidí, které potřebují, Evropa přijímá neomezený počet přistěhovalců, včetně těch, pro které tu vůbec neexistuje a ani nebude existovat tržní uplatnění.

A tady je další důvod, proč by ve zdravém státě nemohlo dojít ke vzniku migrantské katastrofy: ekonomika. Ekonomicky normálně fungující systém nemůže být nastaven tak, aby stát – čili občané prostřednictvím svých daní – financoval cizince, kteří navíc jsou v produktivním věku, a kteří nejsou součástí ekonomického systému a ani perspektivně ním nebudou. Vyloučením z finančních toků by měl zdravý tržní systém přirozeně utlumit všechny formy parazitismu, říkají pravicoví ekonomové, ale vidíme, že v evropské praxi je cosi jinak: narůstá počet neproduktivních lidí, které systém živí, ale kteří nejsou, nechtějí, nemohou být součástí systému a není tu pro ně, s jejich schopnostmi, návyky, vzděláním či mentálním nastavením smysluplné tržní uplatnění.

V normálním, fungujícím právním státě by nemohly vzniknout ghetta. Proč? Ty vznikají tak, že lidé prchají před nekompatibilními přistěhovalci a na takto uprázdněná místa se pak stahují další nekompatibilní přistěhovalci. Ve fungujícím právním státě, kde stát opravdu ochraňuje práva občanů, kteří si ho založili a jsou jeho základem, by měla existovat účinná ochrana práv lidí ohrožených a znevýhodněných tímto způsobem, což by zabránilo vzniku no-go zón již v zárodku. Jenže tento mechanismus zde zjevně nefunguje, v důsledku čehož se rozkládají původní komunity na úkor nových.

Dalším znakem státu je jeho schopnost uplatňovat svou moc, své zákony na vlastním území. Jenže vidíme, že v no-go zónách platí jiné zákony. Policie se v některých zemích dokonce bojí chodit do oblastí ovládaných novou mocí. Občané se navíc bojí i reklamovat, že stát, který by neměl být ničím jiným, než občany placeným servisem na zabezpečování jejich potřeb a bezpečnosti, si tuto svou funkci neplní. Ba nejen že si ji neplní, ale on se ještě staví proti vlastním občanům a místo toho ochraňuje cizince, kteří stát v principu rozkládají za účelem ustanovení svého vlastního zřízení a svých vlastních pravidel.

Vidíme, že některé evropské státy, resp. jejich unijní svazek, dopustily vznik migrační krize nevídaných rozměrů v důsledku neplnění svých základních funkcí. Mělo by to být pro nás ponaučením. Na Slovensko, či do Česka, se naštěstí tento problém zatím nerozšířil, ale času nám hodně nezbývá. V budoucnu nás bude moci před katastrofou zachránit pouze spolehlivě fungující stát, který bude opravdu plnit všechny své funkce: chránit své hranice, své území, své občany, své zákony a svou identitu.

Autor: Ivan Lehotský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 900,00 Kč
Vybráno 2.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 011 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
politicon.cz
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.