zemaninaugurace
11.3.2018
Kategorie: Politika

Co nám říkají Zemanovi kritici?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS

Nezaznamenal jsem v prezidentově inauguračním projevu „útok na svobodu slova“. Prezident přinesl kritiku medií, něco, o čem píši i já, „obyčejný občan“, který svou svobodu slova vidí znásilněnou a zapomenutou především těmi kritizovanými.

 

Co mně udivuje, je to, že prezidenta obviňují z útoků na svobodu slova i ti, kteří mnohokrát projevili se mnou shodný názor na naše media, na snahu o znovuzavedení cenzury, na snahu kanonizovat jediný přípustný názor na vše – na ekonomiku, na politiku domácí i zahraniční, na Evropskou unii a mnohá další témata, ve kterých dnes media prezentují jeden „politicky korektní“ a dalo by se již říci povinný názor.

Kritika politických stran? Jakých politických stran, „stran“ bez ideologie, bez ideového zakotvení, bez vlastních programových cílů, stran, které jsou již dnes stejně uniformní, jako redakce našich novin a televize? Opět souhlasím s prezidentovou kritikou, nechci media stejného názoru, nechci media, která mně nechtějí informovat, ale „vychovávat“. Nechci strany, které mi odmítají dát důvod je podporovat a volit. To vše už zde jednou bylo a vedlo to až na Národní třídu, Václavské náměstí a Letenskou pláň a ke konci ideově vyčerpaného systému.

Sledoval jsem volební debaty a neustále se mne vracela myšlenka, že nevidím diskuzi lidí hodných úřadu, o který se ucházeli, ale to, co sleduji, je výběrové řízení na nejlepšího Drahoše. Monotónní přednášení prázdných frází, nepochopení základních principů demokracie, neznalost politických procesů a strach se od svých „konkurentů“ v něčem lišit.

Nejlepším Drahošem nakonec byl (lůzou?) v prvním kole volby překvapivě zvolen Drahoš. Nejlépe ze všech uměl stáhnout králíka a tím se lišil od svých oponentů.

Prezidenta Zemana jsem poprvé v životě volil v druhém kole loňských prezidentských voleb. A volil jsem jej právě pro jeho názory, pro odvahu konfrontovat útoky, neustoupit nátlaku a projevovat něco co je u nás stále vzácnější – vlastní názor, se kterým nemusím vždy souhlasit, ale který mohu, na rozdíl od rozplizlého toku frází a propagandy respektovat.

A jsem u toho respektu – ten je dnes vzácnějším než diamanty, šafrán a zázraky.

Chybí nám ten respekt k jiným názorům, který jsme se nikdy nenaučili, chybí nám tolerance a chybí nám demokratický duch. Náš oponent už není politickým oponentem hodným diskuze a respektu, je nepřítelem, kterého je nutno zašlápnout, zničit, odstranit z veřejného prostoru.

Jsme už, podle některých mluvčích našich takzvaných „elit“, „národem plebejců“, nejsme lidem, ale „lůzou“.

Budeme asi muset změnit naši Ústavu. Nahlédl jsem do ní po čase v souvislosti s prezidentskou volbou. Hned ve svém druhém článku nám Ústava říká, že „Lid je zdrojem veškeré státní moci“. Tady se asi její autoři dopustili omylu, za který dodnes trpíme. Lid je „lůza“, které není dobré věřit, že neprovede nějakou strašlivou chybu. Nesmí rozhodovat o ničem, protože k tomu nemá patřičné předpoklady a hlavně není vyzbrojena vědeckým světovým názorem a každý si, přes tu nejlepší snahu medií a politiků, myslí co chce. Ne, Ústavu je nutno změnit, zdrojem veškeré moci se musí stát Elity. Lůza je nespolehlivým elementem, je nepředvídatelná a trvá na svém Ústavou ji omylem svěřené roli zdroje státní moci, a to musí skončit.

A pak nastane jednota a ta pravá demokracie, demokracie vyvolených.

ZDROJ: Fcb Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 61 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.