20.12.2014
Kategorie: Ekonomika, Společnost

Co mi hlava nebere …

Sdílejte článek:

EDUARD SEIBERT 20|12|2014

Poslanci schválili rozpočet. Co to pro nás občany vypovídá – a je to tak dobře ? Samozřejmě, že politika ve světě a ve státě ovlivňuje naše životy, od narození až po jeho konec, ač mnozí se domnívají a není jich málo, že jich zrovna se netýká a řeknou vám – Dejte mi pokoj s politikou…. O dění kolem sebe se nezajímají, protože Oni si stejně udělají, co chtějí. A pravdivě otřesné heslo – Kdyby volby tady měly něco změnit, dávno by je zakázali ! – je toho sumářem.

A není to jen v tom, že my dříve narození jsme byli podstatně bohatší hned při narození (nemyslím tím kočku kolem krku, oproti většině dnes rozených) – my jsme žádné dluhy při narození neměli ! Každé dítě dnes u nás narozené přijde na svět s obrovským osobním dluhem – a to naprosto bez přičinění !

Výsledkem polistopadového vládnutí všech vlád je státní dluh, blížící se k dvěma bilionům.  Pamatuji marku za třicet, dnes se k této částce blíží euro. Jsme sice zeměpisným středem Evropy, logicky konečně i její politickou součástí, ale ekonomicky jsme stále východ. Proč ? Naše Státní banka (její rada je složena ze samých bývalých soudruhů) namísto aby přiblížila Komárkův sen (marka bude za tři kačky) uměle snížila cenu koruny vůči euru a tím nás všechny okradla. Ano, okradla ! V parlamentních volbách dostalo nové hnutí ANO abnormální počet hlasů, jistě proto, že voliči konečně pochopili, že strany se staly jen nástrojem jejich vůdců k zbohatnutí a nikoli voličům k prospěšnému spravování státu. Doufali ve změnu, objevil se vůdce, kterému říkají předseda, s popsaným listem z minulosti, a sliboval změnu – bude líp ! Ne, nebude – systém výběru osob do vedení obcí, krajů a státu je vadný a volby toho skutečně mnoho nezmění ! Rok vám nestačil ??

Mnozí, nikoli neprávem, říkají, že líp už bylo. Mnozí dokonce, že to bylo za komančů a volí je, přestože například oni spolu se soudruhy socany prohlasovali solární podvod na všechny. Volí je i ti, kteří za jejich vlády drželi hubu a krok. Dnes nahlas bučí, protože mohou. Za koho byly např. zprivatizovány banky – žádná nám už nepatří a kam jdou jejich zisky ? Za vlády socanů ! Zisky ze zašantročených továren a z celých odvětví (nemluvím o těch zlikvidovaných továrnách, zdevastovaném zemědělství), což má na svědomí zase vesměs tzv. pravice, namnoze také odcházejí do zahraničí. Ony si ty vlády nemají mnoho co vyčítat. Jedni republiku rozkrádali, druzí nemají co, tak ji zadlužují a pakují se také. Zapomněli jste už na výtečníky Grose, Krause, Palase, Fencla a další socany ?

Proč prosperovala první republika a koruna byla nejen směnitelná, ale žádaná měna ?? Protože jeden z prvních zákonů nově vzniklé republiky byl ten o nostrifikaci firem. Všechny v ČSR podnikající firmy sem musely přenést sídlo firmy !!! Daně neodcházely do “daňových rájů“, natož aby ti nejbohatší nedanili zisky doma !! Jinak je tomu dnes, i mnozí naši politici dnes mají konta a daní kde ? Nemluvě o těch neustále se množících superbohatých…

Zmenšující se střední třída a stále se zvětšující množství občanů s podprůměrným příjmem platí energie, benzin, spotřební věci ale i potraviny ve světových cenách, s příjmem sotva třetinovým, než na západ od nás. Nemluvě o důchodcích, nezaměstnaných bez příjmu a studujících, stali jsme se stejně podřadnými otroky, jako za totáče, ba hůř.

Počty příživníků rostou, když např. prosadili socani kraje, jedním z důvodů bylo ponížení stavu ministerstev a počtu úředníků. Od té doby naopak ministerstva nabobtnala, jejich počet se nezmenšil. Ale úředníci tento stát neživí! Jejich platy tunelují stát. Neustále roste počet nových a nových institucí na základě mnohdy zbytečných zákonů – třeba jen slíbené snížení počtu výborů v Parlamentu se také nekonalo, naopak, o platech ani nemluvím. Dalo se ale předpokládat, že to jinak nebude… před volbami se sliby slibují – např. změna zákona o církevních restitucích, po volbách to nejde a už je ticho po pěšině…

A v téhle situaci ohlašuje  ministr financí jako vítězství deficit státního rozpočtu a koaliční partner socani s “pravicovým“ ocáskem3,5 a5ti % nárůst mezd státních zaměstnanců, neb to zvýší údajně spotřebu !!! Ano, možná – ale hlavně to zvýší náš státní dluh i dluh těch čerstvě narozených !! Jen si takto za státní peníze získávají ty míň přemýšlivé voliče… To je dobře, vážení státní zaměstnanci ? Vy nemáte děti a vnoučata?

 A nebylo by dobře také soudruzi, vy středostranoví, se socálním cítěním, stanovit nějakou hranici dožití, třeba 70 let, aby důchodci, ti darmožrouti, nebrali důchody zbytečně ?? Stejně jich většina z jejich výše sotva přežívá. Takže vlastně humánní rozhodnutí, aby se netrápili, je jistě na místě. Samozřejmě to píšu jako provokaci – ale to máte za to, že zase držíte hubu a krok !!! Jistě i mnoho důchodců volilo socany a ANO, patří vám to…

parlamcr

K propagaci názorů vládnoucích slouží media, soukromá, dnes mnohá koupená vůdcem. Ale většinou servilní, mírou neobjektivního zpravodajství nejen zarážející. Mají nás všechny za blbce ??? Nejvíc mi to ale vadí u soudruhy (bývalými) ovládané, veřejnoprávní ČT1 a 24, na kterou všichni povinně platíme. Masmediální žoldáci, manipulátoři jako Moravec, ale i Železný, už i Takáč a další nám podsouvají jimi fabulované dedukce, směřují debaty, do kterých pečlivě vybírají aktéry, k propagaci prorežimních názorů a myslí si, že ti, co se zajímají, nevědí ? Ti ale v TV nedostanou prostor. Zpravodajství se zabývá nicotnostmi, důležité zprávy, zejména ze světa chybí. Cenzura jak za totáče !!

Víte o tom, jak a proč proběhly nedávno statisícové manifestace v Madridu, Maďarsku, Italii nebo v minulosti o průběhu revoluce na Islandu ?? Nebudu tu rozebírat současné mediální tanečky kolem Zemana, vlády, dění na Ukrajině, ale jen např. – dozvěděli jste se, že u prvního výbuchu v muničním skladu u Vrbětic nebyli přítomni jen ti dva mrtví zaměstnanci atd. ? Že tím základním v této kauze je, že selhal stát ??

 Vždy bývá jádro pudla ukryto v detailu. To se týká všeho, jak informací, tak zejména voleb !

Už jsem tu několikrát psal, že přímá volba prezidenta se běžného občana týká až naposled. Také při ní ale podmínky pro kandidáty byly zásadně rozhodující o výsledeku této volby.

Do parlamentu lze volit jen prostřednictvím pol. stran (už kvůli tomu zemřel Pavel Wonka, který to chtěl svojí kandidaturou změnit) a strany si dovoluji tvrdit jsou dnes jen nástroj k výdělku, poslanců a hlavně těch stran – nikoli k řádné správě státu. ¨Popsal jsem tu již kdysi, jak u Okamury se stali poslanci vybraní šesticí vůdců, možná vůdcem samým, za dva měsíce lidé bez předchozí politické práce, podobně tomu  bylo u Babiše. Vrcholem je Jourová, jako komisařka EU, obviněná v kauze Budišov a zproštěna pro nedostatek důkazů, ne proto, že se skutek nestal… Takhle kvalitní lidé se prostřednictvím stran a voleb dostávají do čela. Detaily (podmínky) jsou také důležité při celostátním a místním referendu. Kdo tu věří, že Babiš chce změnit tento stát je podle mne naivní, peníze jsou tím motorkem, na kterém stojí jeho slepenec zase mnoha bývalých, podobně jako u socanů. Dokud nebudou poslanci voleni přímo občany, s možností odvolání, tak se v tomto státě nic nezmění ! A totéž volby do krajů a obcí. Tvrdím to již 20 let, čím dál víc přesvědčen o pravdě svého tvrzení. Okamura, který se pomocí peněz dostal šikovně do senátu a později dostal i 14 poslanců do parlamentu, ty myšlenky uchopil a prosazuje podobné. Až na ty detaily…

 Jaké se konaly “demokratické prasečiny“ při nedávných komunálních volbách nám zčásti naše vaše ČT po volbách občanů ukázala dost často. Opět se tu volilo po stranách, volič v podstatě netuší, kdo bude starosta, může to být i zastupitel s nejméně hlasy občanů !  

 A přitom lze mít v zásadě zcela jednoduchý zákon – kandidovat mohou jednotlivci, kdo bude mít nejvíc hlasů, bude starostou, další místostarostou, radním, až do počtu zastupitelů. A nezastáváš názory občanů, zklamal jsi je ? – budeš odvolán volbami. Odpadnou povolební dohady, kšefty a podvody na voliče, kdy kandidující významná osoba vůbec nechce město řídit, má víc peněz ve své práci, jen nahání hlasy a potom tahá za šňůrky. Zase tu jsou ale ty všeliké podmínky, kdy, jak… Ale to by manipulátoři a jejich příživníci na těchto volebních podvodech přišli o kšefty. A to my, voliči nechceme.

Nebo je to jinak ??                                                                                      

ZDROJ: Eduard Seibert

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 38 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.