babishamacek42021
21.4.2021
Kategorie: Politika

Co když jde o víc?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Víte, mně to s těmi Vrběticemi pořád nedává smysl. Hodinu za hodinou se objevují nové a nové díry v čučkařském příběhu, je stále těžší uvěřit, že se věci staly tak, jak nám vláda popisuje. Zároveň se samozřejmě nic nezveřejní a myslím že mohu klidně prohlásit, že  se to nezveřejní nikdy. Zůstala z toho jen bramboračka do které se nám navíc hoši stále více zamotávají. 

Andrej mluví o útoku proti zboží, aby to vzápětí odvolal, Hamáček mluví o tom, jak jeho cesta do Moskvy byla zastírací manévr (samozřejmě proto se s tím chlubil na twitteru), Piráti už mluví o předčasných volbách, Pekarová už Rusku vyhlásila válku. 

V mém včerejším textu jsem napsal, že Babiš nemusel být zmáčknut jen osobně, že také mohlo jít o hrozbu celé naší zemi. Někteří čtenáři, kterých si vážím, tuto mojí tezi odmítli. A neměli špatné argumenty – české lopaty drží nad vodou německý průmysl, v dnešní propojené Evropě není snadné změnit dodavatele, Česká republika je slepička snášející zlatá vejce a tak byly všechny hrozby jen plané a náš premiér se z nich prostě podělal, ačkoliv neměl důvod, protože Orbán se nepodělal a nic se nestalo. 

Chci říci zcela jednoznačně, že mi už na Andrejově premiérování ani za mák nezáleží. Klidně mi pogratulujte k prohlédnutí. Ale přesto bych rád, abychom brali v potaz i to, že mohlo jít o hrozbu republice na kterou by a reagoval stejně kdokoliv.  Uvědomte si, že nedávno naši spojenečtí bratři bez problémů odpálili íránského generála na diplomatické misi. Fakt jste si jistí, že Bociánovo připosrání vyplývá jen z planých hrozeb?  Viděl bych jeden důležitý rozdíl mezi námi a Maďarskem…  Orbán má ústavní většinu.  Zkrátka nejsem si jistý, zda roli České republiky jako důležitého průmyslového partnera nepřeceňujeme a zda nepodceňujeme odhodlání našeho demokratického bratra jít přes mrtvoly. Dneska budeme nahlížet právě do tohoto hnusně temného kouta…

Ale pro začátek to připusťme… Babiš byl přitlačen jen slovně a prostě se sesypal…  Ale když už se nakonec rozhodl splnit zadání velkého bratra,  stejně je mi divné, proč musel reagovat tak náhle a vůbec neměl čas se na tu tiskovku připravit. Sakra, mohl přece počkat alespoň den, i Reflex mohl článek odložit. Pokud to někdo koordinoval, proč jim nedal trochu času se líp nabiflovat?  Hamáčkovým kecům o klamné operaci s letem do Ruska nevěřím ani za mák. Proč se na to trochu nepřipravili? Copak fakt nevědí, že si prohráli volby? Nebo to bylo součástí hry?

Co když Babiš i HAmajda už vědí/tuší, že jejich dnešní kroucení bude brzy překryto něčím mnohem závažnějším, že na to všichni zapomenou? 

A když prý měli (tichou) podporu starého Ještěra, pročpak náš prezident mlčí a dává si týden načas? Proč právě týden? Řekl bych, že v této chvíli už Zeman ví úplně všechno co se vědět dá.  Proč se vyjádří až v neděli? Proč nám už dopředu nahlásil konkrétní den? Aby získal ausgerechnet týdenní odstup? 

Víte, mám dneska několik neblahých pocitů. První je ten,  že ta neděle není jen tak. Že to není nějaké svévolně zvolené datum. Stále více mám v žaludku pocit, že se mezitím ještě něco stane. Že se čeká ještě na něco a naši ústavní činitelé už vědí, že něco přijde. Nejspíš nevědí konkrétně co, ale jako by se ještě mělo něco stát. 

Já vím, že nejspíš přeháním, ale dnešní doba je typická tím, že rozdíl mezi dezinformací a pravdou je tak akorát týden. Co když jde o víc? Co když je akce Vrbětice jen český začátek větších událostí a co se týče vyhošťování nebylo na co čekat?  Já to řeknu natvrdo… co když už oschly ukrajinské stepi, materiál a výzbroj je navezený, co nevidět začne opravdová válka a Babiš byl přitlačen, aby včas deklaroval na čí straně je, jinak by se (mu) mohlo něco stát? 

Co když amíci prostě potřebují náš vzdušný prostor, naše železnice a naše dálnice, aby mohli materiálně futrovat své východní gladiátory? Co když Amíci vůbec netlačili konkrétně na Vrbětice, ale prostě bylo zapotřebí vymyslet incident ve vrbětickém zálivu, aby pak vláda měla důvod dát USákovi k dispozici prostor naší zemičky pro potřebné logistické operace? Příslušná cvičení už přece proběhla. 

Ti vyhoštění diplomaté z ruské ambasády byli bezpochyby zpravodajci. O tom žádná. Bezpochyby tu řídili svoje agenty a pokud je český prostor zapotřebí pro přesuny usácké techniky, je zcela logické, že by tu neměli pobíhat diplomaté, kteří budou hlásit počty techniky. Ano, je to vidět z družice, ale pořád platí, že viděné musí potvrdit lidské oko zblízka. Co když šlo právě tady o to? Vyhoďte agenty, vyrobte si záminku, protože co nevidět “Rusko zaútočí na Donbasu”. A naši čučkaři nepřišli na nic lepšího. 

Odpovídalo by tomu o to, že v celé Ojrópě to nikoho moc nebere. Evropa totiž není pro amíky stejná. Proto možná o to víc potřebují těch pár zemiček uprostřed. 

Co když jsou teď všechny vztahy s Ruskem bezpředmětné, protože velký bílý otec ve Washingtonu se prostě rozhodl, že se proti Rusku bude bojovat do posledního Ukrajince? Že nejde o vítězství, ale je zapotřebí Rusko zaměstnat a donutit zbytek Ojrópy aby nakoupil takové množství výzbroje zpoza oceánu, že to USA opět postaví hospodářsky na nohy? 

Všechno ostatní může být už jen příjemný bonus. Žádný Rosatom, žádný Nord Stream, který “rusové sami odpálí”, jen žadonění stále ještě bohatého ojrokousku světa o americkou ochranu a americkou výzbroj za jakékoliv ceny. Rusko bude muset zbrojit také a než dopochodují znovu do Berlína, chvíli to potrvá… Nějací šajse čechen a ještě více šajse ukrajinci na tom nemohou nic změnit. 

Co když to Babiš i Hamajda už tuší, co když už dostali příslušné notičky, co když už Zeman také dostal příslušná varování a tak je vlastně jedno, co všichni blábolí? Měli bychom možná sledovat, jestli prominentní paničky neodjíždějí masově do Dubaje. Jestli kapitáni českého průmyslu jak na sviňu neodjíždějí naráz do Británie.  Co když má prezident v neděli vystoupit, aby už jen ohlásil nový svět do kterého se probudíme? Že už se někde kolem Doněcku bude střílet zcela otevřeně, pojede ofenzíva a všechna sdělovadla budou mít plnou hubu ruské agrese? 

Ano, nemusí to být tento víkend, ale nesledujeme v přímém přenosu přípravu na válku? Válku, která bude stát za to, která se povede dlouhé měsíce a která sice může být pro Rusko vítězná, ale hodně drahá? Jestli teď uvidíme další vyhošťování až do úplného vyprázdnění ruské ambasády, řekl bych, že Ukrajina bude mít brzy přehršel vdov a sirotků. A kdo ví, jestli nad námi občas něco nebouchne, nevyletí do vzduchu koleje, tu a tam bude někde ohňostroj, nebo prostě jen vypadne proud. Na Krymu to fungovalo a pokud bude zapotřebí zastavit plný vlak amerických/britských/německých tanků, které na Ukrajinu vezou akreditovaní soukromí zbrojaři, nejjednodušší je vyhodit do povětří rozvodnu. Co když šlo prostě o to, aby to Rusové měli kapku náročnější na diverzní akce? 

Já vím, už z toho mám paranoiu… tak mě trochu uchlácholte. Potřebuju to. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 281 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
103 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)