3653669-img-bundestag-berlin-nemecko-v0 (1)
16.2.2021
Kategorie: Společnost

Co kdy přišlo z Německa dobrého?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝNaše západní hranice jsou historicky nejméně bezpečným prostředím. Germánští sousedé se nás snaží již více jak tisíc let ovládnout. Přestože se dějepis v nynější době netěší přílišnému zájmu škol a studentů, fakta nelžou. Většina našich knížat a králů byla podřízena německým císařům a jen výjimečně se jim dokázali čeští panovníci vzepřít. Dosednutím Habsburků na náš trůn na několik století česká svrchovanost víceméně neexistovala.

I přes tuto realitu se Češi dočkali a samostatný stát získali. První republika byla obdobím rozvoje a rozmachu, které zastavili, jak jinak, Němci. 2.světová válka je kapitola sama pro sebe a s následky v podobě vystěhování Němců z našeho pohraničí bylo tím nejmenším, s čím museli počítat. Paradoxně nejmenší nebezpečí pro nás Němci znamenali v době, kdy jsme patřili k Východnímu bloku. Rivalita těchto národů je zjevná. Rusové jsou pravý opak Němců. Slované žijící v drsných podmínkách. Jestliže srovnáme například technologie, pak špičkové produkty německých automobilek za běžných okolností převálcují zastaralé modely vyráběné v Rusku. Tedy až do chvíle, než začne pořádně mrznout, nebo cesta vede přes Transsibiřskou magistrálu. Pokud jde však například o armádní systémy, karta se obrací a dá se předpokládat, že ruská technologie v drsných podmínkách rozhodně zaostávat nebude. A stejné je to i s lidmi. To, co jsou Rusové schopni přežít, o tom se většině jiných národů může jen zdát. V tom je jejich síla.

Nechme historii historií, jaká je současnost? Sovětský svaz se rozpadl, Rusové odešli a Němci nám opět sedí za krkem. Plno zprivatizovaných podniků skončilo v německých rukách, to i včetně Škody v Mladé Boleslavi. Některé noví majitelé zvelebili, jiné vycucnuli a nechali zaniknout. To jsou pravidla trhu, i když je třeba si uvědomit, že náš národní majetek byl rozdán příliš lehkomyslně. Vstoupili jsme do Evropské unie, což lze po dvou desítkách let považovat za zásadní omyl. V tuto chvíli samozřejmě část prounijně laděných příznivců bude nesouhlasit, nicméně koncepce přechodu od socialismu k rovnocennému partnerství s evropskými velmocemi byla záměrně chybná a plody tohoto omylu budou trpké více, než si dosud řada z nás dokáže představit. Respektive už jsou.

Německo je opět evropskou velmocí a v unii hraje první housle. Tak výrazně, že začíná diktovat své podmínky i ostatním státům. A nečekaně mezi vybrané cíle patří i Česká republika. Opět částečně rebelujeme, jen z dávného středověku, kdy jsme byli ostřílenými válečníky, jsme přešli do švejkovství. To je pro Germány mnohem nebezpečnější než drsný odpor. A jejich nároky se zvětšují. V poslední době se starají o naši neochotu přijímat migranty, kteří z našeho pohledu nelegálně začínají okupovat Evropu a plánují, jak je k nám dostanou. Bohužel mají u nás své spojence v politických stranách ochotných za nějakou úlitbu časem prohlasovat vstřícný přístup k těmto ,,návštěvníkům“ z islámských zemí. Dalším pokusem vrátit se do naší země je snaha o prolomení Benešových dekretů. Nejde jen o Sudetské Němce a jejich potomky soustředěné v Landsmanschaftu, o nespravedlnosti při vystěhovávání Sudeťáků nahlas hovoří i německá kancléřka Merkelová. I v této záležitosti se v našich politických vodách pohybují zkorumpovatelní kolaboranti a všemu napomáhá i převracení dějin.

Německo dlouhodobě existencí provází nacionalismus. Nepleťme si ho s vlastenectvím. Nacionalismus je víra ve výjimečnost vlastního národa a jeho určitou nadřazenost nad jinými. Neberme to, že si Němci k sobě stěhují momentálně příslušníky jiných národů, ale všimněme si, jak věří ve svou neomylnost, se kterou jsou navíc rozhodnuti šířit své ,,dobro“ i do jiných zemí. Včetně České republiky a zpropadených Čechů. A na ty vždy platila směs peněz, strachu, jistého rozvracení společnosti. Vlastenectví naopak patří k národům, které jsou ochotné bránit svou vlast, čest a hrdost. Bez toho, aby měly potřebu expandovat na cizí území, nejlépe svých sousedů. A to je zásadní rozdíl, který rozlišuje Němce od řady jiných Evropanů.

Svým způsobem tak máme smůlu. Patříme k Západním Slovanům a díky dlouhodobému sousedství je naše krev s tou germánskou dost smíchána. U někoho to má následky, například u Teličky, který by nejradši předal správu naši vlasti Berlínu, u někoho méně, ti patří k euroskeptikům. Poslední uzavření hranic ukazuje, že se Němci ovlivňování dění u nás nevzdali a svádět to na covid je úsměvné. Reakce na možné zrušení nouzového stavu a vystrašenost hejtmanů mohla být jedním z důvodů návratu zpět do reality posledního půlroku. Stejně tak neochota sněmovny znovuvyhlášení nouzového stavu zrušit. Čekat na posouzení Ústavního soudu je poté asi zbytečné. Německé bububu je dost možná nad jeho síly.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 781 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
141 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)