stanekministr
31.7.2019
Kategorie: Politika

Co když jde o něco jiného?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Zeman odvolal ministra kultury Staňka. Poděkoval mu za dobrou práci, jistě v soukromí spolu chvíli dštili síru na ČSSD, kamery si užily, Staněk měl poslední hvězdnou chvilku a pak… nic. Žádný Šmarda jako by ani nebyl. Vidlácky bych ale řekl, že se mi dost vyjasňuje.

Jen Babiš měl v sobotu moc pěkný rozhovor v deníku Právo, kde řekl něco v tom smyslu, že ČSSD je na houby, spolupráce za nic nestojí, nejsou schopní mu trochu vyjít vstříc a naznačil, že by se mohl socanů zbavit a udělat menšinovou vládu. Minimálně jeden přeběhlík a bývalý kulturministr by už byl k dispozici. Vsadím se, že takových napříč stranami se najde víc. Něco dodají odpadlíci od Okamury, něco dodá ODSka a kdo ví, jestli se něco nedoštípne i od Pravdy a lásky. Každopádně Babiš po delší době vypadal v pohodě, zřejmě už mu čísla vyšla a navíc přidal další benefit pro rodiny s dětmi – prý by mohl být státní příspěvek na auto.

Co když odvolání Staňka je už onen kýžený šach-mat? Zkusím to nastínit… Staněk je z ministerstva pryč, ale místo Šmardy se rozpadá koaliční vláda. Hamáček využije svého práva, které mu dali spolustraníci a dokončí to harakiri. Odejdou do opozice. Ministerstvo kultury je pořád neobsazené. Pak Babiš začne vyjednávat o menšinové vládě a bude to dělat tak strašně dlouho, aby to bylo pro média taktak k neunesení… měsíc, dva, tři. Mezitím je ministerstvo kultury stále neobsazené. Pak Babiš představí menšinovou vládu a ta po dlouhých obstrukcích získá důvěru díky dostatku odpadlíků. To už budeme mít za sebou ty listopadové demonstrace za odstoupení Andyho, který ale už bude odstoupený a jen bude vyjednávat novou vládu, bo Zeman mu dá tu možnost.

Ministerstvo kultury bude pořád neobsazené.

Pak bude prosinec a leden a nová Babišova vláda bude pomalu vstupovat na scénu. Bude oznámen nový ministr kultury a třeba to bude právě znovu Staněk, který v té době už bude mít za jménem ANO.

Jenže za tu dlouhou dobu bez ministra kultury jaksi nepojedou všechny ty štědré penězovody pro českou kulturu. Divadla nedostanou své dotace na provoz, filmaři nedostanou peníze na své filmy, herci začnou mít nouzi, protože ani Bakala je neuživí všechny, to musel dělat státní cecík. Hrušínský na Jezerce definitivně zkrachuje, nebudou peníze ani na klipy o přemlouvání báby, do voleb pořád daleko. Stejně na tom budou galerie, letní festivaly. všichni budou notně nervózní a pak…

… pěkně zaklepou u ANO ministra kultury a budou prosit o příspěvky. A ministr velkomyslně řekne že samozřejmě peníze vyplatí, ale to víte, trvalo to, musíme splnit notně dlouhou byrokratickou proceduru, musíte se snažit umělci nějak vydržet, než ty penězovody znovu rozjedeme.  Klus zjistí, že mu práci dají jen sponzoři od Agrofertu, jako první dostanou peníze čirou náhodou ti, co na Babiše nenadávají, případně ho i podporují a ti ostatní budou čekat a čekat a čekat. To se bude špatně demonstrovat, když vám na výplatě bude sedět přímo oligarcha…

Kolik z našich novinářů, umělců a jiných pravdoláskařů tohle asi vydrží? Kolik jich uživí Soros, Bakala, Schwarzenberg a Lukačevič bez státního vemínka? Kolik dalších bude muset sehnout hlavu a pěkně odprosit? S prázdným žaludkem se revoluce dělá špatně….

Začínám být na letošní podzim zvědavý…

Autor: Vidlák
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 2 611,00 Kč
Vybráno 7.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 233 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.