gaymuslim
14.6.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Co musí udělat ochránci multikulturalismu po střelbě v Orlandu?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ PÍCL 14|06|2016

Na případu muslima, který vystřílel v Orlandu gay bar, je vidět, jak rychle si svět stačil zvyknout a jaká chvilka stačila k totálnímu zcyničtění.

Nejprve se podívejme na vyjádření politiků. Jediným, kdo je tímto činem šokován, zůstal německý ministr zahraničí. Hollande, Cameron a dokonce ani Sobotka už šokováni nejsou. Nejsou ani překvapeni a s největší pravděpodobností už nejsou ani zděšeni. A pokud zděšeni jsou, tak maximálně obavami, že jejich byrokratické a zbytečné zadky přijdou o vyhřátá budižkničemská křesla. Ale toho se také bát nemusí. Rakouský příklad ukázal, že když by se volič cuká nebo dokonce hodlá volit podle nenalajnovaných pokynů, záchrana starých pořádků se dá pořád nějak zařídit. Politici tedy vydali prohlášení odsuzující útok a kondolovali pozůstalým. Tak jako vždycky a tak jako ještě mnohokrát, než se podobné útoky v našem civilizačním okruhu stanou takovou samozřejmostí, že nebudou stát politikům za půl slova.

Před sluníčkovými politiky a „lidskoprávními“ organizacemi teď ale stojí jiný úkol. Správně ten útok vysvětlit, aby těch posledních pár naivů nezačalo o světlých zítřcích multikulturalismu a široce otevřeném srdci všech vyznavačů islámu také pochybovat. Zkusil jsem se vcítit do duše profesionálního „lidskoprávního“ aktivisty a něco vymyslet. A věřte nevěřte, podařilo se mi to, aniž bych byl za takovou činnost placen. Mé nápady se sice nemohou vyrovnat postupům těch nejsofistikovanějších, ale snaha tu je.

1. Zaměřeno na místo střelby

Nejzásadnější úkol, který v této souvislosti multikulti aktivisty čeká, je odvrátit byť jenom náznak podezření, že by islám mohl mít nějaký problém s homosexualitou. Paradoxem je, že za práva homosexuálů a za práva muslimů bojuje obvykle stejná skupina „lidskoprávních“ aktivistů, takže útok muslima na gay bar je tím posledním, co by tito mohli ke své alláhulibé činnosti potřebovat. Že šlo o bar, kde se scházejí gayové, se ale utajit nepodařilo. Proto je třeba vyvinout maximální úsilí k tomu, aby bylo jasné, že na bar nebylo zaútočeno proto, že jde o gay bar, ale z jiných důvodů. Je třeba dát veřejnosti najevo, že do baru nechodili výhradně jen homosexuálové, tudíž v žádném případě nešlo o útok na ně. A vůbec, kdo ví, zda takový podnik vůbec považovat za gay bar. A jestli ano, určitě nešlo o takový ten kultivovaný gay bar, který by jistě i třeba pánové Alrawi nebo Abbas aktivistům z Hatefree schválili (a dost možná by jeho existenci podpořili svou vzácnou návštěvou), nýbrž o takový trochu více neřestný podnik, ke kterému by měl výhrady i takový tolerantní dobrácký pán, jako je třeba Tomáš Halík. Kompromisem by tedy mohlo být, že gay bary určitě mohou existovat, ale jen v takové podobě a v takové oblasti, aby neurážely mírumilovné muslimy.

Nápad to není špatný, ale obávám se, že v této podobě jej veřejnost neskousne. Pokud tedy upřesnění informací o místě útoku nebude mít takovou sílu, aby zvrátilo nepříznivé veřejné mínění, zkusme se zaměřit na osobu útočníka.

2. Zaměřeno na osobu útočníka

Prohlášení, že to nemá nic společného s islámem, už působí tak komicky, že při podobných slovech cukají koutky už i takovým emocí zbaveným mluvčím, jako jsou Sobotka, Dienstbier či Pánek. To už nezafunguje. Nasadíme raději vyšší level. Útočník nebude pomatený muslim ani muslim zradikalizovaný. Prostě to muslim nebude. Fakt, že pochází z Afghánistánu a že navštěvoval mešitu (a je mimochodem veřejným podporovatelem Hillary Clinton) nám to sice trochu ztěžuje, ale není nic, co by pro multikulturalismus zapálená média nedokázala.

Ale pořád to není ono, že? Asi i ten z nás, kdo pro multikulturalismus hoří nejvíc, si řekne, že to trošku kulhá. A proto mám mnohem lepší nápad, který sebere islamofobům, rasistům, xenofobům a náckům vítr z plachet. Upřímně přiznejme, že útočník by muslim. Že je to šílenství, kterého se konvičkovci, okamurovci či dokonce ti nejhorší z nejhorších, zemanovci, chytnou jak klíště? To mohou. My totiž z útočníka uděláme homosexuálního muslima. Tím dáme celému světu najevo, že homosexualita nemusí být ani pro muslima něčím tabu, že je to naopak v islámském prostředí zcela přirozené. Rázem ustanou všechny řeči islamofobů, že v islámu není pro homosexualitu místo nebo že muslimové házejí homosexuály ze střech. Muslimský homosexuál se zkrátka krásně hodí do mozaiky světa každého jedince, který věří v multikulturalismus. No, a že zhrzený milenec občas někoho zabije, to už ani přes svou tragičnost není ničím, co by v naší šťastné multikulturní společnosti stigmatizovalo celou nevinnou skupinu.

3. Boj proti nenávisti na dalších polích

Mezi prvními, kdo správně zareagovali, byl majitel facebooku Mark Zuckerberg. Na toho útok tak zapůsobil, že neprodleně a s razancí a rozhodností sobě vlastní smazal facebookový profil Stop the Islamization of America. To jistě každého džihádistu od dalších útoků odradí. Do útoku vyrazily i další organizace, které rovněž vyjádřily politování nad touto událostí. Takové útoky prý mohou vést k něčemu mnohem strašnějšímu. A sice tomu, že nahrají další voliče do náruče Donalda Trumpa…

Na závěr na vážnější notu. Nevím, jak dlouho bude i nejzabedněnějšímu „lidskoprávnímu“ aktivistovi trvat, než mu dojde, že si bude muset vybrat. Buď bude hájit práva sexuálních menšin, ale pak musí být naprosto nesmlouvavý k ideologiím, pro které je přirozené trestat tyto odlišnosti smrtí (abychom islámu ohledně tolerance k sexuálním menšinám nekřivdili, je třeba zmínit jeho bezbřehou toleranci k pedofilii). Nebo bude hájit islám a homosexuály hodí přes palubu. Třetí cesta v tomto dilematu neexistuje.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
29 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.