eu-executioner
18.5.2019
Kategorie: Politika

Co nám poslední roky v EU přinesly?

Loading...
Sdílejte článek:

J3K

Než začnete jásat, případně se Vám přitíží, je třeba si uvědomit následující. Přestože nemáme v řídících orgánech Evropské unie zrovna početné zastoupení s téměř nulovými rozhodovacími pravomocemi, o exkluzivní místa se strne za týden tuhý boj. Dle nákladnosti eurovoleb by si šlo myslet, že naši poslanci dokáží svými hlasy výrazně ovlivnit dění v celé EU. Opak je však pravdou.

Abychom měli vůbec nějakou šanci být slyšeni, je třeba zvolit velmi dobře a navíc i tak, aby se dotyční vyvolení mohli zapojit do partnerské spolupráce vedoucí k nutným a potřebným změnám činnosti EU. Již z toho vyplývá, že dosavadní existence EU je momentálně pro Evropu spíše zatěžující skutečností, než aby byl její přínos pozitivní. Nicméně vábení plného koryta je pro politiky všech stran výzvou k činnosti a následná politická korupce vítězů vzpruhou pro i jinak relativně neúspěšné strany. Příkladů u nás máme více, taková Top09 či STAN se na parlamentní úrovni potácí na dně. Protipólem je Pirátská strana, jejíž nárůst je možná očekávaný, ale zároveň má už nyní fatální dopady tam, kde se její představitelé dostali k moci. Odstrašujícím případem je Praha, což neplatí jen pro hlavní magistrát, ale i pro jednotlivé části. Taková Praha 3 by mohla vyprávět.

Čím nás tedy EU v posledním volebním období nepotěšila?

Původně slibované udržování svrchovanosti vlád jednotlivých zemí se stalo fikcí a přešlo se na direktivní přikazování, v čemž hraje hlavní roli Evropská komise. Její členové jsou nevolení, ale pouze jmenovaní. O jejich výběru se nedávno vyjádřil předseda EK Juncker a rozhodně nešlo o nic jiného, než ukázku síly. Do tohoto orgánu směřují pouze poslušní a náležitě názorově vyhranění europoslanci. Stačí si připomenout česká jména v ní zapsaná. Tělička kdysi, nyní Jourová. K tomu není třeba více psát. Hlavním předpokladem k jmenování je ochota kolaborovat s názory na fungování všem nadřízeného orgánu.

Rozpoutání migrační krize a otevření hranic uprchlíkům s následnou degradací právních a sociálních systémů zemí tímto přesunem obyvatel z částí Afriky a Jihozápadní Asie znamenalo nevratné změny ve vztazích mezi státy EU. Na jedné straně jsou mocné země stojící za masovou migrací, tedy především Německo, Francie a Španělsko, na druhé poté odmítající příjem dalších migrantů Maďarsko, Polsko a momentálně už i Itálie, která díky nové vládě a ministrovi vnitra Salvinimu znamená pro euromaniaky velkou ztrátu. Dlouho totiž sloužila jako přístav pro lodě neziskovek plnících funkci přívozu z Afriky. My jsme v meziprostoru.

Demokratické vnímání světa se díky EU posouvá směrem k totalitě. Členské státy se dostaly pod palbu tvořenou soubory směrnic, příkazů a zákazů, které následně implementují do svých zákonů, aniž by dokázaly zabránit jejich účinnosti. Týká se to mnoha oblastí od zemědělství, potravin, názvosloví, ekologie, zbraní přes migraci, lidská práva a v důsledku i cenzury, vzniku práskačských center a likvidace opozice a těch, kteří upozorňují na zásadní problémy spojené s existencí EU. Zároveň dochází k mocenskému dělení, kdy především Německo s Francií vytváří spojení, které může znamenat snahu prosazovat především své zájmy.

Systém dotací se stal naprosto kontraproduktivním ekonomickým nástrojem. Nepomohl ke srovnání různých úrovní ekonomik, naopak se zvýhodňováním některých podnikatelských subjektů stal likvidátorem přirozené konkurence na trhu, důvodem ke korupci a organizovanému zločinnému jednání. Naprosto nepřehledný systém je záměrně udržován především proto, aby nebylo možné dohledat, jsme li příjemci či plátci. Navíc zkresluje celé hospodaření státu, čemuž napomáhá i mohutný únik nezdaněných zisků v rámci korporací do zahraničí. Pokud bychom se nějakým zázrakem dostali aspoň k částečně pravdivým číslům, pravděpodobně bychom s údivem zjistili, že si z nás EU udělala dojnou krávu. To vše za přispění našich politiků.

Snaha odzbrojit naše obyvatelstvo je vyústěním obav z možnosti projevu nespokojenosti v případu dalšího agresivního prosazování představ elit sedících v EU. Zároveň jde o pokus odklonit riziko překažení plánů s migrací a nárůstem podpory islámu. Bránící se občané by mohli nejen zpomalit předání Evropy muslimům a vzniku novoevropské rasy, ale zároveň by mohli použít sílu i proti vlastním politikům a elitám, které spolupracují na záměrech vrcholných tvůrců eurounijní politiky. A poté je tu ještě malý přídavek. Černý obchod se zbraněmi je obrovský byznys. Pár zbrojních skladů patřících muslimským gangům odhalilo dostatečně velký počet zbraní v těchto prostorách a sloužících k teroristickým činům a vytváření strachu mezi civilním obyvatelstvem napříč kontinentem.

Dvojí kvalita potravin se stala pro nás na nějakou dobu tématem č.1. Opět se ukazuje, jakou úctu k naší zemi mají naši ,,kolegové”. V podstatě tímto postupem vysílají jasný signál, dle kterého jsme pro ně definitivně námezdní zemí, a naši občané jsou pro ně podřadnou evropskou skupinou. Neochota tento problém projednou vyřešit je jasným důkazem toho, jakou roli hrajeme.

Ekologie se stala bičem na všechny, přestože neexistují skutečně relevantní důkazy o řadě vyzdvihovaných důsledků lidské činnosti na životní prostředí. Jestliže se doprava, především automobilismus, řeší naprosto neadekvátně realitě a zbrkle, pak výroba elektřiny se dostává do slepé uličky, aniž by elektromobilita byla už realitou. Z ochrany přírody se stal především obrovský kšeft a zároveň bič na nehodné. Už dávno nejde o její zvelebování, ale o to, jak pomocí ní vytěžit z lidí maximum.

Absolutní ztráta anonymity postihla většinu z nás. Snaha zbavit nás možnosti používat hotové peníze je dalším pokusem o totální kontrolu našich životů. Už nestačí sledování přes pouliční kamery, mobily, počítače, sociální sítě a čipy, jde se dále. Nebudete li moci ke svým penězům, je Vaše likvidace otázkou pár dnů. Stejně tak přinucení Vás k poslušnosti, falešné solidaritě či uhrazení dluhů za stát. Hotovost je největším výdobytkem demokracie. Tento přístup si nedovolili zavést ani komunisté.

Mohli bychom pokračovat dále. Třeba neochotou dodržovat Západem po nás požadované sankce proti Rusku, kterému to ostatně značně prospívá a Rusové se postupně přetransformovávají opět v důležitou světovou velmoc s rostoucí ekonomikou zbavenou dluhů. Zmínit bychom mohli moc nadnárodních koncernů a jejich přizpůsobování se situaci s migranty. Šlo by se zabývat ústupem křesťanství a nedostatečné ochraně historie, památek a tradic, dávání přednosti požadavkům muslimů. Také se zamyslet nad vzrůstajícím násilím, ztrátou bezpečnost a nad obavami o chování migrantů k ženám, dětem. Nelze si nepovšimnout rozdílnosti úrovně platů, důchodů…. Je ještě mnoho témat, po jejichž probrání s hrůzou zjistíme, že žijeme ve společenství, které nám více bere, než dává. Máte ještě týden přemýšlení na to, kdo by nás měl v Bruselu, když už teď musí být, zastupoval. Nevěřte reklamám, v nichž vystupují profesionální umělci, zprofanovaní politici. A už vůbec nevěřte prolhaným médiím. Udělejte si vlastní názor, zda li to, co se doposud nepovedlo, není částečně vinou těch, kteří tam seděli v minulém volebním období. Ti se nezmění. Piráti jsou jen další obdobou Zelených, kteří stojí na počátku zla spojeného se vznikem EU a jejím dalším vývojem. Tak uvažujte…

Autor: J3.K


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 11 847,60 Kč
Vybráno 33.84%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 072 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.