konevplachta
31.8.2019
Kategorie: Historie

Co mají společného Milada Horáková a maršál Koněv?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKANa první pohled nic. Nebo možná to, že ta první zemřela díky tomu, že ten druhý k nám exportoval výdobytky komunismu.

Pomiňme teď historické souvislosti a podívejme se na současnost. O Martě Horákové současná následovnice komunistů z 50. let (tenkrát KSČ, dnes KSČM, tedy opravdu “velký” rozdíl, a to nejen v názvu) Marta Semelová prohlašuje, že její přiznání nebylo vynucené, ale dobrovolné, že skutečně páchala protistátní činnost a v podstatě si oprátku zasloužila. Tato dnešní učitelka tvrdí i to, že v roce 1968 to nebyla ze strany SSSR (právní nástupce je Rusko) u nás okupace, ale internacionální pomoc a s pýchou klade květiny na hrob Klementa Gottwalda, který mimo jiné podepsal i ten trest smrti pro Miladu Horákovou.

Můžeme si o tom myslet co chceme, můžeme to komentovat, ale tím to končí a skončilo.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář to má trochu jinak. Pomník maršála Koněva je výhradně majetkem městské části, které šéfuje. Maršál Koněv má na rukou krev mnoha Maďarů v roce 1956 a asi aktivně připravoval i onu invazi k nám v roce 1968. On Prahu neosvobodil. To byly ti vojáci pod ním, které hnal masově na smrt, ale jich bylo tolik, že to na porážku Německa stačilo. Dostal pomník. Možná to mohlo být po válce, to by snad ještě bylo nějak akceptovatelné. Ale v roce 1980, když už byla i známa veškerá zvěrstva která provedl?

No nic. Starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář se rozhodl jeho pomník zakrýt plachtou. Nic víc a nic míň. Nijak ho dehonestoval, nepomlouval, nehaněl. Ale tím to pro něj neskončilo. Musel dostat, na rozdíl od Marty Semelové, policejní ochranku, protože mu začaly chodit těžké výhrůžky. A to i smrtí.

Prostě komunisti, přisluhovači Ruska, a jejich pohrobci se nezměnili.

Měla by socha maršála Kověva zůstat na svém místě?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 694 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 2,77 out of 5)
Loading...
politicon.cz
174 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.