28.4.2014
Kategorie: Politika

Co komunistické stádo nechápe?

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 28|04|2014

Dalo by se říci, že v podstatě všechno co nedostane od své strany a vlády befelem.  Celý elektorát socialistů či ortodoxních bolševiků funguje na stejném principu. Budeme držet hubu a krok, dodržovat „klid na práci“ a necháme se i třeba svázat do otrockých okovů, jen když za to dostaneme čas od času kýbl krmení, abychom nechcípli hlady a budou na tom stejně všichni sousedé na dohled.

 

 

Nikdo nebude vyčuhovat z řady, každé ráno přejdeme z domácí klece do zaměstnanecké a k tomu všemu nám bude hrát veselá muzika s projevy o šťastné budoucnosti, jistotách, prosperitě a dobře fungujícím státu. Ten, kdo se nasouká svým manipulátorům do zadnice nejvíce, bude navíc odměněn speciálním přídělem pomejí či funkcí lidového donašeče.

 

Stát se o všechno postará, vše dá zadarmo, vše bude řídit, všem pomáhat, všechny chránit. Po nikom se nebudou vyžadovat žádná svobodná rozhodnutí, žádné vlastní myšlenky, žádná individuální iniciativa. Vše nalinkuje ve svých projevech, tisícovkách zákonů, vyhlášek a regulací velká strana a její vedoucí představitelé, kteří pod dohledem ozbrojených složek státní moci budou na každém kroku rozsévat dobro a sociální spravedlnost.

 

Tento socialistický sen zcela pohltil naši společnost a sní jej dnes již většina „obyčejných“ Evropanů. Jsou totiž skálopevně přesvědčeni, že jim blahobyt zajistí soudruh Barroso, Sobotka nebo dokonce agent Bureš. Prostě vydají příkaz, oberou tu zbohatlickou chátru, která se pakuje prací mimo státní sektor či dotační programy vzájemné hospodářské pomoci, parazitické živnostníky a vykořisťovatele, přerozdělí jejich peníze a bude nekonečně dobře.

 

 

Ve spravedlivém boji  pomohou myšlenkovým titánům ekonomiky a společenských věd i odboráři. Společně zajistí o pětistovku vyšší minimální mzdu. Jaké vítězství ducha! Jaké bohatství pro obyčejného člověka! Jak sociálně spravedlivé a citlivé rozhodnutí! „Maladci, tavárišči“! Ale není to málo, Antone Pavloviči? Kdyby se nařídilo třeba 25 000,- Kč minimální mzdy, zákaz propuštění z práce pro starší 35 let, zákaz pracovat o víkendech či třinácté a čtrnácté platy, nebylo by ještě lépe?

 

No jistě! Bylo! Vždyť například soudruzi z Lidového domu v symbióze s odborářskými vůdci již několikráte podobné dobrosrdečné vlaštovky vypouštěli mezi pracující lid. A tleskalo se jim, ne málo. Jen se při pohledu na zruinovanou státní kasu jen malinko krotili v číslech, byť podstata demagogických vějiček byla stejná. Ano, toto je socialistický europrogram na komunistické stádo voličů.

 

Jsem zvědav jestli se někdy dožiji chvíle, že levicový elektorát pochopí v čem je zásadní problém výše popsaného. Zda přijde chvíle, kdy demokratická volební většina porozumí faktu, že dobro nikdy nemůže přijít rozhodnutím či populistickým nařízením z ústředních výborů, nemůže být přerozděleno po okradení produktivní části společnosti či být druhotnou surovinou při výrobě dotací a grantů. Kolikeré zvýšení daní, utažení opasků, přitažení smyčky kolem krku, nasazení náhubků a zkrácení řetězů občanských svobod spolu s nesmyslným blábolením erárem krmených dobroserů budeme ještě asi muset vydržet?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 43 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
15 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.