PETIKOAL
10.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Co můžeme očekávat po volbách?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Na úvod upozorňuji, že se jedná jen o moji osobní analýzu, která vychází z výsledků voleb. Jde tak jen o predikci toho, jak může vypadat sestavení vlády a co by mohla vláda v příštích 4 letech prosazovat. Vycházím jak z jejich hlasování v PS, tak z hlasování budoucích vládních stran v EP.

Asi nikdo už nepochybuje, že v případě, kdy mají dva slepence jasnou většinu, nemůže dojít k situaci, kdy by vládl kdokoli jiný. Můj původní tip na koalici ANO a ODS je tak již mimo hru, neboť už nyní je jisté, že vláda bude sestavena právě z oněch slepenců. Původní předpoklad totiž nepočítal s tím, že do PS vstoupí mimo slepenců jen dva subjekty, tedy ANO a SPD. Přiznám se, že jsem si myslela, že na PS dosáhne (byť těsně) i KSČM, případně socani, šance kolem 5-7% jsem dávala i TSS. Také jsem počítala s tím, že SPD bude mít kolem 11-12%.

Pokud by se do PS dostal alespoň někdo z těch, kdo jen těsně vypadli, slepence by neměly většinu. Totéž v situaci, kdy by měla SPD výsledek, který predikovaly průzkumy. Nicméně nyní musíme vycházet z reality a zkusit se na ní najít klady (ty lze ovšem hledat jen ztěžka) i zápory.

V celé povolební situaci spatřuji – i přes celkově negativní dojem –  dva velké klady. Patří k nim výpadek silně proislámské, drakonickou cenzuru prosazující a státní rozpočet decimující ČSSD, který se dal tušit a naštěstí se nakonec jen potvrdil. Ovšem třešničkou na dortu byl výsledek Pirátů. Jejich totální debakl, kdy se do Sněmovny dostali jen 4 maoisté, je více než potěšitelný.

Otázka je, zda jim nakonec připadne i nějaké to ministerstvo. Lze již jen doufat, že ODS, jejíž nemalá část se vůči Pirátům vymezovala, je z koalice vyšachuje. I bez 4 Pirátů totiž mají slepence většinu. V televizi se hovořilo o tom, že by mohlo být Pirátům přiděleno jedno ministerstvo – nejspíš pro místní rozvoj, které by vedl Bartoš. Tak uvidíme. Vyšachují Piráty úplně nebo Bartošovi „zacpou hubu“ třeba tímto jedním ministerstvem?

Piráti svůj debakl svádí na kdekoho, včetně údajného šíření dezinformací. Jenže ono úplně stačilo poslouchat výroky jejich poslanců a sledovat jejich fórum a bylo jasné, že mnohé z toho, co se o nich říká, se zakládá na pravdě. A to včetně jejich nepokrytého vítačství, kdy neprůstřelné důkazy o něm jsem již přinesla v tomto článku.

A právě zmíněnému vítačství se nyní budu věnovat trochu víc. Pravdou totiž je, že v tomto se nijak zásadně neliší Piráti třeba od v PS nyní poměrně silné KDU. Stačí připomenout Šojdrovou s jejími vousatými sirotky. KDU jsou v naší PS typickými Bergogliovci, tedy patří k pokrokářským černoprdelníkům, kteří se vyskytují i v dalších zemích Evropy. Pod rouškou křesťanství pak pomáhají islamizovat vlastní země.

Ovšem i ostatní strany slepenců se postavily nejen za dovoz vousatých sirotků, ale také za dovoz dalších tisíců Afghánců a rychlé přijetí migračního paktu EU. Jak ukázalo hlasování v EP, tak zástupci ODS, TOP, STAN, Pirátů i KDU hlasovali pro přijetí jak dalších Afghánců, tak Migračního paktu EU.

Je tedy bezesporu jisté, že se za čtyři roky vlády těchto stran poměrně slušně islamizujeme. Přeplněné Německo zřejmě najde konečně spojence, který bude souhlasit s Bruselem určenou povinnou solidaritou., jak se nyní nově nazývají kvóty.

Jakým směrem se půjde v politice Zeleného údělu lze jen stěží predikovat. V tomto směru extremisté – Piráti budou mít v PS minimální slovo a ostatní partaje – snad vyjma docela marginální TOP09 – nejsou v tomto ohledu až tak průhledné a nezdá se, že by zastávaly extrémní postoje jako Piráti. Nicméně je jasné, že Brusel v tomto ohledu poslouchat budou.

Zajímavé bude také sledovat, jakou politiku budou tyto strany prosazovat ohledně LGBTQ agendy. Je jasné, že STAN podobně, jako Piráti, tuto agendu vehementně tlačí. Ovšem na druhou stranu ODS se v tomto směru drží poněkud rezervovaně, jak ukázalo hlasování k zákonu o celounijních právech LGBTQ, který byl namířen proti Maďarsku. Více o zákonu i hlasování najdete zde.

Je samozřejmé i to, že tyto strany budou v mnoha ohledech poslouchat EU, čímž bude ovšem pokračovat hlasovací mašinerie, která zde byla i v minulosti, kdy 90% PS tvořily (a i nadále budou tvořit) silně probruselské strany. Téměř 70% všech zákonů, norem a nařízení, která projdou přes PS, přichází z EU a celá aspeňácká Národní fronta  je pokorně odklepne. Tak to bylo dosud a v tomtéž se bude pokračovat i nadále.

Je také jasné, že tyto strany budou pokračovat v podpoře okupačních misí (ovšem to dělala i minulá vláda) a zřejmě budou tlačit i na větší odvody pro zbytečnou (či spíše škodící) organizaci NATO, abychom dosáhli požadovaných 2% HDP.  O sociální politice těchto stran snad psát netřeba, v minulosti jsme je již v tomto ohledu zažili. Nicméně, parazitující menšiny se budou mít dobře i za této vlády podobně, jako za předchozích.

Více rozebírat budoucí vládnutí těchto slepenců zatím nemá cenu, je třeba si počkat na to, jak se podělí o koryta. A o ta šlo přece především, vždyť některé strany už si „nemlaskaly“ poměrně dlouho.

Jen snad, co mne ještě na těchto partajích zaujalo je to, že ony i jim poplatná média je nazývají „jedinými demokraty“, i když se nikdy jako demokraté nechovali, neboť strany, které neprosazují „jejich“ politiku nazývají „nedemokratickými“. Už to samo o sobě ukazuje, že k demokratům mají tyto strany hodně daleko.

Ovšem slepence byly demokraticky zvoleny a nám nezbývá, než to akceptovat. Nemyslím, že by proti nim někdo pořádal demonstrace, jako to dělali oni. Můžeme tak jen příští 4 roky sledovat, jak se poperou s obnovou drakonickými covidovými restrikcemi zničené republiky. A můžeme jen doufat, že to příště dopadne lépe. Ovšem má cenu ještě v něco doufat? Vždyť za ty 4 roky už budeme zřejmě jen volit správce bruselského protektorátu a ne suverénní vládu…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 171 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
131 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)