antirasist
15.9.2018
Kategorie: Společnost

Co je to extrémismus?

Sdílejte článek:

IN

Slovo extrémní vždy znamenalo svým významem něco, co se naprosto vymyká normálu. Popisovalo například vysloveně nebezpečné činnosti, sporty, rizika, mohli jsme ho najít ve spojení s radostí, touhou a štěstím. Extrém je výjimečný stav, který můžeme zažít jen velmi málokdy a s nutností přihlédnout na aspekty s ním spojené. Mohou končit všelijak včetně smrti, ale i pocitem nekonečné blaženosti. Jako se vším vzácným, musí se i s extrémy šetřit. To se však neděje.

Zažít něco extrémního se podařilo každému z nás. Někdy už pouhé usednutí do auta může naplňovat podstatu tohoto pojmu. Jenže vše, co se denně opakuje, postrádá časem smysl být nazýváno něčím, co má vyjadřovat jistou exklusivitu. Extrémní provoz, nemožnost zaparkovat, množství řidičů neschopných správně reagovat, policistů s radary měřícími rychlost, rozkopaných ulic a silnic, to vše bychom mohli kdysi říkat o dnešní realitě. Teď už nám to přijde normální. Je vidět, že si člověk zvykne na vše. Podobné je to u sportů. Pro nezaujaté přijde mnoho odvětví jako nesmírně riskantní.  Ať už jsou to rychlostní disciplíny, lezení do závratných výšek, skoky do úžasných hloubek, překonávání vzdáleností způsoby, které berou dech.  Pak jsou sporty, které vyžadují extrémní soustředění, fyzickou připravenost, inteligenci (ano, i šachy jsou sport). Jenže pro samotné propagandisty těchto činností jde většinou o něco běžného, adrenalinového a usilovným tréninkem zjednodušeného. Záleží tedy na tom, z jakého pohledu se na danou věc koukáte. Zda li z venku, či snad zevnitř.

Média nás v posledních létech zavalují ,,moderní” terminologií. Extrémismem nazývají vše, co jim připadá nekopírující ,,správný” názor, který je oficiální doktrínou vládnoucích vrstev. Výše jsme si uvedli význam slova, kterým je označováno něco naprosto neobvyklého. Původně extrémisty v běžném životě byli nazýváni lidé, kteří byli ochotní jít při prosazování svých něčím se od ostatních odlišujících myšlenek a zásad daleko za hranice běžného lidského konání. Například tak šlo pojmenovat Hitlera, který díky svým ideám rozpoutal 2.světovou válku, také Stalina, jehož strategie nakonec slavila úspěch, vyžadovala však po Rusech zpočátku obrovské oběti. Také Lenin byl extrémista, protože v zájmu své ideologie nejen, že ukončil život představitelů vládnoucí dynastie, ale zároveň důsledkem jeho působení se na 100 let změnila hospodářská a politická mapa Evropy. Dalšími extrémisty byli věhlasní diktátoři napříč všemi kontinenty, z nichž někteří sídlili jak v Kremlu, tak i v Bílém domu. Patřili k nim i jejich rádcové a našeptávači.

Uběhla nějaká doba a extrémistou je každý z nás, kdo je ochotný zariskovat a vystoupit proti zvůli elit. Příkladem je Chemnitz, kde do ulic vyšli tisíce nacionalistických extrémistů (aspoň tak nám to podsouvá absolutní většina médií včetně ČT, Novy, Seznamu) nespokojených s vládní a proimigrantskou politikou Angely Merkelové. Desítky tisíc občanů nemohou být extrémisté, to už je tak velká skupina, že jde spíše o místní názor dostatečného počtu obyvatel, s nimiž se musí přinejmenším jednat. Chcete bránit vlast, rodinu, manželku, děti? Bojíte se vyjít v noci na ulici a už vůbec byste z obavy o jejich život a zdraví nepustili ven svou ženu a dceru? Máte obavy o postavení svého dítěte ve školce či škole, v nichž je převaha muslimských potomků? Jste tedy extrémista? Máte informace, co se děje v některých kdysi tolik obdivovaných zemích?  Francie, Švédsko, Británie, Belgie. Itálie jsou plné násilí a Vy nechcete udělat stejnou chybu a nechat nesmyslné násilí přijít k nám? Uvědomujete si, že sociální systém nejede s rezervou už nyní a nestojíte o to podporovat další nepřizpůsobivé spoluobčany? Jste opět extrémista? Podporujete politickou stranu, která se snaží bránit Vaše zájmy? Volíte tím extrémisty? Nikoliv, jste normálně a logicky uvažující člověk a zároveň jste tak pouze nazýván a dehonestován, protože poté je jednodušší Vás odsoudit, potrestat, zařadit mezi nehodné.

Vrazi, násilníci a náboženští fanatici nejsou extrémisté? Ve skutečnosti ne, snaží se žít tak, jak byli dosud zvyklí. Napadení nožem, znásilnění.  Krádeže, obchod se vším, co přijde pod ruku, tedy i s narkotiky, to vše je způsob jejich života tam někde v Africe či Asii. Pokud Vás nazývají extrémisty, nechcete být v jednom koši s vrahy a grázly. Z toho vyplývá, že jde jednoznačně o střet neslučitelných kultur, které rozhodně nepatří nijak k sobě. Jakékoliv pokusy o jejich sloučení dlouhodobě ztroskotávají na neochotě muslimů pochopit kohokoliv ostatního. A z toho se musí vycházet, nechceme li zaniknout. Podíváme li se na výsledky voleb ve Švédsku, zjistíme, že se i po nich řítí tento stát do vlastní záhuby. Podobně je na tom dlouhodobě Velká Británie a lidé tam žijící třeba v Londýně zaznamenávají obrovské změny a posun k islamizaci kdysi hrdého Albionu. Nechceme li dopadnout stejně, zůstaňme tedy těmi extrémisty, za které nás vydávají. Jedině tak zůstaneme sami sebou.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 11 264,00 Kč
Vybráno 32.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 47 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.