antirasist
15.9.2018
Kategorie: Společnost

Co je to extrémismus?

Sdílejte článek:

IN

Slovo extrémní vždy znamenalo svým významem něco, co se naprosto vymyká normálu. Popisovalo například vysloveně nebezpečné činnosti, sporty, rizika, mohli jsme ho najít ve spojení s radostí, touhou a štěstím. Extrém je výjimečný stav, který můžeme zažít jen velmi málokdy a s nutností přihlédnout na aspekty s ním spojené. Mohou končit všelijak včetně smrti, ale i pocitem nekonečné blaženosti. Jako se vším vzácným, musí se i s extrémy šetřit. To se však neděje.

Zažít něco extrémního se podařilo každému z nás. Někdy už pouhé usednutí do auta může naplňovat podstatu tohoto pojmu. Jenže vše, co se denně opakuje, postrádá časem smysl být nazýváno něčím, co má vyjadřovat jistou exklusivitu. Extrémní provoz, nemožnost zaparkovat, množství řidičů neschopných správně reagovat, policistů s radary měřícími rychlost, rozkopaných ulic a silnic, to vše bychom mohli kdysi říkat o dnešní realitě. Teď už nám to přijde normální. Je vidět, že si člověk zvykne na vše. Podobné je to u sportů. Pro nezaujaté přijde mnoho odvětví jako nesmírně riskantní.  Ať už jsou to rychlostní disciplíny, lezení do závratných výšek, skoky do úžasných hloubek, překonávání vzdáleností způsoby, které berou dech.  Pak jsou sporty, které vyžadují extrémní soustředění, fyzickou připravenost, inteligenci (ano, i šachy jsou sport). Jenže pro samotné propagandisty těchto činností jde většinou o něco běžného, adrenalinového a usilovným tréninkem zjednodušeného. Záleží tedy na tom, z jakého pohledu se na danou věc koukáte. Zda li z venku, či snad zevnitř.

Média nás v posledních létech zavalují ,,moderní” terminologií. Extrémismem nazývají vše, co jim připadá nekopírující ,,správný” názor, který je oficiální doktrínou vládnoucích vrstev. Výše jsme si uvedli význam slova, kterým je označováno něco naprosto neobvyklého. Původně extrémisty v běžném životě byli nazýváni lidé, kteří byli ochotní jít při prosazování svých něčím se od ostatních odlišujících myšlenek a zásad daleko za hranice běžného lidského konání. Například tak šlo pojmenovat Hitlera, který díky svým ideám rozpoutal 2.světovou válku, také Stalina, jehož strategie nakonec slavila úspěch, vyžadovala však po Rusech zpočátku obrovské oběti. Také Lenin byl extrémista, protože v zájmu své ideologie nejen, že ukončil život představitelů vládnoucí dynastie, ale zároveň důsledkem jeho působení se na 100 let změnila hospodářská a politická mapa Evropy. Dalšími extrémisty byli věhlasní diktátoři napříč všemi kontinenty, z nichž někteří sídlili jak v Kremlu, tak i v Bílém domu. Patřili k nim i jejich rádcové a našeptávači.

Uběhla nějaká doba a extrémistou je každý z nás, kdo je ochotný zariskovat a vystoupit proti zvůli elit. Příkladem je Chemnitz, kde do ulic vyšli tisíce nacionalistických extrémistů (aspoň tak nám to podsouvá absolutní většina médií včetně ČT, Novy, Seznamu) nespokojených s vládní a proimigrantskou politikou Angely Merkelové. Desítky tisíc občanů nemohou být extrémisté, to už je tak velká skupina, že jde spíše o místní názor dostatečného počtu obyvatel, s nimiž se musí přinejmenším jednat. Chcete bránit vlast, rodinu, manželku, děti? Bojíte se vyjít v noci na ulici a už vůbec byste z obavy o jejich život a zdraví nepustili ven svou ženu a dceru? Máte obavy o postavení svého dítěte ve školce či škole, v nichž je převaha muslimských potomků? Jste tedy extrémista? Máte informace, co se děje v některých kdysi tolik obdivovaných zemích?  Francie, Švédsko, Británie, Belgie. Itálie jsou plné násilí a Vy nechcete udělat stejnou chybu a nechat nesmyslné násilí přijít k nám? Uvědomujete si, že sociální systém nejede s rezervou už nyní a nestojíte o to podporovat další nepřizpůsobivé spoluobčany? Jste opět extrémista? Podporujete politickou stranu, která se snaží bránit Vaše zájmy? Volíte tím extrémisty? Nikoliv, jste normálně a logicky uvažující člověk a zároveň jste tak pouze nazýván a dehonestován, protože poté je jednodušší Vás odsoudit, potrestat, zařadit mezi nehodné.

Vrazi, násilníci a náboženští fanatici nejsou extrémisté? Ve skutečnosti ne, snaží se žít tak, jak byli dosud zvyklí. Napadení nožem, znásilnění.  Krádeže, obchod se vším, co přijde pod ruku, tedy i s narkotiky, to vše je způsob jejich života tam někde v Africe či Asii. Pokud Vás nazývají extrémisty, nechcete být v jednom koši s vrahy a grázly. Z toho vyplývá, že jde jednoznačně o střet neslučitelných kultur, které rozhodně nepatří nijak k sobě. Jakékoliv pokusy o jejich sloučení dlouhodobě ztroskotávají na neochotě muslimů pochopit kohokoliv ostatního. A z toho se musí vycházet, nechceme li zaniknout. Podíváme li se na výsledky voleb ve Švédsku, zjistíme, že se i po nich řítí tento stát do vlastní záhuby. Podobně je na tom dlouhodobě Velká Británie a lidé tam žijící třeba v Londýně zaznamenávají obrovské změny a posun k islamizaci kdysi hrdého Albionu. Nechceme li dopadnout stejně, zůstaňme tedy těmi extrémisty, za které nás vydávají. Jedině tak zůstaneme sami sebou.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 126 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...