antirasist
15.9.2018
Kategorie: Společnost

Co je to extrémismus?

Sdílejte článek:

IN

Slovo extrémní vždy znamenalo svým významem něco, co se naprosto vymyká normálu. Popisovalo například vysloveně nebezpečné činnosti, sporty, rizika, mohli jsme ho najít ve spojení s radostí, touhou a štěstím. Extrém je výjimečný stav, který můžeme zažít jen velmi málokdy a s nutností přihlédnout na aspekty s ním spojené. Mohou končit všelijak včetně smrti, ale i pocitem nekonečné blaženosti. Jako se vším vzácným, musí se i s extrémy šetřit. To se však neděje.

Zažít něco extrémního se podařilo každému z nás. Někdy už pouhé usednutí do auta může naplňovat podstatu tohoto pojmu. Jenže vše, co se denně opakuje, postrádá časem smysl být nazýváno něčím, co má vyjadřovat jistou exklusivitu. Extrémní provoz, nemožnost zaparkovat, množství řidičů neschopných správně reagovat, policistů s radary měřícími rychlost, rozkopaných ulic a silnic, to vše bychom mohli kdysi říkat o dnešní realitě. Teď už nám to přijde normální. Je vidět, že si člověk zvykne na vše. Podobné je to u sportů. Pro nezaujaté přijde mnoho odvětví jako nesmírně riskantní.  Ať už jsou to rychlostní disciplíny, lezení do závratných výšek, skoky do úžasných hloubek, překonávání vzdáleností způsoby, které berou dech.  Pak jsou sporty, které vyžadují extrémní soustředění, fyzickou připravenost, inteligenci (ano, i šachy jsou sport). Jenže pro samotné propagandisty těchto činností jde většinou o něco běžného, adrenalinového a usilovným tréninkem zjednodušeného. Záleží tedy na tom, z jakého pohledu se na danou věc koukáte. Zda li z venku, či snad zevnitř.

Média nás v posledních létech zavalují ,,moderní” terminologií. Extrémismem nazývají vše, co jim připadá nekopírující ,,správný” názor, který je oficiální doktrínou vládnoucích vrstev. Výše jsme si uvedli význam slova, kterým je označováno něco naprosto neobvyklého. Původně extrémisty v běžném životě byli nazýváni lidé, kteří byli ochotní jít při prosazování svých něčím se od ostatních odlišujících myšlenek a zásad daleko za hranice běžného lidského konání. Například tak šlo pojmenovat Hitlera, který díky svým ideám rozpoutal 2.světovou válku, také Stalina, jehož strategie nakonec slavila úspěch, vyžadovala však po Rusech zpočátku obrovské oběti. Také Lenin byl extrémista, protože v zájmu své ideologie nejen, že ukončil život představitelů vládnoucí dynastie, ale zároveň důsledkem jeho působení se na 100 let změnila hospodářská a politická mapa Evropy. Dalšími extrémisty byli věhlasní diktátoři napříč všemi kontinenty, z nichž někteří sídlili jak v Kremlu, tak i v Bílém domu. Patřili k nim i jejich rádcové a našeptávači.

Uběhla nějaká doba a extrémistou je každý z nás, kdo je ochotný zariskovat a vystoupit proti zvůli elit. Příkladem je Chemnitz, kde do ulic vyšli tisíce nacionalistických extrémistů (aspoň tak nám to podsouvá absolutní většina médií včetně ČT, Novy, Seznamu) nespokojených s vládní a proimigrantskou politikou Angely Merkelové. Desítky tisíc občanů nemohou být extrémisté, to už je tak velká skupina, že jde spíše o místní názor dostatečného počtu obyvatel, s nimiž se musí přinejmenším jednat. Chcete bránit vlast, rodinu, manželku, děti? Bojíte se vyjít v noci na ulici a už vůbec byste z obavy o jejich život a zdraví nepustili ven svou ženu a dceru? Máte obavy o postavení svého dítěte ve školce či škole, v nichž je převaha muslimských potomků? Jste tedy extrémista? Máte informace, co se děje v některých kdysi tolik obdivovaných zemích?  Francie, Švédsko, Británie, Belgie. Itálie jsou plné násilí a Vy nechcete udělat stejnou chybu a nechat nesmyslné násilí přijít k nám? Uvědomujete si, že sociální systém nejede s rezervou už nyní a nestojíte o to podporovat další nepřizpůsobivé spoluobčany? Jste opět extrémista? Podporujete politickou stranu, která se snaží bránit Vaše zájmy? Volíte tím extrémisty? Nikoliv, jste normálně a logicky uvažující člověk a zároveň jste tak pouze nazýván a dehonestován, protože poté je jednodušší Vás odsoudit, potrestat, zařadit mezi nehodné.

Vrazi, násilníci a náboženští fanatici nejsou extrémisté? Ve skutečnosti ne, snaží se žít tak, jak byli dosud zvyklí. Napadení nožem, znásilnění.  Krádeže, obchod se vším, co přijde pod ruku, tedy i s narkotiky, to vše je způsob jejich života tam někde v Africe či Asii. Pokud Vás nazývají extrémisty, nechcete být v jednom koši s vrahy a grázly. Z toho vyplývá, že jde jednoznačně o střet neslučitelných kultur, které rozhodně nepatří nijak k sobě. Jakékoliv pokusy o jejich sloučení dlouhodobě ztroskotávají na neochotě muslimů pochopit kohokoliv ostatního. A z toho se musí vycházet, nechceme li zaniknout. Podíváme li se na výsledky voleb ve Švédsku, zjistíme, že se i po nich řítí tento stát do vlastní záhuby. Podobně je na tom dlouhodobě Velká Británie a lidé tam žijící třeba v Londýně zaznamenávají obrovské změny a posun k islamizaci kdysi hrdého Albionu. Nechceme li dopadnout stejně, zůstaňme tedy těmi extrémisty, za které nás vydávají. Jedině tak zůstaneme sami sebou.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 95 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.