stanekministr
31.7.2019
Kategorie: Politika

Co když jde o něco jiného?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Zeman odvolal ministra kultury Staňka. Poděkoval mu za dobrou práci, jistě v soukromí spolu chvíli dštili síru na ČSSD, kamery si užily, Staněk měl poslední hvězdnou chvilku a pak… nic. Žádný Šmarda jako by ani nebyl. Vidlácky bych ale řekl, že se mi dost vyjasňuje.

Jen Babiš měl v sobotu moc pěkný rozhovor v deníku Právo, kde řekl něco v tom smyslu, že ČSSD je na houby, spolupráce za nic nestojí, nejsou schopní mu trochu vyjít vstříc a naznačil, že by se mohl socanů zbavit a udělat menšinovou vládu. Minimálně jeden přeběhlík a bývalý kulturministr by už byl k dispozici. Vsadím se, že takových napříč stranami se najde víc. Něco dodají odpadlíci od Okamury, něco dodá ODSka a kdo ví, jestli se něco nedoštípne i od Pravdy a lásky. Každopádně Babiš po delší době vypadal v pohodě, zřejmě už mu čísla vyšla a navíc přidal další benefit pro rodiny s dětmi – prý by mohl být státní příspěvek na auto.

Co když odvolání Staňka je už onen kýžený šach-mat? Zkusím to nastínit… Staněk je z ministerstva pryč, ale místo Šmardy se rozpadá koaliční vláda. Hamáček využije svého práva, které mu dali spolustraníci a dokončí to harakiri. Odejdou do opozice. Ministerstvo kultury je pořád neobsazené. Pak Babiš začne vyjednávat o menšinové vládě a bude to dělat tak strašně dlouho, aby to bylo pro média taktak k neunesení… měsíc, dva, tři. Mezitím je ministerstvo kultury stále neobsazené. Pak Babiš představí menšinovou vládu a ta po dlouhých obstrukcích získá důvěru díky dostatku odpadlíků. To už budeme mít za sebou ty listopadové demonstrace za odstoupení Andyho, který ale už bude odstoupený a jen bude vyjednávat novou vládu, bo Zeman mu dá tu možnost.

Ministerstvo kultury bude pořád neobsazené.

Pak bude prosinec a leden a nová Babišova vláda bude pomalu vstupovat na scénu. Bude oznámen nový ministr kultury a třeba to bude právě znovu Staněk, který v té době už bude mít za jménem ANO.

Jenže za tu dlouhou dobu bez ministra kultury jaksi nepojedou všechny ty štědré penězovody pro českou kulturu. Divadla nedostanou své dotace na provoz, filmaři nedostanou peníze na své filmy, herci začnou mít nouzi, protože ani Bakala je neuživí všechny, to musel dělat státní cecík. Hrušínský na Jezerce definitivně zkrachuje, nebudou peníze ani na klipy o přemlouvání báby, do voleb pořád daleko. Stejně na tom budou galerie, letní festivaly. všichni budou notně nervózní a pak…

… pěkně zaklepou u ANO ministra kultury a budou prosit o příspěvky. A ministr velkomyslně řekne že samozřejmě peníze vyplatí, ale to víte, trvalo to, musíme splnit notně dlouhou byrokratickou proceduru, musíte se snažit umělci nějak vydržet, než ty penězovody znovu rozjedeme.  Klus zjistí, že mu práci dají jen sponzoři od Agrofertu, jako první dostanou peníze čirou náhodou ti, co na Babiše nenadávají, případně ho i podporují a ti ostatní budou čekat a čekat a čekat. To se bude špatně demonstrovat, když vám na výplatě bude sedět přímo oligarcha…

Kolik z našich novinářů, umělců a jiných pravdoláskařů tohle asi vydrží? Kolik jich uživí Soros, Bakala, Schwarzenberg a Lukačevič bez státního vemínka? Kolik dalších bude muset sehnout hlavu a pěkně odprosit? S prázdným žaludkem se revoluce dělá špatně….

Začínám být na letošní podzim zvědavý…

Autor: Vidlák
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 192 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.