28.4.2014
Kategorie: Politika

Co komunistické stádo nechápe?

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 28|04|2014

Dalo by se říci, že v podstatě všechno co nedostane od své strany a vlády befelem.  Celý elektorát socialistů či ortodoxních bolševiků funguje na stejném principu. Budeme držet hubu a krok, dodržovat „klid na práci“ a necháme se i třeba svázat do otrockých okovů, jen když za to dostaneme čas od času kýbl krmení, abychom nechcípli hlady a budou na tom stejně všichni sousedé na dohled.

 

 

Nikdo nebude vyčuhovat z řady, každé ráno přejdeme z domácí klece do zaměstnanecké a k tomu všemu nám bude hrát veselá muzika s projevy o šťastné budoucnosti, jistotách, prosperitě a dobře fungujícím státu. Ten, kdo se nasouká svým manipulátorům do zadnice nejvíce, bude navíc odměněn speciálním přídělem pomejí či funkcí lidového donašeče.

 

Stát se o všechno postará, vše dá zadarmo, vše bude řídit, všem pomáhat, všechny chránit. Po nikom se nebudou vyžadovat žádná svobodná rozhodnutí, žádné vlastní myšlenky, žádná individuální iniciativa. Vše nalinkuje ve svých projevech, tisícovkách zákonů, vyhlášek a regulací velká strana a její vedoucí představitelé, kteří pod dohledem ozbrojených složek státní moci budou na každém kroku rozsévat dobro a sociální spravedlnost.

 

Tento socialistický sen zcela pohltil naši společnost a sní jej dnes již většina „obyčejných“ Evropanů. Jsou totiž skálopevně přesvědčeni, že jim blahobyt zajistí soudruh Barroso, Sobotka nebo dokonce agent Bureš. Prostě vydají příkaz, oberou tu zbohatlickou chátru, která se pakuje prací mimo státní sektor či dotační programy vzájemné hospodářské pomoci, parazitické živnostníky a vykořisťovatele, přerozdělí jejich peníze a bude nekonečně dobře.

 

 

Ve spravedlivém boji  pomohou myšlenkovým titánům ekonomiky a společenských věd i odboráři. Společně zajistí o pětistovku vyšší minimální mzdu. Jaké vítězství ducha! Jaké bohatství pro obyčejného člověka! Jak sociálně spravedlivé a citlivé rozhodnutí! „Maladci, tavárišči“! Ale není to málo, Antone Pavloviči? Kdyby se nařídilo třeba 25 000,- Kč minimální mzdy, zákaz propuštění z práce pro starší 35 let, zákaz pracovat o víkendech či třinácté a čtrnácté platy, nebylo by ještě lépe?

 

No jistě! Bylo! Vždyť například soudruzi z Lidového domu v symbióze s odborářskými vůdci již několikráte podobné dobrosrdečné vlaštovky vypouštěli mezi pracující lid. A tleskalo se jim, ne málo. Jen se při pohledu na zruinovanou státní kasu jen malinko krotili v číslech, byť podstata demagogických vějiček byla stejná. Ano, toto je socialistický europrogram na komunistické stádo voličů.

 

Jsem zvědav jestli se někdy dožiji chvíle, že levicový elektorát pochopí v čem je zásadní problém výše popsaného. Zda přijde chvíle, kdy demokratická volební většina porozumí faktu, že dobro nikdy nemůže přijít rozhodnutím či populistickým nařízením z ústředních výborů, nemůže být přerozděleno po okradení produktivní části společnosti či být druhotnou surovinou při výrobě dotací a grantů. Kolikeré zvýšení daní, utažení opasků, přitažení smyčky kolem krku, nasazení náhubků a zkrácení řetězů občanských svobod spolu s nesmyslným blábolením erárem krmených dobroserů budeme ještě asi muset vydržet?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 5 050,00 Kč
Vybráno 14.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 56 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.