648116_article_photo_sophia_900x
7.2.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Co na hlavní stránce nenajdete

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Jsou veledůležitá témata, která zpravodajské servery drží jako zprávu dne celé dny a hodiny. A jsou taková témata, o kterých se neví. Anebo nejsou považována za relevantní. Co koho zajímá do krve zmlácená dívka ze Švédska.

Anebo zavražděný otec čtyř dětí v Izraeli. Jen by to vyvolávalo nežádoucí asociace.

A tak žádné světové medium, nevěnovalo pozornost případu 19 lete dívky Sophie ze Švédska, která se stala obětí jakéhosi nadrženého zbabělce, během návštěvy diskotéky. Obšírně o tom informoval Fox news zde. No jo, to je Fox. Jenže našli jste nějakou zprávu někde v ČR? Možná už to pro novináře přestává být zajímavé téma. Ona ta každodennost už pak nepřitáhne tolik čtenářů a reklamní agentury by mohly vrčet nespokojeností. Ono je to totiž už skoro denní událost. Stále někde něco. Ostatně, psal jsem o tom včera.

Při návštěvě diskotéky se svým přítelem se o ní začal zajímat jiný návštěvník. Jo, abych nezapomněl, jednalo se o klub Babel v Malmö a útočník měl tmavé vlasy, tmavou pleť a tmavé oči. Sahal jí na zadek a mezi nohy a když dostal facku asi ho to nějak rozlítilo. A tak následoval Sophii poté co se rozhodla kvůli bezpečnosti s přítelem odejít a u východu jí praštil láhví po hlavě. Na té fotce není jahodový ani malinový džus. Je to její krev.

Reakce policie byla taky zajímavá. Rozhodli se nezahájit stíhaní, protože pachatele nenašli. Ale vyzvali svědky aby něco řekli, pokud se ozvou. V Malmö.

Pokud by byla stanovena sázka na to, jestli pachatele dopadnou, asi bych své peníze neriskoval a nesázel. Inu, i to je Švédsko 2018.

Zatímco Sophie Johannson naštěstí přežila, druhá událost, na jejíž popis na stránkách českých serverů nenarazíte je daleko dramatičtější a má tragický konec. A taky je to už tradice. Podobné útoky.

Rabbi Itamar Ben Gal stál na autobusové zastávce, když k němu přiběhl mladý muž, který chvíli před tím vystoupil z protijedoucího autobusu a bodl jej do hrudi. Zraněný muž stačil ještě doběhnout na druhou stranu na zastávku kde zkolaboval a přes veškerou snahu kolemjdoucích pomoci, následně zemřel. Itamar Ben Gal. 29 let. Zůstaly po něm 4 děti. A vrah?

Ten může být spokojený. Udělal radost obyvatelům palestínských území, kteří okamžitě vyjeli do ulic, radovali se a rozdávali sladkosti dětem a slavili. A protože v Izraeli není trest smrti, tak se může on anebo jeho rodina těšit na platbu 3800 USD měsíčně, kterou od své vlády dostane. Z peněz EU.

Tyto dvě události mně zaujaly v minulých dnech. Bohužel, o žádné z nich jsem si nepřečetl v takzvaných seriozních serverech. Proč?

Jsou dvě varianty.

1) Není zájem šířit fakta, protože to nevyhovuje oficiální politice, jaká je momentálně na území Evropy praktikována.

2) Těchto a podobných případů už je tolik, a všichni víme že budou přibývat, že už je novináři neregistrují a nepovažují je za nosné.

Z obou těchto variant běhá mráz po zádech.

Autor: Martin Braun

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.